Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
25. jún 2012

@daducha už sa tu píše o septembri 😉 😉 😉
organizátorka @florentina vyššie písala 🙂

aduskatt
25. jún 2012

baby, ja pojdem rada na stretko, ale vzhladom k poloviciakovej praci sa mi moze stat aj to, ze sa dva dni dopredu dozviem, ze nemozem☹.ale predbezne teda sa hlasim

aduskatt
25. jún 2012

este ani farbu tych kvetin som uplne netrafila..ale to neva, to sa spravi

florentina
25. jún 2012

@daducha kuk výše, navrhovala jsem termín 22.-23.9. ...
@ajka82 a co z toho vyplývá? Nemůžeš? Tak kdyžtak navrhni jiný termín....je mi jasné, že vždy se do něčeho někomu asi trefíme, ale ráda bych, aby se nás sešlo co nejvíc, nejlépe všichni. A jinak se omlouvám za blbý dotaz, myslím s tím, zda můžeš či ne, ale z toho tvého příspěvku mi to není jasné....ale beru to tak, že svatby jsou nejčastěji v pátek či sobotu a ten sraz by byl sobota a neděle, tak nevím, zda by jsi nemohla vůbec, či jen na část, nebo si naopak tam mohla něco vyrobit...ozdoby a tak....

mamina1978
25. jún 2012

Dievcata prosiiiim, ked robite biele lupienky na kvietky, tak davate aky drotik, zeleny, ci biely??? 😕

ajka82
25. jún 2012

@florentina kludne nechajte tento termin, je to moja exkolegyna a kamoska, tak by som sa s nou skusila dohodnut nejak aby svetcia boli spokojni 😉

florentina
25. jún 2012

@eliska22 To víš, jsem jukla do kalendáře a zjistila, že je to můj první volný víkend v diáři a tak jsem toho hned využila 😅 , abych pak nemusela na xxx dalších návrhů odpovídat, že nemůžu ....ale jinak samozřejmě platí všechny ty rozumné důvody co jsem napsala předtím 😀

aduskatt
25. jún 2012

@mamina1978 ja som dala biely

florentina
25. jún 2012

@mamina1978 i z německa by se dalo dorazit na sraz,ne 😅 ? ....No ale nevím, kde přesně bydlíš...teda jak to máš daleko, ale tebe bych tam také moc ráda poznala 😉

ajka82
25. jún 2012

@mamina1978 prvy krat som davala zeleny...odvtedy uz biely 😅

dadka212
25. jún 2012

no tak potom dajte záväzný termín, nech neberiem objednávky, alebo si ich narobím na piatok a muž bude rozdávať 😀

dm1
25. jún 2012

@mamina1978 ja davam biely aby nepresvital

dm1
25. jún 2012

@florentina veru ja som skoro kazdy vikend niekde prec prinajhorsom torty odovzdavam hned v sobotu rano o 9 a padime si uzivat vikend 😎 . myslim ze sobota nedela by slo. musim kuk doma do diara my planujeme na jeden predlzeny vikend do tatier v septembri a potom tam mam dost brutal tortovy jeden tyzden ale sak nejako by sa to dalo keby to neboli akurat tie tatry 😉

evvina
25. jún 2012

Pro paní učitelky do školky na rozloučenou. Zítra jde malá naposledy v tomto roce.

maca77
25. jún 2012

@dm1 tak to som si aj myslela že bola viackrát plnená, lebo bola pekná do výšky 😵 ja som teraz robila svadobnú 32cm - 22cm - 14cm ... a mala niečo cez 10kg ... chcela som tiež spodok radšej menší a 3krát plnený, ale chceli takto
.... som si dovolila tú tvoju uložiť ako inšpiráciu ... môžeš hodiť foto aj na flickr 🙂

mamina1978
25. jún 2012

@florentina jeej ty si zlata, ale mojim detom zacina skola v polovici septembra a to im treba vzdy kopec veci zhanat, prve dva tyzdne chodim len po nakupoch a zhanam skolske veci, tak si nemozem dovolit hned ist prec. ☹ , aj ja by som vas rada spoznala mozno nabuduce......... 😉 🙂

mamina1978
25. jún 2012

dakujem za odpovede, takze kupit biele na kvety
...... 😉 A zelene teda len na listy..... 🙂

janula.h
25. jún 2012

ženy tak toto ste ešte nezažili tak oni majú oslavu v piatok a tortu pokrájajú dnes!!! sú normálni???

dadka212
25. jún 2012

@janula.h 😀 no niektorí sú takí, aj u mňa si objednajú tortu a potom ju na oslave ani nejedia

dm1
25. jún 2012

@janula.h dufam ze bola slahajdova a budu ju jest az do stredy 🤐 . ja som uz aj take pocula ze krajali az na druhej navsteve druhy den s prvou nastevou sa len odfotli pri torte a schovali ju 😀

@maca77 jasne ze mozes ulozit ona bola cela na zelanie kamosky podla foto z netu 😝

mariann2
25. jún 2012

kočkyyyy 😨 😨 😨 , potrebudem nejaké obrázky na tému dovolenka pri mori, švagor odo mňa chcve tortičku na privítanie manželky a detí, po príchode z dovče pri mori 😒 😒 😒

ajka82
25. jún 2012

inac, teraz ma napadlo, ze ten vikend, co sa napisal na stretko, je v piestanoch festival kvetov Victoria regia... bolo to niekde na TOMe pisane, nechceli ste tam niektora ist?

janula.h
25. jún 2012

@dadka212 @dm1 NAŠŤASTIE TO BOL RAFAELLO PÁNBOŽKO MA MÁ RÁD! ale ešte mi muž povie bola nejaká rozmočená DEBILI!

dm1
25. jún 2012

@mariann2 bozeee uz som asi prepracovana ja som citala ze kamos chce tortu na pitvanie manzelky nie privitanie 😀 😀 😀

aduskatt
25. jún 2012

babenky, idem si zarabat hmotu na stencils a za ziveho neviem najst.ktosi pisal, ze je lepsie zarabat tuhu ceru ako rozpustenu.dobre si to pamatam?

aduskatt
25. jún 2012

@dm1 chudak manzelka🙂

ajka82
25. jún 2012

@aduskatt tusim pristela pisalaa ze nezaraba do rozpustenej

dm1
25. jún 2012

@aduskatt tu je postup http://www.tortyodmamy.sk/ako-na-stencilsablonu... a pisala to pristelka 😉

vecernicci
25. jún 2012

@florentina sterilizuju tak, že dám do hrnce s vodou sklenice naplněné, aby byly ponořené a dám na oheň dokud nemá ta voda 80 stupňů a pak nechám 20 minut. Potom je dám dnem nahoru a to je vše 😉

aduskatt
25. jún 2012

@ajka82
@dm1 diky🙂) ja sa pre istotu dnes spytam aj na vlastne meno po tom skvelom zaciatku dna🙂