Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
11. jan 2013

@jenie123 děkuji moc 😵

mimcak
11. jan 2013

babenky nemáte nejaký postup na 3D bager,stále ma to nasmeruje na dortomaniu,tak som sa tam dnes prihlásila,ale nejako sa tam ešte nevyznám a neviem to tam nájsť. 😝 😠

pristela
11. jan 2013

@florentina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to bolo dobréééé 😀 😀 😀 😀 😀
ani nebudem písať čo vravia, už sú doma - velitelia!! 😀

pralinka25
11. jan 2013

Ahojte dievcata. prosim vas tie ktore ste robili pivny krigel ako ste robili tu akoze penu? bielka? nebali ste sa ked boli vlastne surove?
a robili ste to ako poschodovu tortu len rovnakych rozmerov? alebo ako sa riesi krajanie takej vysokej torty

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@pipka Krásne, ďakujem pekne za pomoc.

florentina
11. jan 2013

@maya30 krásně se ti Tomáš povedl...moje dcerka příští týden oslaví 2. narozky a na dort zatím chce taky Tomáše, tak doufám, že se té mašině aspoň trochu přiblížím....

dm1
11. jan 2013

@pralinka25 bielka mozes slahat nad parou alebo ak mas rastinnu slahacku tak mozes s nou ta je pevna. Korpusy sa skladaju na seba klasicky len je to vysoke mozes kym stuhne pichnut do toho spajdlu aby sa ti to nerutilo. Ak sa ti to zda vysoke na krajanie rozdel to na polovicu normalne to predel podlozkou obalenou foliou a ked budu krajat podlozka ich zastavi a mozu to potom rozobrat na 2 casti

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@pralinka25 Možno ti to pomôže

pralinka25
11. jan 2013

@florentina take reakcie ako ma tvoj tchan poznam. ja mam tiez takeho. som robila ako svoju tretiu tortu v zivote zrovna futbalku. a teda na to ze predtym som nikdy nic nepiekla ani len babovku tak som bola na seba nesmierne hrda ze sa mi ta gula podarila aj tie ciernobiele uholniky mi sadli no skratka kto ju videl bol nadseny okrem obdarovaneho. ten to zobral ze sak co normalka ako keby dostal bonbonieru za dvacku. no co uz.

pralinka25
11. jan 2013

@timotejkabrejkova dakujem 🙂

pralinka25
11. jan 2013

@dm1 jeeeeej vidis som cvok vobec ma nenapadlo to slahat nad praou 😅 dobry napad dakujem za tip 😵
a rastlinnu slahacku je dostat v normal potravinach? ja som to nikdy nevidela (teda sa priznam ani som nehladala zatial)

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@pralinka25 alebo...

maya30
11. jan 2013

@florentina dakujem 😵 urcite sa ti podari, mne to ide najjednoduchsie z keksikov a formicku na tvar som si vyrobila sama 😉

timotejkabrejkova
11. jan 2013

žienky ani jeden fotopostup nieje môj ja som to posťahovala z internetu takže možno nájdete tam aj ten svoj 🙂 lebo ja by som nedokázala upiecť tortu bez fotopostupu, alebo bez obrázka pred sebou.Takže ďakujem všetkým žienkam ktoré sa s nami o ten postup podelia a my môžme potom pomôcť ďalším ĎAKUJEME

timotejkabrejkova
11. jan 2013
mimcak
11. jan 2013

@florentina možno ti pomôže ja robievam podla toho

mimcak
11. jan 2013

@timotejkabrejkova dakujem super len musím zbystriť lepšie zrak,aby som lepšie videla 😀 kde si to našla?

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@mimcak Pozri si to na rajče.net pod nicom beruna7

mimcak
11. jan 2013
timotejkabrejkova
11. jan 2013

@mimcak Má tam veľa fotopostupov.

mimcak
11. jan 2013

@timotejkabrejkova a super mám to výborne to je presne ten postup čo som už dávnejšie videla a teraz som ho nemohla nájsť.Ďakujeeem 😵 😵 😵

jenie123
11. jan 2013

Baby, pridam vam sem moju prvu svadobnu.. o chvilku si maju pre nu prist, tak dufam, ze sa bude pacit.. coko krem s malinami.. 🙂

aduskatt
11. jan 2013

@timotejkabrejkova super🙂 ak Ta mozem poprosit, tie fotopostupy nedavaj sem, ale do druhej temy, kde ich zhromazdujeme, hned najdem link🙂

aduskatt
11. jan 2013
emily83
11. jan 2013

Dakujem vsetkm, ktore ste mi poradili, tot moja prvotina - narodeninova torta pre mangela a pre mna 😉 Nase najmilsie farby som pouzila radsej ako klasicke modru a cervenu :-P Dufamze bude aj chutit. Ale cosa da pokazit na piskote, karamelovom kreme a ovoci?

P.S.:samozrejme sa nevyrovna vytvorom ktore tu davate. Mozno casom sa dopracujem aj ja tak vysoko 😀

florentina
11. jan 2013

@pralinka25 no jak u nás doma, ještě že se tu máme my na koníkovi a můžeme si to navzájem pochválit....
@mimcak super, děkuji, určitě to využiji! Zrovna jsem si říkala, že si musím nějaký postup pohledat. 😉

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@mimcak Aj na budúce 🙂

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@aduskatt Dobre už to budem dávať tam.

florentina
11. jan 2013

@maya30 no právě toho ksychtíku se bojím nejvíc. Formičku nemám. Jako kdyby to měla být nějaká mašina tak ok, ale bojím se, aby v tom ten Tomáš byl vidět...no uvidíme!