Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
26. nov 2012

@bzucinka2 ďakujem,už aj idem vyrábať

eliska22
26. nov 2012

moja teraz dokončená, aj to ledva, ledva skolila ma choroba, tak dočítam zajtra idem sa liečiť 😒

mariann2
26. nov 2012

@dagmarmustafa nádherná, ako z flickr-a

1maruska
26. nov 2012

@dm1 Ani netusim kde by som to mohla zhanat. V BB by to niekde mohli mat.

lamps
26. nov 2012

@daducha Ani ja to nechápem, robila som tú sloniu slečnu tá je úplne v poriadku, tri dni na to som si robila toho jednorožca a ten má popraskané celé bruško. Slonica bola zo starej dávky Smartflexu a jednorožec z nového, tak neviem, či to nemôže byť hmotou. Postavičky boli pri sebe v jednej miestnosti, tak nechápem. Jednorožcovi som potrela bruško olejom, uvidím, či to trochu pomôže a prasklinu na brušku nejako zamaskujem kvietkom, lebo torta má byť kvietková.

jakelina
26. nov 2012

@dagmarmustafa jsou nádherné, barevné a krásně vypracované

maya30
26. nov 2012

@lamps ach jaj, velmi dobre to poznam ☹ ja mam tiez takych co vymyslaju vela muziky za malo penazi, najhorsie ze ja sa pri takych malych tortach nikdy netrafim do vahy, ta druha strana je sice spokojna (bodaj by nie) no ja nie a tak by to nemalo byt... 😒

lamps
26. nov 2012

@1maruska marcipán dr. Otker som ešte nemala, ale čo počúvam, tak nie je to nič moc. Radšej si kúp hotovú hmotu v e-chope s cukr. potrebami alebo v kamennom obchode. Alebo si zarob hmotu doma z penových cukríkov, recept je na prvej strane tejto diskusie

1maruska
26. nov 2012

@lamps Vedela som, ze tu urcite niekto napisal recept, ale tych 4000stran nie je lahke precitat 🙂

lamps
26. nov 2012

@maya30 no toto je taká špeci zákazníčka, vždy má také divné požiadavky. Normálne som si povedala, že jej robím tortu poslednýkrát, ja to robím ako relax popri deťoch (na chvíľu po sebe aj niečo vidím), zárobok z takýchto malých tortičiek je takmer nulový a nepotrebujem sa stále s niekým jedovať.

lamps
26. nov 2012

@1maruska to ti verím, ale ak budeš mať čas a chuť stojí za to postupne si ich prečítať, dozvieš sa v nich veľa užitočných vecí, ja som čítala všetko 😉, teda s malými prestávkami, keď popri deťoch a tortičkách nestíham

ollako
26. nov 2012

@lucula73 diky myslela som na ten obchod

1maruska
26. nov 2012

@lamps Hej hej pravda, aj teraz maly plakal, no clovek beha hore dolu. 🙂

aduskatt
26. nov 2012

@1maruska tak treba popozerat eshopy, najlepsie smartflex Velvet🙂

jakelina
26. nov 2012

@lamps mně dnes psala maminka, že chce dortík na 28.12. pro chlapečka. Malinký, že mají hodně cukroví a kdo by ho jedl. Ovál s kytičkami a travičkou, na to domeček s komínem a taškami a před něj včelí mevídky. A dort co nejmenší, nejlíp tak kilový. Napsala jsem jí, že nejmenší co jsem schopná udělat bude stát 700,- korun a jinak ať si třeba koupí někde v cukrárně. Nemohla nikoho sehnat, tak jsem jí to slíbila už v říjnu, že nebudu v práci a doma to stihnu v klidu a pohodě udělat. Jsem zvědavá co mi napíše. Myslím, že počítala s dortem tak za 300 korun. 😝 Prý jenom aby měl malý fotku z narozenin.

jenie123
26. nov 2012

Babule moje, mam na vas prosbu.. idem robit 3D auto.. chcela by som ho spravit na podstavci.. viete mi poradit ci povedat na co si mam davat pozor..? je to moje prve auticko.. postup na podstavec som si nasla, len mam skor strach, aby sa to auto podobalo na znacku, ktoru to ma mat.. chcem si spravit aj sablonu, podla ktorej ho budem robit.. budem vdacna za kazdu radu..

