Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

barborkam
15. jan 2013

Dievcata dakujem za rady co ste mi dali ohladom oprasenia cukru z potahovky. Ked sa tu tak pozeram na tie vase nadherne torticky tak ma napada jedna vec - tato praca je tu na Sk strasne, ale strasne nedocenena. 20 eur za robotu na torte? Za to, co tu robite by ste si minimalne mali vypytat stovku, ale chapem, ze ludia u nas by tolko nezaplatili a to je skoda. Podaktori ani nemaju z coho 😒

muffinka8
15. jan 2013

@cinnamon111 ja u nás v kamennom obchode, ale aj v mnohých e-shopoch majú

njonja
15. jan 2013

@nika222 nikus, mam zrkadlovku (fotenie je moje hobby, na ktore zial nemam cas ☹ ) Nikon a pracujem len s bleskom. No a mam zasvietene svetla v kuchyni. aky fotoaparat planujete kupit?

marecita
15. jan 2013

@stankapk je krasna a aka nahodička aj moja dcerka je Ema a bude mat 6 rokov teraz 🙂

nika222
15. jan 2013

@njonja neviem presne ale skusim tusim je to nikon 3100 a 180 objektiv... Dufam,ze som dobre napisala, poradili nam to v obchode a chceme to hlavne na vecerne fotenia, dovolenky a torty 🙂

njonja
15. jan 2013

@nika222 ak chces vecer fotit, treba ti rozhodne externy blesk. Ten, co je na fotaku je sice ok, ale nedposiahnes s nim take pekne vysledky, lebo je to priame svetlo. Ten externy sa ti da roune nastavit od intenzity svetla po smer...

njonja
15. jan 2013

@nika222 moje torty su vacsinou vecer fotene a to s integrovanym bleskom by nebolo ono....

nika222
15. jan 2013

@njonja ok dakujem velmi pekne za odpoved, posuniem radu a poziadavku smerom k mm 🙂

anibas
15. jan 2013

@florentina no nenáročná zákazníčka 😀 😀 😀 😀 😀 ešte ma napadol : hrniec s polievkou, kufrík plný peňazí, a tieto :

micmo
15. jan 2013

Ahoj holky dekuji vam za vsechny libitka 🙂 Mela bych na vas velkou PROSBU. Mam delat masinku Tomase 3D, nemate nahodou nejake dobre,odzkousene odkazy na postup?? A taky par nejakych fotek abych mela inspiraci. Dekuji moc a preji vam hezky den!!!

blcha
15. jan 2013

ahojte dievcence ako inak idem zasa k vam po radu idem piect tortu bude to prva torta na zakazku vlastne prva co za nu dostanem peniazky no ale riesim velkost lebo panicka nema tusenia ze aku velku asi tak sa chcem spytat ked robim vo forme s priemerom 23 tak torta vazi asi tak okolo 3,5kg to mam vyskusane na kolko je to porcii pre kolko ludi asi?
no a este otazocka kolko bude asi vazit torta s primerom 27 ? asi nieco okolo4kg ze? hlavne ma teda zaujima pre kolko by to bolo ludi dakujem za odpovede no a jasne ze pridem po rady ked budem piect 😉

anibas
15. jan 2013

@blcha ráta cca 200g na 1 - čiže 3kg cca 15 ľudí, ale keď nebude chutiť - tak aj pre viac 😀 😀 😀 😀 😀

blcha
15. jan 2013

@anibas dakujem no ja dufam ze bude chutit a budu mat malo aby nabuduce objednali vacsiu 😉

pristela
15. jan 2013

@micmo ja mam len toto co som robila ja , možno aj to pomoze

janulkamartinko
15. jan 2013

Ahojte
prosim Vas mate inšpiracie na torty kde je nejaka pekna viazana kytička s orchideou?? dakujem 🙂

pristela
15. jan 2013

@florentina no ja by som neváhala a bez toho aby som mamke ukazovala inšpiračky by som urobila tú prvu toprticku od @anibas 😀 😀 😀 😀 😀 taká snová s obláčikom , to nemá chybu !!!!! a keby sa mamka na oslave spatne kukla na mna tak čo??? ved chcela takú hodiacu sa do hospody !!!!!! 😝 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
15. jan 2013
janulkamartinko
15. jan 2013

