Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
12. júl 2012

@eliska22
@jakelina ale kočky čo plašíte. No je pravda, že sa doľuje zla, na to máme manželov 😝 Treba ho mať v kuchyni pred poťahovaním nejaké tie dve hoďky a ja ho pred valkaním rozpracujem v rukách a ide to super. Robila som MMF a teda už by som sa k nemu nevrátila. SMV je pohodlnejší.

florentina
12. júl 2012

@abriela ....posílám hodně pozitivní energie a síly...držte se!

@jakelina já ti samozřejmě nemůžu kecat do tvé cenové politiky, ale nepodceňuj se a zdraž! Zaprvé tvé dortíky jsou krásné, za druhé lidi budou kvůli ceně remcat vždycky, za třetí přece nebudeš dělat, za téměr odbornou práci /kterou tím, že si děláš vše od A do Z sama, děláš/, za míň než pomocná síla /to se nechci nikoho dotknout/, ale musí se ti to prostě vyplatit a při ceně 200/kilo tomu moc nevěřím....

@jakelina chápu, já si také vše beru, ale takovýhle lidi za to prostě nestojej....

janula.h
12. júl 2012

@wera.g že? aj ja som s ňou spoko 😉

eliska22
12. júl 2012

@vlada111 tak ja mm nemám vždy poruke bohužiaľ 😝 😝 😝 takže v tomto si musím sama pomôcť, ale aspoň kartóny mi vždy narežie 😝 😝 😝 a tak v rukách som si to nahriala a vaľkala a fakt mi to šlo ťažko, a teda to vieš po 2 rokoch čo robím z mmf sa ťažko presedláva 😀 😀 😀

wera.g
12. júl 2012

@janula.h 😀 ejha, noooo tak dúfam, že to nedobabrem, kurnik to by bol prúúúúser 😀

pipka
12. júl 2012

@eliska22 ja to robim presne ako @aduskatt normalne kyblik hore dnom, pobucham a ono mi to vypadne cele, potom zrolujem igelit a odkrajujem si...a staci trosku pomagat v rukach a hned to mam makke...najma v lete je to super rychle 😉

aduskatt
12. júl 2012

@eliska22 ja som z MMF presedlala velmi rychlo, xixi

wera.g
12. júl 2012

@janula.h úúúplne, robila som z nej to pivko a úplná paráda, aj sa super farbí a vôbec sa netopí 🙂 predtým som robila z K2 a to je des v porovnaní s touto 🙂

mia1111
12. júl 2012

@eliska22 - ja smartflex vyberám z kýblika absolútne bez násilia 😀 . Vrchnák dám preč, položím kýblik na stôl hore dnom a zatlačím na dno tak v strede. Hmota sa uvoľní, už len príborovým nožíkom vyberiem zo sáčku koľko potrebujem a hotovo. A miesim po troche, tak to nie je také hrozné a potom zmäknutú hmotu len spojím dokopy, premiesim a hotovo 😉. Vyvaľkať už ide potom vpohode 😉

eliska22
12. júl 2012

@pipka tak ma napadlo, že mi to v tom septembri môžeš ukázať 😀 😀 😀 ale nie srandu si robím 🙂
ja tak rozmýšľam kočky, že čo by som Vám ja tak mohla ukázať v tom septembri na stretku a tak ma napadlo zarábanie MMF 😀 😀 😀 aj červené ak by ste chceli 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janula.h
12. júl 2012

@wera.g neboj to dáš aj ja dám len musím potrénovať 😉

aduskatt
12. júl 2012

@eliska22 len si este najdi tu obet, co to potom poupratuje🙂) ja si MMF zarabam v pohode, akurat mam problem s tym, ze mam okolo stola praskovy cukor🙂

eliska22
12. júl 2012

@mia1111 ok tak to doľovanie nechám na mm, ale pst to ešte nievie a to vaľkanie zajtra skúsim riadne v rukách nahriať
aby ste ma kočky zle nepochopili, ja som nechcela plašiť a zatratiť smartflex, veď ja ho chcem tiež 😀, len som napísala svoje prvé dojmy 😅

wera.g
12. júl 2012

@janula.h a ako robíš? 200g čoko a 4 pl kukuričného sirupu? ja som ešte nerobila a kurnik ani neviem, dúfam že zajtra zoženiem ten sirup 🙂 lebo som čítala na tortyodmamy že aj s medom sa dá a je to super..

pipka
12. júl 2012

@eliska22 ukazem ti ukazem..co len budes chciet 😀 😀 😀

jakelina
12. júl 2012

@eliska22 já můžu ukazovat jak se jí dorty, kdyby to chtěl někdo vidět. Mně budou moooooooooooooooc chutnat a budu jíst s chutí 😀 😀 😀 😀

eliska22
12. júl 2012

@aduskatt keby som mala bordel len v kuchyni, tak v pohode už som si zvykla, ale keby si videla, čo moja mladšia dokáže povyvádzať, celý dom hore nohami, keď ja pečiem, dnes prišla moja krstná a pýta sa ma, to čorobíte, že máš odtiahnutý gauč a ja že nič, to odtiahla Eliška 😀 😝 a potom prišla sesternica a hovorí mi, vieš o tom, že máš cestoviny aj na gauči??? ja len s kľudom hej viem, to nie sú varené 😀 a tak by som mohla pokračovať............

