Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
24. jan 2013

@lussy23 děkuji ti🙂

jakelina
24. jan 2013

@pristela to dáš, však 10 centů na hodinu taky peníze ne. Do rána času dost. 😀

pristela
24. jan 2013

@jakelina ha, bike aj zadarmo 😀 😀 😀 mam strach ze sa mi to polame , vsak to tie kolieska tenke musia udržat ... sím ťa ja esste musim stihnut satocky babulke aj make up a aj vyfotit a vlozit , ma uprosila jedna zienka na expres 😀

florentina
24. jan 2013

Tak jo, sejdeme se tady zase v noci, jako pro povzbuzení, ju 😀 ?

aduskatt
24. jan 2013

@pristela zo zakona sa od zaciatku tohto roka nemozu uz pouzivat prijmove, pokial robis s hotovostou, treba mat kasu

makinka2
24. jan 2013

Ahojky holky 🙂

moc moc moc prosím hodte mi někdo odkaz na ten dobrý mramorový korpus, chtěla bych ho zkusit, mooooooc děkuji 😉 😉 😉 😉

pristela
24. jan 2013

@aduskatt no vidis , tak uz je to isté , ale teda hnus riesenie , prave kvoli tym uzavierkam , ktore sa musia robit na kase aj ked ju nepouzivas a urobis s nou len zopar hotovostnych platieb, no des a hruza ☹ a to nevravim kolko pokladnice stoja a aj navyse robota pre uctovnicky a pre nas -teda mna/čo neviem počítať a papierovat sama 😀 navysenie platby uctovnicke ☹ ☹ aach jooo

@makinka2 pači sa : http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

florentina
24. jan 2013

@aduskatt tak to máte v tomto teď horší....a jen tak pro zajímavost, schválila to u vás levice a nebo pravice?...jinak se omlouvám za neznalost, vůbec nevím, kdo u vás teď vládne...jen nějaká jména ze zpráv, ale nevím co zastávají...

pristela
24. jan 2013

inak holky pre zasmiatie 😅 mna sa minule na pohotovosti lekar pyta na zamestnanie/neviem na co im to je do zaznamov/ ked som povedala sa opytal, či som živnostník alebo podnikatel /co je jasne to iste 😀 / a on že lebo podnikatel podniká a živnostník živorí 😀 😀 😀 😀 😀 dobré , né ? a vystižné 😝

@florentina jaaj žena , teba by som chcela mat doma, abo za susedu 😀 by iná firma vznikla 😀 😀 😀 😀 😀

makinka2
24. jan 2013

@pristela mooc děkuji 😉

florentina
24. jan 2013

@pristela 😀 😎 vtipálku...

adrika202
24. jan 2013

Kočky recept na pribinakovy krem prosím 🙂🙂

aduskatt
24. jan 2013

@florentina lavica vladne☹

nikissek28
24. jan 2013

vsechny zname i nezname. po neuspesnem srazeni teploty jsme v nemocnici na pozorovani. maly mel febrilni krece ☹((((((((

aduskatt
24. jan 2013

@pristela no, zasa nam to ulahcili☹

florentina
24. jan 2013

@aduskatt hm, jsem si to myslela, u nás registračky také navrhovala levice...děkuji za info

vlada111
24. jan 2013

@jakelina jáááj toho sa ja veru u teba nebojím Jediná prekážka môže byť ten marcipán. Ale opýtaj sa jej, či nemôže byť figúrka z inej hmoty, veď ju asi nebudú jesť.

jakelina
24. jan 2013

@vlada111 zeptám zeptám 😀 😀

nika222
24. jan 2013

@mizulienka jááj tuto dilemu som riesila koncom roka aj ja... Ze co bude ked mi za rok skonci MD 😕 . Torty na objednavky viac menej pečiem len od nejakeho oktobra, tiez som riesila ze co a ako aby to bolo legalne a uz sme to rozoberali aj tu, ale poviem ti také ruzove brýle som mala jak nikto :D Nejako sa to rozbehlo, oslvoila ma jedna cukraren ze ci nebudem pre nich piect potahovane torty lebo ze podnikatelom teda ofic predajcom zakuskov sa to neoplati , vsak vieme preco ze :D , a teda ze ci im este nenapeciem aj vianocne, a toho bolo cca 30 kil. Tak ja som piekla a piekla a piekla, cely december som nic ine nerobila 🙂 A teda nemyslim si o sebe ze som padavka ale ja som bola na sviatky uplne hotova.. S celeho decembra si nic nepamatam len spinavu kuchynu 🙂 No ale co som tym chcela povedat? 🙂
Ono je vsetko pekne, ze by si robila co ta bavi, ze by si sa venovala detom popri tom ked pridu zo skolky, ale na to aby ta to uzivilo resp aby sa ti to oplatilo by si musela dret cely den... A myslim si ze po pol roku by si si velmi rada išla sadnut do kanclu a oddychovat 🙂 Treba si zvazit vsetky pre a proti a rozhodnut sa. Ta zivnost co pise aduskatt je super napad len treba videt aj tu kopu roboty za tym :( teda myslim fyzicku drinu...
Mam napr kamosku ktora ma znamu a ta velmi rada piekla, otvorila sa niekde na Palisadoch pekaren a cukraren . Ma to zhruba rok a kolabuje... Nevladze, a to je velmi prosperujuca pekareň. To máš tak ze cim vacsia fizicka drina tym je to menej zaplatene, bohužial je to tak v tomto štáte...
Inak pozeram ze si z vedlajšej dediny, a ak niečo otvoris tak urcite prídeme!! 🙂

lucinocka
24. jan 2013

nejak mi ten vypletany kosik nesiel, prilis makky marcipan som mala, tak som urobila len taky vymodelovany a dala do misticky aby drzal tvar..kde mi najrychlejsie stvrdne marcipan? mraznicka nepomohla, lebo sa mi hned po vybrani zacal topit..

florentina
24. jan 2013

@lucinocka tu dobu schnutí asi moc neurychlíš...nejlépe někde v průvanu a suchu....

stankapk
25. jan 2013

@romy01 ahoj. do torty je vsunutá obyčajná bábika barbie 😉

vecernicci
25. jan 2013

@nikissek28 tak se děvče držte, lepší, když bude pod dozorem 😉

makinka2
25. jan 2013

holky ještě moooooooc prosím jak dlouho a na kolik píct ten maromorovej korups, dííííííkkkkyyyyyyy 😉 😉 😉 😉

nika222
25. jan 2013

@makinka2 peč na 150 az 160 stupnov a cca 45 min, zalezi v akej velkej forme pečies... Pichni špajdlu a uvidis 🙂

makinka2
25. jan 2013

@nika222 děkuji 🙂

mariann2
25. jan 2013

ahojte, prvá várka tort dorobená 🙂

jakelina
25. jan 2013

@mariann2 nádherné všechny 😉

mizulienka
25. jan 2013

@mariann2 perfektne, ty sa fakt nezastavis 😉

@nika222 znie to fakt ako makacka...chcem sa spytat, ty si mala zivnost alebo akym sposobm si podnikala, ked si dodavala do tej cukrarne?

nika222
25. jan 2013

@mizulienka nie nemala, som na MD, to bola kamoskina cukraren takze to islo len na ruku... Tak ako vačšina báb.