@anibas Dakujem moc,mam čo ukladať :D

micmo
15. jan 2013

@pristela Je dekuji, to mi uplne staci,jsi zalata!! Doufam, ze se muj bude alespon trochu podobat tomu tvemu dortu 🙂 DEKUJI!!!

micmo
15. jan 2013

@pristela prece mam jeste otazku.Z kolika davek je to testo je to delany?Mas korpus jen z plechu?? A muzu se zeptat na celkovou vahu??

zuzmor002
15. jan 2013

Ahojte dievčatá, je založená nová skupina tu na MK - Tortičkárky, tak ak by ste sa chceli pridať, bude to super! Jediným pravidlom pre členky skupiny je mať aspoň jeden verejný album s fotkami vlastných jedlých výtvorov. Teším sa na všetkých spolu s ďalšími členkami skupiny! 🙂

florentina
15. jan 2013

@anibas skvělé jsou všechny, děkuji moc! A ta první mě teda opravdu pobavila a uchvátila, silně o ní přemýšlím @pristela 😀 😀 😀 ....jen tady trošku narážím na své schopnosti, aby ten chlapík místo jako okouzlující svalovec nevypadal jak po obrně.... 😅

pristela
15. jan 2013

Holky a to tu uz mozu byt albumy s tortami ? vsak to tusim mazali nie ? 😕 no ja teda vítam novu skupinu 😀 ale akosik sa asi nezucastním , bo ledva stíham sledovať vás tu 😵 a v podstate mi uuuplne postacujete, vsetko co potrebujem tu vyčítam od vas 😵

@micmo och tento bol velky , mal tusin 5kg a piekla som len na rovnych plechoch ale s kolkych vajec uz nepamatam 😕

pristela
15. jan 2013

@florentina no ale ved čo bojíš aký svalovec???? ty mas vymodelovať štangastra z hospody , néé modela 😀 😀 nechce elegantnu torticku predsa 😀 ale taku aby sa hodila do hospody a tam teda absolut nebude vadit ani ked ti hmota bude sadať 😀 😀 😀 že pozdravujem mamičku 😵 😀

lucula73
15. jan 2013

@vlada111 Vladi neviem,ja som ju robila asi pred rokom,ale tým že som ju nepoťahovala,tak si fakt nepamatám......ale ako tu už bolo písané,ak by nebolo veľa oudob na vrchu,tak podľa mňa v pohode 😉

florentina
15. jan 2013

@pristela vidím to úplně stejně s tou skupinou.....taky mě zarazila ta podmínka toho albumu /skrze to mazání/ a navíc jsem ráda, že vás tu stačím stíhat a navíc, že jsem tu mezi "svejma" sladkejma ženuškama....

A máš pravdu, v hospodě nevadí ani pivní mozol kolem bříška...tak si vezmu muže za modela a něco vytvořím 😀 😀 😀....teda manžel do hospody nechodí a pivo taky moc nepije, ale to nevadí, ne 😎....a mamku určitě pozdravovat budu!

muffinka8
15. jan 2013

@zuzmor002 hm, a aký má zmysel tá skupina? Alebo v čom sa bude líšiť od tejto? Je súkromná?

luciahromadkova
15. jan 2013

sukromna skupina znamena, ze tam nemoze ist hocikto, teda ze prispevky a fotky su viditelne len pre clenov, aj mne sa paci toto tu rada to tu citam 😵 su tu fakt mile, pomahajuce kocky 😵 😵 😵

yukki
15. jan 2013

Aj ja to tu takmer denne prebehnem, aspoň fotky bo na čítanie všetkých príspevkov nie je furt čas.....také pekné tortičky, škoda by ich bolo ukrývať do súkromky 🙂