Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
24. jún 2012

@lifinka díky, ale už toho mám plný zuby, příští víkend mám jen čtyři 😉 takže pohoda 😎

vecernicci
24. jún 2012

@jakelina taky už mám uloženo, kam se na tebe hrabe flickr 😵 😵 😵

jakelina
24. jún 2012

@vecernicci jé, to je milé, děkuju. 😉

jakelina
24. jún 2012

@vecernicci ty si toho bereš tolik, aby jsi se z toho nesložila. Odpočívej trochu a užívej léta. Já zrovna dělám pečený čaj, voní to tu úúúúúúúúúúúúúúžasně. Mám v něm třešně, maliny, černý a červený rybíz, broskve, jablka a koření to tu provonělo úžasně. Už se těším, až budu v zimě vychutnávat dobrotku. 😉 😀

macicka84
24. jún 2012

Tak dnesni rychlovka pro brachu, 1. Spongebob, vcera jsem po 5h v aute, kdy jsem se vracela z Cr upekla kopus, dnes rano natrela a pred obedem potahla, ufff... A obdivuji vsechny co v tomto teple pecete 😉 Udelala jsem i easy fotopostup - vlozim ho vedle 😎

sisix
24. jún 2012

@jakelina tak mam hotovo a musim rect, ze to slo dobre, jen je to desne moc sladky. Zustavam u formixu a marcipanu. 😉

jakelina
24. jún 2012

@sisix to máš pravdu, ale já nejím žádný potah, tak mně je to jedno 😀 😀 😀

sisix
24. jún 2012

@jakelina ty peceny caj, ja stavu z rybizu, jahudek a je uzasnej. Taky jsme delala matovo-medunkovo-citronovy a ten je nejlepsi.

dada2007
24. jún 2012

...dnešná rýchlovka pre neterku.....ráno korpus a pred obedom som plnila.....o 13:45 už vyrážala tortička na oslavu.....tfuj, ledva som to stihla, varila som popritom obed pre celú rotu a dve deti a plus mamča o barliach(tento týžden ju operovali...) ešte že mi MM pomohol....inak by ma vystrelo..........

peknú nedelu ešte 😵

jakelina
24. jún 2012

@sisix ovocné šťávy taky dělám, pije to malý a má alespoň domácí bio 😀 😀

sisix
24. jún 2012

@dada2007 tak ten je bozi, miluji mysky

sisix
24. jún 2012

@jakelina ja mam letos prvni urodu. Loni vse znicili kroupy. A je dobre dat detem domaci, kdyz to jde. Maly miluje tu matovou, holka ji moc nechce. Delam je za sttudena, takze si uchovaji hodni vitaminu.

jakelina
24. jún 2012

@sisix pošli mi prosím recept, třeba do IP. Děkuju, podívám se večer, teď jdu ven. 😉

aduskatt
24. jún 2012

@sisix ja na MMF davam zhruba na 100g cukrikov 250 az 300 g cukru.......

florentina
24. jún 2012

@lussy23 tak ať je ti brzo lépe a noha nebolí!
@levandulka3 děkuji za odpověď a je prima, že máš doma šikovného syna. Mě tuto "roli" v dortech zastává manžel a je to super, taky mi vyrobí co si usmyslím.

florentina
24. jún 2012

@mates22 já jsem také ještě nedělala, ale chystám se příští týden a chci to dělat tak, že normálně obalím potahovnkou korpus a podložím zbytky korpusu, tuším to tak psala @pristela. Ale jinak v telce jsem viděla i tak že do té krabice zapíchli nějaké trubky vyšší než ta krabice /k jedné straně/ a na to dali to víko....takže podle mě je to jedno, jde to obojím způsobem. Jinak v té telce do té mezery mezi krabicí a víkem dali krém, aby to vyplnili a do něj pak píchali nějakou výzdobu...kytky, ovoce či co tam chceš.

