Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
23. okt 2012

@magali medem potři jen pod obrázkem. Normálně se piping gelem a modecorgelem přetírá i přes, kvůli tomu, že ten obrázek je takový matný a takhle ty barvy pěkně vystoupí...ale u medu bych se bála, že to nepůjde pěkně rozetřít, takže určitě jen pod a nebo si to vyzkoušej nanečisto, pokud budeš třeba u obrázku odstřihávat okraje a zbyde ti kus toho jedlého papíru. Nicméně stačí i pod jen lehoučká vrstvička a moc po tom nepatlat, ať to nezačně pouštět barvičky, ale zase neboj, není to nějak složité na práci.

florentina
23. okt 2012

@dadka212 no vidíš a můj první dort byl 3D, dělala jsem tank a vůbec mi nepřišlo na mysl, že by to mělo být nějak těžší než kulatý dort........no ale taky to pak podle toho dopadlo 😀 😀 😀 takže teď než natrénuji se asi do žádných větších záludností už pouštět nebudu 😉

tolocarka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
23. okt 2012

@tolocarka no, neviem , ci si zabludila do tej spravnej temy🙂) obvykle si tu pecieme same🙂 ale vyzera to fajnovo🙂 teda samozrejme vitaj medzi nami🙂 si v spravnej teme, ale nie som si ista, ci uspejes s ponukou na objednavky 😀

muffinka8
23. okt 2012

Moje prvé bábo 😵 nachystané na tortu

aduskatt
23. okt 2012

@muffinka8 nadherne🙂

pristela
23. okt 2012

@dm1 a kedy ides? dnes ci zajtra ? ci mam vyberat teraz hned 😉

muffinka8
23. okt 2012

@aduskatt Ďakujem 🙂 aj mne sa to páči 😅 😀 ... nemáš náhodou uloženú takú foto s krstinovou tortou kde je akoby volánik z kvetov na boku torty? Mám pocit, že som také už videla, ale neviem to nájsť, a tie "klasika" volániky sa mi nejak nepáčia 😒 .... ale práve som dostala ešte iný nápad 😀

aduskatt
23. okt 2012

@muffinka8 myslis na spodu torty miesto lemu kvietky?

pristela
23. okt 2012

@muffinka8 jeeeej , taketo preeesne potrebujeeeeeeeeeeeem , ruzovucke a na kvietku !!!! Hybaj ho žena ku mne na kávičku !!!!! 😀 😀 😀 😀 nádherne si spravila aj kvietok 😵
@dadka212 Dadka , ja na tu maxi gerberu minule kuk aj u nas a ono to je akože slnečnica , nie gerbera 😀

@lamps , tetuška 😀 vsak já ti zabudla doniest ten krajac na "pizzu" co som ti slubila 🙄 🙄 mne to už normál vynecháva 🙄 🙄
@dm1 tebe sa musí štikútať !!!!!! odkedy si prvy krat spomenula skysnute pokazene salko , kazde jedno mi chuti kyselo 😝 tu chodim od jedneho k druhemu , za hrsť lyžíc v ruke a dávam koštovať, no ale čo už mi povedia títo moji chlapi 🙄 🙄 tak na teba vzdy "nadávam" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 / poznas ma, že jo, vies ako to myslím 😀 😀/
najlepsie bolo ked som bola vcul chora a nemohla som kostovat som celé salko lyzicovala z nadoby do nadoby ci je hladké 😀 😀 😀 😀

rapunzel1
23. okt 2012

@bzucinka2 ďakujem a to stretnutie je kedy prosím ťa? Je mi to známe tuším som to aj pozerala, ale nepamätám si kto to robi a kedy.

muffinka8
23. okt 2012

@aduskatt nie, tak do oblúčikov ako tu, ale miesto volániku budú len do toho tvaru kvietky malé nalepené. Tak teraz neviem či som si to len ja tak vymyslela, alebo niekde videla.

aduskatt
23. okt 2012

@muffinka8 take nemam ulozene ☹

njonja
23. okt 2012

@pristela srdcko, mam aj ja na teba jednu otazku. Si robila tu krasnu cervenu tanecnicu. Ja teraz robim 12 zvodnych zien a zistila som, ze najvacsi problem mam s tym, ako upevnit nos a tak, aby nebolo vidiet prechod- myslim tu ciarku, ked sa prilepi.... ako si ti jej robila nos? alebo inym figurkam? Mam na mysli nos, co vyzera realne, nie len gulocku...
Daaaakujem!!!!! 🙂 🙂 🙂

