Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
1. feb 2013

@dm1 krásna lodička

lussy23
1. feb 2013

@adka_praha krásne
@pralinka25 krásne
@blcha krásne
@lamps krásne dielka

lussy23
1. feb 2013

@pristela prekrásna
@jakelina krásna
@zuzana92101 krásna
@gabina275s krásna
@woman04 parádna je @cat superná
@mariann2 krásne dielka

dm1
1. feb 2013

@lussy23 ja som robila len tu co som dala link ostatne su inspiracky z netu 😉

1katuska73
1. feb 2013
vlada111
1. feb 2013

@jakelina krááásne

jakelina
1. feb 2013

@vlada111 děkuji 😉

florentina
1. feb 2013

Holky, přidávám dortík na tu mamky oslavu s kamarádkama, co jsem tu tak řešila. Dělala jsem poprvé nějakou kytičku /nepočítám tu slunečnici minule, to jsem jen vykrojila/, poprvé jsem zkusila královskou glazuru a poprvé jsem zkoušela ten jogurtový krém se ztužovačem. Nakonec byl chuťově vynikající, ale stálo mě to dost častu, takže pak jsem neměla vůbec čas na to si tu výzdobu udělat nějak v klidu. Takže jsem jela rovnou na ostro a nikdy to předtím nedělala....a podle toho to vypadá, že. Tu kytku jsem taky dělala bez jakékoli zkoušky, pár hodin před...no ale když jsem to pak viděla jako celek, tak jsem byla docela spokojená, dokud nepřišel manžel. Tu barevnou kombinaci jsem zvolila podle jednoho dortu tady z inspirací a hrozně mě uchvátila. A manžel mi to hrozně zdrbnul, že se mu tohle vůbec nelíbí. Holky je mi z toho úzko, mamka mi nikdy neřekne pravdu, zda se jí to líbilo /pochválila to, ale nevím zda to bylo upřímné/, ale vím, že jí na tom dost záleželo...tak tady celý večer trnu, co tomu baby na oslavě asi říkají 😅 😖

jenie123
1. feb 2013

@florentina mne sa velmi paci a aj barevne.. je uzasna, ja by som sa velmi potesila, keby mi taku niekto upiekol.. 🙂)))

florentina
1. feb 2013

@pristela ty jsi prostě sluníčko, krásně jsi popsala mé peripetie s krémem, moc se mi to líbilo...a nakonec i přes ten creme ole to taky moc netuhlo. Bylo to nějaké začarované, takže mi to taky dost měklo pod rukama. Jsem docela ráda, že už to mám za sebou...
@jakelina Majko moc děkuji za radu, tak to bude ono...já to tam dala a pak jsem to zamíchala a pořád mi to přišlo málo, tak jsem to šlehala jak ole....tak příště zkusím jak píšeš a už se těším, protože chuťově bomba. Ale budu teda trnout, zda se to povede.
@daniz to jsem zkoušela, ale už to nepomohlo, ale i tak děkuji za radu...

vecernicci
1. feb 2013

@florentina super dortík, povedl se ti a mamka bude určitě spokojená, neboj

florentina
1. feb 2013

@jenie123 děkuji, tak mi odlehlo, ani nevíš jak, že nejsem tedy úplně mimo, že se takové barvičky taky někomu jinému můžou líbit. A jinak děkuji za pochvalu, to je moc milé.

