Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. jan 2013

@eliska22 a udělat tu od vlada11 ten zásmažkový a do toho ořechy, my jsme se olizovali až za ušima. 😉

pristela
28. jan 2013

@lawli @zuzana92101 pcha , vy dve ste nejaké vtipné dnes 😝 😀 😀 😀

@alex87 Dakujeeeeem 😵 😵

florentina
28. jan 2013

Dort pro mamku k 60. - čokokorpus, mascarpone /z tmavé čoko/ s kousky čokolády, banány, marcipán..
Byl to můj první pokud o kytku, mamka miluje slunečnice, tak snad se to trochu podobá.
A děkuji moc @mariann2 za inspiraci na dort!

lawli
28. jan 2013

@zuzana92101 super ,tak sa máš čoho chytiť ,teraz už len tu správnu myšlienku ,ako to dať dokopy....dokonca aj ta modrá farba a lietadielko na oblohe k sebe ladia 😉

lawli
28. jan 2013

@pristela ja si z teba nejdem robiť srandu ,práve naopak chcem ti dodať energiu ,silu a viem že ty to dáš....mňa presvedčila ta kabelka na morskej tortičke ,ta ma dostala ...bola úžasná...tiež si sa toho bála a ako to dopadlo ? ........no predsa super 😵 srdiečko obdivujem tvojú tvorivosť a fantáziu... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
28. jan 2013

@pristela ešte ma napdlo toto a k tomu už iba krtka v dáždniku 😉
http://www.google.com/search?hl=cs&q=torta vodo...

zuzana92101
28. jan 2013

@lawli ano, presne ma to napadlo, ze aj modra tam sedi...modra torta, biele oblaciky, hore lietadlo...a mam to 😉

lawli
28. jan 2013

@zuzana92101 no vidíš 😉

zuzana92101
28. jan 2013

opustam vas damy, lebo mala mi bucha s lyzicou po stole, predpokladam, ze obed je vsade, len nie v brusku 😝

dagmarmustafa
28. jan 2013

@1zaza krasna cistá pracička!!!!!

mizulienka
28. jan 2013

@jakelina ked si robila ten zasmazkovy isla si presne podla receptu alebo si niecoho davala viac niecoho menej? a orechy si uz davala iba na to?

florentina
28. jan 2013

@pristela fantasticky se ti povedla ta cyklistická...kolo i cyklista! a co je pod kopcem? Dočítám od zadu, tak jeslti už jsi na to odpovídala, nemusíš znovu, dojdu k tomu 😀

dm1
28. jan 2013

@something presne ako kocky pisali musi ist nieco ak to chces mat krasne hladke, rovne a aby sa to aj malo na co prilepit

gabina275s
28. jan 2013

@florentina nemáš zač

jakelina
28. jan 2013

@mizulienka přesně podle receptu a jenom jsem přidala nakonec ty ořechy, ale opražené lískové. Já ten její krém dělám často, nám strašně chutná.

eliska22
28. jan 2013

@jakelina no nad tým som tiež uvažovala, idem ho pohladať 🙂

eliska22
28. jan 2013

@jakelina a tú čokoládu mám kedy pridať ?

blcha
28. jan 2013

ahojte babulky tak je tu tyzden kedy tu budem castejsie otravovat lebo na vikend mam dve torty prvy v tomto roku no ahned dnes som zacala anic sa mi nedari zarabala som si mmf a neviem co som spravila zle ale strasne sa mi to droli rozpadava robila som cervenu a ja nemam gelovky vzdy farbim s tymi farba obycajnymi s drogerky ale este sa mi to nestalo neviete cim to je nemozem z toho nic spravit asi len hodit do kosa a vyskusat znova potom som robila zasa bledo ruzovu a tiez je neaka divna ta je akoze dobre ale taka riedka ci co aj ked cukru som dala dost aj tak sa mi zda ze to nestuhne dost no neviem proste sa mi dnes nic nepodarilo esteze mam cas do konca tyzdne 😝 😝 😝
este sa chcem spytat ci mate neake dobry postup na ruzicky neaky osvedceny nasla som v teme fotopostupy taku co sa z vykrojeneho srdiecka robi ale chcela by som neaku inu tak ak mate porade mi 😉