janula.h
12. júl 2012

@wera.g ja vôbec nevieeeeeeeem ja som to nikdy nerobila 😀 viem iba recept ani neviem kde sa dá kúpiť taký sirup 😀

pipka
12. júl 2012

no s bozou pomocou mam 4 torty potiahnute..uz tuhnu, tak zajtra to naskladam na seba, a modliiim sa, aby sa mi to nezrutilo 😝

uz nech je sobota a nech si tie opachy beru...sak plnu chladnicku mam a jedlo ziadne...hladniiiii sme 😅 😀 😀 😀 😝

cigaretka5
12. júl 2012

baby potrebujem tortu na 28/7/2012 tu na Zahori okres Senica , ale mm ide v piatok 27/7/2012 z BA tak by pripadne mohla byt aj v piatok vecer. Mala by to byt torta na troj oslavu a tak som vybrala stonozku a kazda gulicka bude mat svojho oslavenca . Urobite mi to niektora sikukla z VAs?
dakujem
nieco taketo

pristela
12. júl 2012

@jakelina no ja dnes spominala mojmu stretko a ze uplne uzasnew holky budu aj ukazovat co vedia a ja ze teda jedine co mi zostane budem ukazovať ako sa pije 😅 jeho reakcia, že na zbohom 😅 jasne , ze pije nealko !!!! tak to budeme dobra dvojka spolu 😵

pipka
12. júl 2012

@eliska22 taaaak som rada, ked toto citam... 😀 😀 😀 ze nie som jedina matka, co ma byt hore nohami 5 minut po kompletnom vygruntovani 😅 😅 😅

ja som dnes mala nektarinky po gauci...a na balkone v umelej travicke zaslapane rozžužlane kukuricne chrumky....straaasne dobre sa to cistilo 🙄 😅 😅 😅 😝

eliska22
12. júl 2012

@pipka nič v zlom, ale aj ja som rada, že som v tom nie sama 😀

florentina
12. júl 2012

@vecernicci no jasně, počítám s tebou i s @jakelina a pokud tedy pojede, tak i s @evvina...jen to holky musíme nějak doladit. Teď když je známé místo určení, tak jsem koukala na mapu a cestu. No a z Prahy je jednoznačně nejlepší jet opravdu přes to Brno /neb ubytování je pak zhurba ve stejné výšce mapy pořád dál, cesta docela dobrá/. No, tak evvině je to jedno, ta by jela případně se mnou už z Prahy, ale vám holky to asi úplně nevyhovuje....tak a teď otázka na tělo, jak jste tedy na tom s řízením cizího motorového vozidla? Situace se má tak, že nejkratší cesta pro mne je přes to Brno a je to 361km a cca 4hodiny. Přes Hradec a Olomouc by to sice bylo jen o cca 30km delší, ale díky cestám už to dělá cca 5apůl hodiny. A vzhledem k tomu, že se tu bavíme o tom, že budu muset vyjíždět brzo ráno, abychom nějak rozumně dorazily a druhý den zase zpět, tak i přes to, že řídím ráda a často, tak se docela bojím únavy, takhle dlouhá cesta bude dost náročná a mimo to, že chci na setkání k něčemu být, tak nás hlavně nechci ohrozit na životě....takže já to vidím tak, rozhodně s vámi počítám, ale pokud budu řídit sama, tak pojedu určitě přes Brno, takže bych vás mohla nabrat kdekoli na D1 v CZ či v Brně apod., dle dohody. Pokud by jste se chtěly do řízení zapojit, tak bych byla ochotná to vzít přes ten Hradec a Olomouc, s tím, že by jsme se prostě vystřídaly, abych aspoň tu hodinu a půl navíc nemusela odřídit /a myslím si, že ono to bude trochu víc, když připočítám bloudění po městech a hledání kde vás naberu/. Ale nechci vás do ničeho rozhodně nutit, auto nikomu sice normálně nepůjčuji, ale neměla bych s tím problém, ale musely by jste se na to cítit. Protože vím, že pro spoustu lidí, i těch co normálně řídí, je problém řídit cizí auto a natož vlastně i cizí ženské 😉 a prostě zase jde o naše bezpečí, aby jsme všechny hlavně v pořádku dojely...tak dejte vědět jak to vidíte, každopádně se těším, že se poznáme..../ťuk ťuk....to jen aby nám to nějaká nemoc nepřekazila/

pipka
12. júl 2012

@cigaretka5 no na tieto husenicky je tu @dadka212 😉 tak jedine ze by ona nemohla, tak by som ti spravila 😉
ale nechcem jej brat jej "patent" 😀 😀

florentina
12. júl 2012

@evvina ten příspěvek ode mne, tu nad tímto, je určen i tobě, jen jsem nějak zkazila ten tvůj nick, tak si ho také prosím přečti

ajka82
12. júl 2012

@eliska22 moje prve dojmy zo SV boli rovnake, ono to chce prax a pojde to uz potom rychlo...ja veru tolko valcekom tlacit nemusim, ked ho valkam... uz to ude akosi samo 😉

dada2007
12. júl 2012

@eliska22 pri prvom kýbliku som mala taký ,,pocit" ako ty-že ruky dovidopo.......ale teraz už mi to ide, ako baby písali-povytiahnuť, v rukách pomiesiť a valkanie tiež už nie je problém.....krásne sa so SMV robí a ja ho veru nevymeníííííím 😵 😵 😵 😵

ajka82
12. júl 2012

a ja si davam za ulohu rozmyslat ,co by som ukazala ja...aby som sa nemusela len k ochutnavacom a pijucim mojitko pridruzit 😉 😝 😎 😀

aduskatt
12. júl 2012

tk ma napada.stravu si zabezpecujeme sami?