jenie123
1. feb 2013

Kocky, prosim vas, nemate inspiracie na peknu krivu tortu? Mam par uzasnych tortuliek ulozenych od pristelky, ale inak som nic moc nenasla

florentina
1. feb 2013

@vecernicci děkuji Markétko, děkuji moc...jé já na tebe u toho dnes tak myslela, jak by jsi se mi tady hodila se svými bohatými zkušenostmi se zdobením polevou. Pytlík mi několikrát praskl, poleva všude,jen ne na dortu...juj, jsem se u toho nazlobila 😎

jenie123
1. feb 2013

@florentina vobec si nerob starosti.. je krasny, mozes byt so sebou spokojna.. moj chlap zasa vsetko pochvali.. 🙂 🙂

vecernicci
1. feb 2013

@florentina příště to půjde líp 😉
hele tak na srazík už je jasno, já budu zdobit perníky, @jakelina drátkovat kytičky a lístečky, tak děvčata, kdo se hlásí další na předváděčku? 😀 stačí říct datum a kam a já jedu 😉

vecernicci
1. feb 2013

@jenie123 můj mi to taky vždycky pochválí a pak řekne, ale nechce to tady zahladit? a ten traktor nemá mít vyšší kabinu? bych ho vždycky bacila válečkem po hlavě a pak řekne ale jinak dobrý 😀 😀 😀

jenie123
1. feb 2013

@vecernicci moj praveze len pochvali a nepovie nic a niekedy by som potrebovala poradit, co je na tom zle.. ale verim, ze casom by som ho aj ja bacila valeckem.. ;)))) esteze sa mozem obratit sem a baby mi tu vzdy poradia.. uz si robila ten puncovy?

vecernicci
1. feb 2013

@jenie123 až na příští týden, tak ho v týdnu zkusím pro nás, doma jsou pokusný králíci, ale vůbec jim to nevadí 😀 😝

sisix
1. feb 2013

@vecernicci hi hi ja se dobrovolne hlasim jako ochutnavacka 😀

jenie123
1. feb 2013

@vecernicci tak to ano.. ja som robila pre nas skor a bol suchy.. teraz som dala na radu pristelky a dufam, ze bol mokry dost.. uz len cakam na reakciu zakaznicky.. 🙂))

vecernicci
1. feb 2013

@sisix to je taky důležitý 😀 😀 😀

vecernicci
1. feb 2013

@jenie123 no mně zákaznice řekla, jestli se mi nechce dělat, tak ať jim udělám klasika světlý korpus a jovo krém, ale chci zkusit něco nového 😉

stankapk
1. feb 2013

Ahojte kočky. Pridávam moju ďalšiu tortičku.
Chcem sa spýtať, ktoré poťahujete s MMF. Niekedy sa mi stáva, že tortu mám podľa mňa dobre potretú, vyrovnanú, vychladenú a keď to potiahnem tak sa mi stane že sú tam z boku nerovnosti, hrboly, napriek tomu že robím aj so žehličkou. Ten poťah sa trošku aj zdvihne a proste nie je pekný :( Keď robím tortu mimo rodiny, tak ma to veľmi hnevá a mám z toho taký zlý pocit. Aj či sa bude páčiť, či bude chutiť. Ja normálne zvažujem že budem robiť len pre nás. Ten pocit neistoty ma vždy tak zožiera....

jenie123
1. feb 2013

@vecernicci ved to, treba skusat nove veci.. 🙂)))

janula.h
1. feb 2013

@vecernicci žienky aj ja chcem stretkooooooooo a ráta sa keď vám predvediem ako sa robí mojito?? 😝

lamps
1. feb 2013

@jakelina Majka, nádhernáááááááááááááááááááááá tortuša

lamps
1. feb 2013

pridávam moju tortičku s Marsom pre nášho Jurka k 12-tym narodkám, oslavu sme museli preložiť kvôli tej našej celorodinnej chrípke. Jurko videl len Mars a zahlásil mi, že na budúci rok si na mňa vymyslí niečo ťažšie 😀 😀 😀, som hrozne zvedavá, čo zajtra povie na celú tortu 😅

jenie123
1. feb 2013

@lamps ze, waaaaaaaauuuuuuu.. 🙂 uzasna.. 🙂))

cawes
1. feb 2013

Ahojte zacinam len z marcipanovymi tortami viete mi poradit co vsetko by som potrebovala na taky dobry zaklad. Ake pomocky ? Dakujem