dada2007
28. jan 2013

babyyyyyyyyyyy...............rada-porada...................torta, ktorú berú do Nemecka, autom....hned odomna idú na cca 12 hod. cestu. ..........povedala som pani, že sa spýtam vás.........na plnku..........myslíte si že pribináčiková to vydrží????? alebo radšej maslovú klasiku nejakú??? bude to vezené na budúci tt, čiže teraz cez zimu......nie v lete...........
ďakujéééééééééém

lifinka
28. jan 2013

kdo máte prosím uložený postup na malé autíčko na mcqueena, díky

dm1
28. jan 2013

@pristela ta moja je z 29.4.2012 a hore je aj vlacik, krtko, zajac a dole ten dazdnik s myskou a zabkou

eliska22
28. jan 2013

@blcha a do tej červenej si pridala bielu čokoládu? lebo na sýte farby sa MMF nedá farbiť resp. aj dá, ale práve to sa môže stať čo tebe sa stalo 😝

blcha
28. jan 2013

@eliska22 a ked tam pridam teraz tu bielu cokoladu tak by sa to dalo este zachranit?

mamina1978
28. jan 2013

@dada2007 Jasne , ze vydrzi. Uz som tu davala hlasenie..... 🙂 Ja som zaciatkom decembra posielala tortu..... tu s lodkou do Chorvatska . Bola celu noc pri 4 stupnoch v aute , lebo odchadzali o 3 rano, tak nas nechceli budit, a potom este 900 km cestovala a dosla uplne v pohode , cela a plnka nepokazena.
Vnutri som mala coko-pribinacik s malinami. 😉 🙂

florentina
28. jan 2013

@alexandrakocikova pěkný hudební dortík. Prosím když jsi dělala ten dvoubarevný provázek, jak na to? dáváš kus černá, bílá, neb dva válečky zamotat...dělala jsi ve formičce?

mamina1978
28. jan 2013

@dada2007 Na prevoz my chlapy postavili provizorny chladiaci box. 😵 Do vysokej krabice dali na spodok polystyrenovy plat na boky tiez. Na bokoch ho vsak treba prilepit lepiacov paskou , aby nepadol na tortu .......a vrch zakryt väcsim polystyrenovym platom a ten na boky prilepit tiez paskou, aby sa kryt nezosmykol po ceste. A takto to udrzi stalu teplotu aj 24 hodin , aj ked je vonku minus a v aute by sa celu cestu kurilo. 😉 🙂 Nezabudnut vsak tortu pred prevozom riadno zachladit !
Dufam, ze som to aspon trosku zrozumitelne napisala, ak nie, pytaj sa 😉 🙂

jakelina
28. jan 2013

@eliska22 já bych ji tam dala až to převaří a nechala jeno rozpustit.

daducha
28. jan 2013

Ahojte babulky,dakujem velmi velmi pekne za vsetky pacitka a krasne komentariky 😵 😵 😵 .Nestihala som tu minuly tyzden citat skoro nic, ale obrazky som popozerala a pacitkovala a pacitkovala, krááásne torticky.ja mam od dnes naordinovane prisne lezanie v posteli ,mam nieco s plucami,robia testy a zatial silne ATB,kym upresnia co to je.Tipuju aj cierny kasel, ja dufam, ze to nie je,lebo lyze tento rok uz neuvidim 😢 a hlavne aby som deti nenakazila ☹ a neviem si predstavit odist potom niekde na liecenie od deti na tak dlho ☹ .Tak asi budem fakt poctivo lezat,uz mi robi problem aj sa hlbsie nadychnut.
Neviem kto sa pytal na tu hlavu pirata,no nie je z formicky, vsetko si robim sama 😉 a ta tej angeline na mriezka okolo je z kupeneho patchworku,tusim nieco diamond sa to vola a potom som presla po ciarach radielkom.
A len pre info komu sa to zide, najlacnejsie postovne kuriera ma stranka www.natortu.sk ze 2,90 a veci prisli skôr ako som zaplatila.Su fakt mili a ochotni 😵

hejdita
28. jan 2013

@lawli tak tie druhe su oni co potrebujem 😀 dakujem 😵

mizulienka
28. jan 2013

@daducha ach jaaj tak sa liec, mna tento rok preockovavali proti tetanu a dr ma chcela aj proti ciernemu kaslu a ja ze nie, ze kde teraz cierny kasel 😕 😕
drzim palce, nech si cim skor fit.