dadaga
23. okt 2012

ahojte...ja som tu len nahodne..xixi bavi ma sice robit torty, ale take obycajne... mozem sa vas opytat cim to potahujete? ci ten marcipan ci hmotu kupujete alebo to robite? a ak robite prezradite ako? lebo aj tato je nadherna... len ja take netusim ako urobit...??dakujem vammmm moc

mizulienka
23. okt 2012

@dadaga ak chces domacu hmotu, tak na prvej strane tejto diskusie je recept na MMF toje hmota z cukrikov...ja si hmotu kupujem vola sa smartflex, kupujem ju v www.sikovnamama.sk

blcha
23. okt 2012

ahojte chcem sa spytat ked si robite kvietky a postavicky kolko to mozem mat nachystane dopredu? ak mam kvietky dva tyzdne nic sa s tym nestane robim s mmf?

muffinka8
23. okt 2012

@pristela jééj ďakujem za pochvalu 😵

jakelina
23. okt 2012

@blcha zakryj ať se na ně nepráší a vydrží i měsíc.

pristela
23. okt 2012

@njonja anjelicka ja ho nelepím , no a vcul babo raď 😕 😀 gulicku hlavky upravím kosticou, zatlacim s nou tam kde budu oci akoze ocné jamky 😀 pak zas kosticou "potiahnem" hmotu z tadial kde bude brada a pusa a tak sa ti nahrnie dost hmoty na nosík, nemusis lepit, ani viecko nelepim , obycajnym sparatkom /ihlou si napichas, vyrezes oblucik do hmoty kde ma byt oko , obluk tak akoby si obkreslovala zavrete viecko a vyrezane to len nadvihneš a mas hotove vieckooooo aj s "dierkou" na vloženie očnej bulvy 😀 😀 😀 😀 😀 aach ak toto chápes 😀 😀 😀 😀 ale snazila som sa 😅

muffinka8
23. okt 2012

@aduskatt šak ja dačo vydumám 🙂 lebo chcú niečo ako toto čo bolo na foto ... lenže ak dám nápis podľa želania "Viktorka vitaj" malými písmenami tak zas dátum krstu bude veľmi veľký k tomu a keď to dám všetko veľkými aj k tomu ten dátum tak tam toho bude zas veľa navrchu tých nápisov. Som myslela potom, že dám dátum na bok torty a už len okvietkujem okolo. No ale uvidím ako to bude vyzerať naživo, že kde čo dám. Písmenká si nachystám aj veľké aj malé.

pristela
23. okt 2012

@njonja ale na tento vikend budem robit postavicku , len chcela by som take decke a na buduci vikend chcem robit Rapunzel 😀 ale ta tiez nieje real 😖 pri tychto postavickach ja ani neviem fotit postup, bo to stale upravujem ☹

dadaga
23. okt 2012

dakujeeem za rady..

pipka
23. okt 2012

@muffinka8 kati nechali to cele na mne..jedina poziadavka je meno natalia a datum krstu 😵 😵 😵 inak sa mozem vyblaznit...a ja mam jednu tortulienku vybratu uz daaavno, len som stale cakala na prilezitost...taaakze teraz ju asi urobim, mozno malinko pozmenim lebo neviem ci by som ju az taku dokonalu sama spravila 😉

ale v zasade viem presne co spravim 😉 ale nie klasika papucky, podbradnik a cacky macky..ale s bocianikom 😵 a babatkom samozrejme 😉

bzucinka2
23. okt 2012

@rapunzel1 11.11.:-)

pipka
23. okt 2012

@dm1 mne zatial ziadne nechutilo tak ako tatrasalko 😅 a teda ze som ich uz skonzumovala 😝 😀
ale karamelove som este nechutnala...ja som ako pubertacka ficala na Jesienke a Pikniku...to som mala obdobia, ze hadam, aj denne po ceste zo skoly jesienka 😅 😅 😅 alebo fragola limone zmrzlinka 😅 😅 😀
jaaaaj to boli casyyyy 😝 😀 😀 😀

muffinka8
23. okt 2012

@pipka to som zvedavá na ňu potom 🙂

jakelina
23. okt 2012

@pristela ty jsi mě už tak zblbla s tím ochutnáváním všeho, že jsem si udělala k obědu trochu zeleniny s jogurtovou zálivkou a jím a jím a říkám si, není to nějaké kyselé??? No však jaký by měl být bílý jogurt 😀 😀 😀 😀 ???????????

blcha
23. okt 2012

@jakelina fakt no super aspon mozem skusat popredu dakujem pekne za radu 😉

jakelina
23. okt 2012

@pipka to byly teda zdravé svačinky co??? Já jsem to jako dítě taky měla ráda, ale teď bych to nedala do huby, sladké až bléééééééééééé.