Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
2. jan 2013

dievčatá ja viem, že ste mi to tu už raz hovorili, ale potrebovala by som to ešte raz počuť, ako urobiť tú hlavu minnie, please , urobím čiernu gulu a potom ako to je s tým ksichtom????????

florentina
2. jan 2013

@pristela super dort a super postup...děkujiiiii 😉

jakelina
2. jan 2013

@eliska22 já vím, že postup má dadka, tak ti ho sem přidám, snad jí to nevadí.
https://www.facebook.com/home.php#!/media/set/?...

lawli
2. jan 2013

Ahojte , prajem Vám všetkým všetko najlepšie v Novom roku...a pridávam moju prvú tohoročnú tortičku 🙂

eliska22
2. jan 2013

@jakelina nie nie ja myslela, že malú minnie hlavu, viem, že to robila dievčatá tak, že vykroja srdiečko a z toho robia potom tú vypuklú časť na tvári, ale neviem ako na to 😝
@elienka tento postup mám, ale tam práve je inak robená tá tvár a to mi minule nešlo tak urobiť 😒

ajka82
2. jan 2013

@pristela "nemokabelku " si s dovolenim ukladam... teda aj bez dovolenia 😅 😵

elienka
2. jan 2013

@eliska22 tak to som zvedavá aj ja

jakelina
2. jan 2013

@eliska22 aha, tak to jsem špatně pochopila. 😒

pristela
2. jan 2013

@eliska22 ja robila nedavno tych dvoch mickey podla tohto postupu, ale ja som nakoniec tu papulku rozotrela do stratena smerom k ockam a pak to vypadalo ako v celku 😉 a slo to veeelmo lahko podla tohto postupu a este odporucam ja som si najskor urobila čiernu gulicku, nechala den vytvrdnut a az potom som robila xsichtik- tak nemas problem so ziadnym zdeformovanim hlávky pocas modelovania 😉
@ajka82 nooo to som strasne zvedava kedy budes robit nemokabelku 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
2. jan 2013

@pristela jéééééj dík milujem ťa 😵 😵 😵 😵

ajka82
2. jan 2013

@pristela len aby som ju nemusela robit moje dcere k narodeninam...hned teraz na 23tieho 😅 este stale s nou bojujem, lebo povodne chcela angelinu balerinu a teraz chce vsetko ine co vidi 🙄

pristela
2. jan 2013

@eliska22 beriem ťa za slovo , bacha !!!!!! 😀 😀
@ajka82 to poznam , mne ted zrovna maly ukazoval auto presne ake to chce, bol vcul taky stary film, a vidis, tu ma dalsie kolesa!!!!! co milujeme ako ženy na tortach robiť ??? kolesaaa 😀 😀 tak on ich tam chce 6kuskov a uuuplne, ale ze uuuplne realne 😀 😀 😀
Baby ktora mi urobite objednavku torticky na 12.1. ????

ajka82
2. jan 2013

@pristela 😀 co potrebujes na 12.1. kolesaaa? 😝 ci si mam u teba nieco objednat pre moju svokru?

pristela
2. jan 2013

@ajka82 jo kolesa 😀 😀 😀 ale k nim aj 3D tortu starodavne auto-cervene , dnu taxikára, a vonku mna ako mu platim a za ruku drzim oslavenca Kubka, pak 3D tortu strom a pri nom nasho psa Bubinka ako ho ocikáva , a tráávičku zelenuuu+ 7sviečok- beries???? pak nebude problem ýaaadna svokra 😀

ajka82
2. jan 2013

@pristela vies co? radsej cosi pre tu moju svokru vyhutam sama 😀 lebo ona tiez nenarocna...uz chcela odomna 4 prichute, ze mam urobit a vraj malicku jej staci jednoduchu bielu...ale zas nas bude dost na oslave, aby sa kazdemu aj uslo... a podla toho ako ona vsetko vyprava, co by chcela, mi pride ze vobec nema byt malicka torta, nestaci jednoducho, aby sa mohla pochvalit byvalym kolegyniam a pod... 🙄