florentina
24. jún 2012

@sisix vím, že je to mimo téma, ale také bych prosila ten recept na štávy za studena a pokud můžu i postup na ten pečený čaj @jakelina, ten jsem párkrát dostala kupovaný a je to mňamka.... holky děkuji....

lokalistin
24. jún 2012

@mates22 ja som obalila korpus do spodku krabice som napichala spajle ten dekel som napichla na to mala som vpredu dlhsie spajle a vzadu kratsie, ale este som to podlozila korpusom

aduskatt
24. jún 2012

dievcata, ak mi ostane veeela kremu pod potah, ktory je s mucnej kase, masla a cukru, ublizi mu mrazak? co myslite?

mima1311
24. jún 2012

Tak dievcence VELKE DAKUJEM vsetkym za rady a pomoc 😉 ...torticka sa hadam vydarila , chutovo urcite 😉 len sa tak zaprasilo 😀

florentina
24. jún 2012

@aduskatt já dělám krém nastavovaný kaší a v receptu co mám z dortomanie ženy psaly, že ho normálně mrazí a nezpůsobuje mu to žádné problémy. Rozmrazovat pomalu, optimálně v lednici. Já ale nakonec nikdy nic nezamrazila, protože problém vidím v tom, že nikdy nevím co s tím dortem lidi pak dělaj /já teda nedělám na zakázku, ale kamarádka mi psala, že kus dortu ode mne zamrazila/ a jednou zmrazované by se pak určitě nemělo mrazit znovu, tak to nepoužívám.

aduskatt
24. jún 2012

@florentina diky🙂) mne staci vediet, ze sa da mrazit🙂

aduskatt
24. jún 2012

dnes mam za sebou vydareny naucny den🙂.teda dufam, ze naucny, uvidime, ako sa ti mysiaci podaria

vecernicci
24. jún 2012

@jakelina teda děláš chutě, dej receptík 😉 a neboj nesložím se, ještě jsem stihla včera jít na dětský den a večer na pečené prasátko mňaaaam to bylo 😀 a k tomu dobrý pivko, prostě super den
@sisix jé já chci taky recept na mátovou, tu jsem ještě nedělala, dělám bezovou, citronovou, jahodovou, rybízovou a nejlepší je z černého rybízu za studena i marmeláda (tu miluje prcek, říká jí filajová malmeláda) 😀 😀

sisix
24. jún 2012

matova: 1l vody, 1kg cukru,40g kys citronove, stava ze 3 citronu a hooodne maty a muzete pridat i medunku.Vodu, matu, citon a kys. citronovou 24 hodin odlezet, pak pridame cukr a muzeme zahrat nebo nechat cukr rozpustit za studene. Kdo chce muze pridat pomucku ke konzervovani, ale myslim, ze je tam dost kys. citronove tak neni potreba. Prubezne michame.
Ovocna: 2,5kg ovoce,1,5l prevarene studene vody, 50g kys citronove=voce rozmackat,promichat a nechat ulezet 24h. Pak precedit na 1l stavy 1kg cukru a 1/2 lzicky pomucky ke konzervovani(petal) nechat 2 dny rozpoustet cukr, obcas promichat.

sisix
24. jún 2012

@vecernicci jak delate marmeladu a je taky delana za studena?

sisix
24. jún 2012

@mima1311 krasna, hned bych si dala, ja miluju ty trubicky

vecernicci
24. jún 2012

@sisix marmeládu z černého rybízu dělám za studena a je super, mám recept od babičky
na 1 litr šťávy z rybízu dáme 1,4 kila cukru a třeme do hladka, hlavně se nesmí olíznout vařečka, a když, tak se nesmí dát zpátky, jinak se tam dostanou bakterie a pak se marmoška zkazí, nemusí se sterilovat ( nebo navrch marmelády dát lžičku rumu, místo konzervantu 😉 ) a nejlepší je dávat ji pod celofán, ale může se i pod víčko 🙂

mariann2
24. jún 2012

ahojte kočky, nestíham vás čítať, včera som bola na stretku s Kamkou v Poprade, dnes celý deň na chate, pridávam moje posledné tohtotýždňové