jakelina
26. nov 2012

@jenie123 najdi si ten typ auta na internetu, pohled z boku, ze předu i ze zadu, vytiskni a podle toho ořezávej a tvaruj. Já jsem dělala na podložce jenom dvě a teda můžu říct, že mě to vůbec nebaví. 😝 😝 😝 😝 Ten marcipán jsem pak zahrnula trochu i dolů, aby nebyl vidět ten papír podložky, drželo to dobře.

aduskatt
26. nov 2012

@jakelina suhlas.ja som robila jednu taku a teda vobec ma to nebavilo.....

nika1985
26. nov 2012

@jenie123 ja som tiez pred dvoma tyzdnami robila prve 3D auto a dufam,ze na dlhu dobu aj posledne a presne ako jakelina pise nasla som si fotky zo vsetkych ulov book som mala na sporaku a stale sledovala a podla toho orezavala a modelovala.Drzim palce

florentina
26. nov 2012

@vecernicci Markétko jak bych se na tebe mohla zlobit? Pusť to z hlavy....za těch 130Kč si nový počítač stejně nekoupím 😀 ....no a kluci se určitě radostí zblázní, to budeš mít doma chvilku klid 😉
Jinak já na tebe taky myslela, chtěla jsem se tě prosím zeptat na toho tvého robota...napsala jsem si ten typ co jsi uváděla a když jsem na něj koukala, tak tuším uvádí nádobu jen na 2 litry a někde v textu jsem četla, že je to tak na kilo mouky...máš to taky takhle "malé"? Psala jsi, že v něm zaděláváš i 2 kila mléčňáku najednou, tak si říkám, že je dobrý, že to utáhne. Manžel říkal, že by mi rád koupil k vánocům nějaký hnětač či mixér, nebo co že to potřebuji..já právě nevím...né že by mne to nepotěšilo, ale zase si myslím, že potřebujeme více jiné věci. Já sice mám doma robota, ale nepoužívám, on má i hnětač, ale já v něm nezadělám ani na vánočku...on to prostě neutáhne....je taky 2litrový a to těsto se mi do něj vejde jen tak tak, ale uhněte to jen částečně a zbytek dělám rukou...ráda bych něco co utáhne mléčňák, těsto na dort i vánočku, pribiňákový krém apod....ale zase nechci vyhazovat desetitisíce oknem...ale zase není to akutní, zatím dělám vše ručním šlehačem a taky to jde, ale ta úspora času, když to člověk může svěrit celé přístroji je asi značná...

jenie123
26. nov 2012

@jakelina @nika1985 @aduskatt dakujem baby.. nasla som si nakres aj s rozmermi.. uz len vytlacit a snad sa mi to podari.. ani ja nemam rada taketo torty, radsej by som robila celu farmu zvieratiek ako toto.. ale co uz.. nastastie ho chcu biele, tak aspon farbit nemusim.. este si na mna vymysleli tonovane zadne skla.. 🙂

lamps
26. nov 2012

@jakelina to poteší takýto ľudia, ja to nechápem, veď keď nemá na tortu pre dieťa, nech mu ju urobí sama. Nemusí nikoho zoháňať a platiť mu. To už aby sme sa cítili akokeby sme tých ľudí okrádali, že nám majú zaplatiť za tortu 😝

jenie123
26. nov 2012

Baby a mohli by ste mi sem hodit tie vase auticka pre inspiraciu..?

aduskatt
26. nov 2012

@jenie123 mam v albume

jenie123
26. nov 2012

@aduskatt dakujeeeem, kraaasne auticko.. 🙂 prosim ta, kolko platov si potrebovala?

aduskatt
26. nov 2012

@jenie123 no to keby som si pamatala, ale tusim som mala 4 korpusy a trikrat plnka..........

jakelina
26. nov 2012

@jenie123 to je to moje

janula.h
26. nov 2012

hoy baby mám zase super zákazníka 😠 chce tortu do NEMECKA!!!! Rapunzel nedá si vyhovoriť "zapichnutú bábiku v torte vravím mu že nemusí prežiť 12 HODINOVú!!cestu no on si nedá povedať 😠 😠 proste takú chce
baby mám si rátať bábiku navyše?či ako to mám rátať jaaaaaaaj nemám už nervy na toto 😒

jenie123
26. nov 2012

@jakelina @aduskatt dakujem.. dufam, ze sa aj mne podari ako vam.. ved potom hodim foto.. 🙂

nika1985
26. nov 2012