Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
8. nov 2012

@vonicka ked chces potahovat pravym marcipanom mozem podsypavat pr.cukrom,solamylom, alebo si ho mozes rozvalkat medzi dvomi foliami(mne to nejde, ale moja kolegyna to robi tak a ide jej to vyvalkat uplne na tenucko. A na 26 radsej kilo urcite ho nespotrebujes cele,ale ked budes prvy krat potahovat je lepsie mat viac musis rozvalkat velky kus,aby si ho pekne natiahla a nemala zahyby

kikina84
8. nov 2012

@lokalistin a to bolo na marcipan davane? lebo ja som chcela polozit na krem..preto neviem ako to dopadne

lokalistin
8. nov 2012

@muffinka8 ja som robila tu coko tortu od @dadka212 a dala som lekvat z ciernych ribezli iny kysely som nemala a nemala som ten sirup ani aromu tak som dala plnku so slahacky a cokolady a este som tam zaslahala jedno balenie after eight a na to maliny, ohlasky od zakaznika, ze uplne uzasna bola torticka, ze vsetci boli nadseni

lokalistin
8. nov 2012

@kikina84 jaj no ja som davala na potah, ako ta pani co som to kupovala povedala,ze na maslovy krem v pohode len polozit,ale urcite nie slahackovy alebo tvarohovy krem
ale mamina tu davala video,kde to jedna pani dala na slahacku, ktoru pred tym posypala vrstvou stuzovaca a zevraj to nerozpusti-ale no neviem
ale myslim,ze maslovy je v pohode,lebo @pristela pisala,ze ona ked davala na potah, tiez ho potrela tenkou vrstvou masla

muffinka8
8. nov 2012

@lokalistin 🙂 len ja si akosi neviem predstaviť že čoko-mätové to celé bude a k tomu sa mi veru nehodí ani žiaden lekvár ani nič. Pôvodný recept je tuším od "simasa" a ona tam dávala jahodový lekvár.

lokalistin
8. nov 2012

@muffinka8 hej ona davala jahodovy a maliny no vies ja cokoladove moc nemusim a preto som to chcela trochu osviezit tymi malinami mala som vela korpusu kedze som nemohla najst prasok do peciva upiekla som jeden korpus bez a potom som ho nasla tak som upiekla este jeden ten prvy sa mi zdal ale strasne bledy na cokoladovu tortu tak som do druheho dala aj trochu kakaa a potom som si tie zbytky korpusu natrela presne ako tortu krem,lekvar plnka a maliny a este raz korpus a ochutnala a bolo to fakt,ze dobrucke len ja som to nemala az take intenzivne pepermitove

lokalistin
8. nov 2012

@muffinka8 skus to na kusku tiez ochutnat

bzucinka2
8. nov 2012

@jakelina juuuj , moja, tak to ziadna slava a nemozes potiahnut bielou a len zafarbit cervenou?nehc sa ti to rychlo zahoji ...
@dm1 to je skoda, ze nejdes ☹

babulky TAPETARKY nejake pekne inspiracie na dvojsrdcia pre zeny??? 😉

simasa
8. nov 2012

@lokalistin Neviem presne, aky rozdiel je medzi tymi oplatkami (hrubsia - tensia), ale ani s jednou by som neriskovala dat to rovno na krem. Ta oplatka z neho zvlhne a pokruti sa. A takto sa zachova, aj ked sa len niecim nespravnym prilepi, nieto este ked je pod nou iba krem. Tie rady - prilepit modecor gelom, piping gelom, prip. medom - platia, ak sa lepi na potahovu hmotu.

kikina84
8. nov 2012

maminy a kupovali ste niekto potahovaciu hmotu z kauflandu? v takych priesvitnych kelimkoch ju maju,vyzera to ako listkove cesto,na ten styl zabalene..Chcem vyskusat a neviem ci bude dobre..dakujem

lokalistin
8. nov 2012

@simasa tak ja sa tiez nevyznam,to mi poradila ta pani kde som kupovala ja som tiez chcela dat na krem,ale nakoniec som sa toho bala a potahovala som

blcha
8. nov 2012

ahojte babulky ja dnes pokracujem v peceni dnes som robila plnky terezka mi samozrejme pomahala tak som spravila pribinacikovu a rafaelo dala som chladit upratuje m zatial kuchynu a zostalo mi 3dcl mlieka v odmerke niekam som zabudla pridat ale uz viem bolo to do pribinaka do ole pudinguno bude aspon hustejsia no a cely byt mam rozbombardovany herecka si ktarila cas robenim bordelu a potom sa jej podailo pokazit mi aj jeden korpus no celkom sa mi dari mam naplnenu len spodnu cast 😝 nestiham ale musim si dat pauzu na kavicku ked mala spi 😉 😉 😉

silno vas obdivujem ako mozte piect tolko vela tort naraz 😉
ja mam uz teraz bobky aby sa mi to nerozpadlo aby som to pekne potiahla hmotoueste som taku velku nepotahovala je vysoka 10cm bude ta torta asi velka neviem ci som to troska neprepiskla na to ze robim prvu poschodovu a vlastne prvu co pojde medzi ludi na verejnost snad sa mi to nerozpadne 😝

muffinka8
8. nov 2012

@lokalistin veď to ma mätie, že či sa tie chute nebudú biť, či to radšej nenechať len také čoko mätové.