mimcak
2. jan 2013

ahoj nechce sa niekomu to tu vytapetovať s vláčikom Tomáš ,ale nie3D? 😝 😅

dm1
2. jan 2013
mimcak
2. jan 2013

@dm1 jej supeeer dakujeeem 😅 😵 😵 😵

dadka212
2. jan 2013

ahojte kočky, torta pre moju Danielku k zajtrajším meninám 😝 fúúúrt vymýšlala, čo by chcela, tak som rozhodla za ňu 😀

jakelina
2. jan 2013

@dadka212 moc hezká

dedenini
2. jan 2013

torticky ktore su tu su fakt umelecke diela..nadherne... by som ani nevedela ako ich zjest 🙂

lussy23
2. jan 2013

@lawli nádhera
@dadka212 nádherné
@pristela nádherné

lussy23
2. jan 2013

@zsuzsula prenádherný. to je koľkáte torta?

mariann2
2. jan 2013

čaute kočky, prajem Vám všetkým všetko dobré v novom roku a veľa tvorivých nápadov pri výrobe krásnych tortičiek, pridávam moju prvú tohtoročnú

filomenka11
2. jan 2013

Ahojte, vedeli by ste mi prosim poradit? .. som v tortach dost zaciatocnicka, robievam v ramci beznych rodinnych oslav nejake ovocne, sacherky a minuly rok som dala prvu vacsiu torticku pre synceka a tento rok chystam k 2.narodkam dalsiu. Ma byt specialna podla torty z rozpravky (prikladam obrazok). Co by ste mi poradili aby to bolo chutovo co najlepsie? Asi spravim nejaku cokoladovu piskotu, do stredu jahodovy krem (netusim ako ho spravim aby to drzalo), na vrch marcipan, slahackove ozdobenie po okrajoch hore a cerstve cele jahody. No obavam sa aby to nebolo suche, kedze podla obrazka je krem len v strede. Mozno este spravim viac vrstiev a potriem jahodovym dzemom. A neviem ci tie okreje nebudu skarede ked ich necham len tak holu piskotu. Mate nejaku dobru radu od skusenejsich? Dakujem velmi 🙂

eliska22
2. jan 2013

@filomenka11 určite by som nedávala šľahačku na poťah, pretože sa ti bude topiť ten poťah ani ovocie teda 😝

eliska22
2. jan 2013

@filomenka11 a keby si spravila tú sacherku, rozkrojila na polovicu do stredu dala dajme tomu pribináčikovú plnku, nejako dosiahla aby bola ružová tá plnka, to dala do stredu a na vrch poliala bielou čokoládou a ozdobila 😉 teda neviem ako by to vypálilo, ale to ma tak teraz napadlo 😉

katika901
2. jan 2013

Ahojte, už dlhšie obdivujem Vaše nádherné torty - Vašu šikovnosť - sú ozaj krásne.
Doteraz mama piekla korpusy, naplnila a ja som len poliala čokoládou a ozdobila - stará klasika. Chcela som vyskúšať poťahovanú tortu a tu je výsledok. To isté nákladné auto, ktoré mal 5 krát a chcel ho znovu - des, som odmietla. Má rád sneh a keď som natrafila na vykrajovačky snehových vločiek, bolo rozhodnuté. Inšpirovala som sa najmä tu a som Vám vďačná za rady. Mramorovaný korpus, vanilkový krém a MMF a modelovacia hmota. Nešlo to podľa predstáv, ale toto z toho vyšlo. Prikladám aj chalúpku tiež moja prvotina - inšpirácia od Vás.

marashy
3. jan 2013

Ahojte, chystám sa na svoju druhú tortu pre malého na 1rocik vedeli by ste mi poradiť , nejakú dobrú plnku vanilkovú alebo aj inú vhodnú pre ročného...Z Dánska mám potahovu hmotu originál marcipan, dúfam že sa s ňou bude robiť dobre, pridám moju skúšobnú tortu na pobavenie🙂 a ďakujem za odpoveď.