florentina
8. nov 2012

holky přidávám jednu inspiraci z internetu a prosím o váš názor...dostala jsem objednávku na 3D dort psa, konkrétně toho na obrázku shiba inu. Vůbec nevím, zda to mám vzít, je to teda pro kamarádku, respektive jejího 7letého syna. Tak si říkám, že je to příležitost si něco takového zkusit, pro cizí bych to bez zkušeností s tímto typem dortů určitě nevzala, ale bojím se, abych tím nezkazila oslavu narozenin, kdyby se to nějak moc nepodobalo...jsem rozpolcena 😅 ...ale můj dotaz, je na to barevné provedení, myslíte, že je ten dort dělaný celý bílý a pak ta srst je malovaná? Nějak nevím jak na ten kožich....děkuji všem🙂

ajka82
8. nov 2012

@florentina foto?

eliska22
8. nov 2012

@luciferova neviem, ja robím buď s tým smartflexom, ale najviac používam hmotu z cukríkov, inú hmotu som neskúšala 🙂

florentina
8. nov 2012

jo ještě to foto - inspirace z netu

daducha
8. nov 2012

@mayka ja pouzivam smartflex, tie co pouzivas ty nepoznam. Ale urcite by som to nerobila z toho od Dr.Oetker,vraj je velmi mäkky.Kvetinac keramicky taky vyssi som len umyla ,robila priamo bez folie.a postup na to nemam,hodila som si do googlu princess cakes a robila podla tej co sa mi pacila.Potom ked to bude schnut, tak asi po jednom dni to treba opatrne pouvolnovat a viac sa ti to neprilepi a ked budes potrebovat len to jemne zlozis.

ajka82
8. nov 2012

@florentina biely potah a domalovane 😉 oci a nos cierna hmota a malovanie vyzera prachova farba

eliska22
8. nov 2012

@kikina84 my čo takto častejšie pečieme, tak používame väčšinou hmotu, čo sa kúpi v e-shope alebo si robíme doma z cukríkov, alebo zo sušeného mlieka 😉 ale tak možno sa niekto nájde, kto to skúsil, ale pochybujem 😝

dm1
8. nov 2012

@florentina presne je to biele a domalovane. super by sa to robilo z airbrushom 😝

sisix
8. nov 2012

@kikina84 To neznam, kupuji na netu. Mam rada smartfex pak se da koupit formix(sladci a mekci nez smatfelx) a na figurky ci drozne zdobeni pouzivat marcipan. VYzkousela jsem i holandskou hmotu a ta nemi dobra chutove.

ajka82
8. nov 2012

@florentina ten airbrush ma tiez napadol... a mozno by sa mi aj hodil 😀 😅 raz-dvakrat za rok

eliska22
8. nov 2012

@pristela špeci som dnes urobila pár foto pre teba 😀 len sakra som zabudla stiahnuť brucho 😀 😝 😀

florentina
8. nov 2012

@ajka82 já jsem si to tak myslela, ale nemám zkušenost, tak moc děkuji za odpověď!

ještě k tomu tvaru, bojím se trochu toho čumáku, který by ideálně bylo dotvarovat punčovinou, ale on je tak ve vzduchopráznu, tak trčí dopředu....snad to popisuji srozumitleně....bude to držet? Chápu, že mohu dát výztuž pod hlavu, ale co ten čumák? A myslíte, že po dotvarování je to celé potažené najednou? Nebo tělo a hlava zvlášť a spoj maskovaný obojkem?

luciferova
8. nov 2012

je tu niekto, kto pracuje s hmotou zo suseneho mlieka?

florentina
8. nov 2012

@dm1 děkuji, no určitě ano, ale kde ho vzít a nekrást? 😀

patka6
8. nov 2012

Ahojte maminky 🙂 Dcerke by som chcela na narodky upiect nejaku torticku , tak dost vopred sa na to chystam a chcem sa vas opytat kolko mi bude treba marcipanu na jednu tortu taku jednoduchsiu, a kde ho kupim najlasnejsi, resp ci je lepsie si ho kupit alebo spravit z tych cukrikov? Dakujem za kazdu radu 🙂

mizulienka
8. nov 2012

dievcta myslite, ze by sa hodil visnovy frutafil ku gastanovej plnke?

patka6
8. nov 2012

@heni79 ahoj 🙂 a po kolko tam vyjdu tie kostice a napr vykrajovace kvietky? vdaka