Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
3. feb 2013

@janula.h 😀 ou dakujem 😅 no týždenne cca 12 ale to je vlastne len víkendovo 😀

@florentina ja sa vždy tvárim, že ale nie, ked povedia že ale ano tak poviem dakujem a vybavené....vieš ja to beriem tak, že si vážia moju prácu a sú spokojní....

florentina
3. feb 2013

@dadka212 jasně, máš pravdu, je to tak. A jak říkám od cizích, či známých by mi to vůbec nevadilo, jen velmi lichotilo. Ale toto je opravdu moje blízká duše, já si připadám, jak když okrádám rodinu. Nevím...musím to nějak zpracovat.

mimcak
3. feb 2013

@janula.h tak ten poker si ukladám,lebo môj brat to zbožňuje.tak mu ho na narodky urobím.super 😉

florentina
3. feb 2013

@dadka212 a ten počet dortů...úctyhodné ...a opravdu všechny postavičky vyrábíš až při dortu? Nemáš vůbec nic předem připravené? To prostě nechápu, jak to můžeš zvládnout!

alexandrakocikova
3. feb 2013

@dadka212 prosim ta ty aky pouzivas smartflex ? Vanilkovy abo mandlovy? Neviem,ktory mam kupit... dakujem

florentina
3. feb 2013

@alexandrakocikova doporučuji postupně časem vyzkoušet vše...já měla vanilku a třešni a vanilka rozhodně lepší. Mandlový asi nikdy nekoupím, neb používám pravý marcipán a tak si myslím, že by mě neoslovil v porovnání s tím. Ale i když vanilka šla, tak mi stejně nějak moc nechutnala. Teď mám pomeranč a je to první, co mi docela chutná. No, ale zase někdo psal, že mu to smrdí jak čistící prostředky...takže je to hrozně individuální a chce to prostě zkusit.

dadka212
3. feb 2013

@florentina no ja to už neriešim, chcú dať dajú nechcú nedajú 😅 aj moja naj kamoška mi dala, tiež mi to bolo blbé ale hovorí mi, že mám s tým kopu roboty tak nech si to vezmem 😝
a dakujem, ano postavičky vyrábam až pri torte....vieš ja sa neviem trafiť do velkosti keď som si ich robila skôr tak mi nesedeli k torte boli bud velké alebo malé alebo sa tam proste nehodili v polohe v akej som ich urobila 😀 jedine kvety robím skôr aby uschli....občas ked mám múzu raz za pol roka, tak robím skôr aj postavičky, ale ja som lenivá ako voš a keď nemusím tak smartflex nechcem ani vidieť 😀

dadka212
3. feb 2013

@alexandrakocikova vanilkový, je podla mňa najneutrálnejší 😉

larah
3. feb 2013

@alexandrakocikova ja som mala mandľový raz, aleže totálna umelina blééé

vecernicci
3. feb 2013

@larah přesně tak, můj milovaný mléčňák je proti tomu mandlovému smartflexu luxus 😉 smartflex už nikdy 😝

mimcak
3. feb 2013

@alexandrakocikova ja som mala pomarančový celkom mi chutnal,ale zas strašne sladký a kazilo mi to chuť torty,kedže tam dosť bolo cíťiť tu pomarančovú aromu.

mimcak
3. feb 2013

kočeny aku tortu by ste urobili pre troch chlapov. Máme ísť na posedenie s priateľmi,lebo traja oslavujú 38,39,40 bude nás tam okolo 25 tak by som chcela nejakú tortu vziať no neviem čo mám urobiť.nejaké typy ,alebo inšpir. Ďakujem 😉

vecernicci
3. feb 2013

@mimcak já jsem takhle na troj oslavu dělala silnici se třemi patníky 😉 a u každého bylo číslo, jako že mezník .-) vymyslela si to na mě zákaznice, mrkni 😉 http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/5...

zuzana92101
3. feb 2013

@dadka212 12 tyzdenne??? 😨 tak to fakt ani nespis... fu, ale to asi zacinas uz pomalicky od stredy, nie? Ja robievam torty den pred, ale kebyze mam ich mat tolko, tak to by som musela asi aj dva dni vopred, ved to sa nedaaaa, zena, ako to robis? 😉 klobuk dolu, sklanam sa 🙂

lydik
3. feb 2013

Tak dievcata 🙂 s dovolenim sa k vam po dvoch mesiacoch citania vsetkych stranok pridavam. Teraz uz len zacat realizovat nastudovanu teoriu 😀

jakelina
3. feb 2013

@lydik těšíme se na výtvory 😉

vecernicci
3. feb 2013

@zuzana92101 já taky už začínám péct ve středu 😉 tenhle týden jich mám taky 7 plus jeden slaný krokodýl, do toho chodím do půl třetí do práce, vyzvednout děcka, o půl čtvrtý jsem doma, udělat úkoly, pohrát si a když začnou v telce pohádky, tak mažu do kuchyně a končím někdy hooodně dlouho a ráno na šestou zase do práce a tak furt dokola 😝 😝 někdy si už říkám, jestli mi to stojí za to a do toho ještě peču a zdobím perníčky, jen tak abych se náhodou o víkendu nenudila 😀

vecernicci
3. feb 2013

@lydik to dáš, neboj 😉

vecernicci
3. feb 2013

jo a moje výtvory z tohodle týdne, jen tři 😉

nika222
3. feb 2013

Posledné tohtotýždňové 🙂 A prvá čoko 🙂

zuzana92101
3. feb 2013

@vecernicci tak to obdivujeeem. Ja ked mam tri, tak som v strese 😀, ze ako to postiham. Tak uz budem kludnejsia, si poviem, ze je to malina, kebyze mam robit 7 alebo 12!, tak to by bol stres! Mne to pride, ze to sa ani neda casovo postihat...no a kde to dat? Mam sice chladnicku len na torticky, ale ved ani tolko sa ich tam nezmesti 😀 😀 😀 . Zienky, klobuk dolu, fakt, mate moj obdiv. 😉

zuzana92101
3. feb 2013

Babulky, mam robit 3D tank. Zda sa mi, ze sa to tu uz preberalo niekedy...nemate nahodou niektora ulozene kde? Idem to preluskat, len je toho tu straaasne vela, tak neviem, ci sa mi to podari najst. Moc by mi to pomohlo...hlavne, z coho a ako ste robilo to delo 😀, tie, ktore mate s tym skusenost, dakujeeeem. 😅

dadka212
3. feb 2013

@zuzana92101 😀 dakujem...no ja ich robím tiež deň vopred....ak odovzdávam v piatok tak pečiem vo štvrtok 😉 atd...

vecernicci
3. feb 2013

@zuzana92101 většinou jdou dortíky z domu postupně, takže se naskládají do lednice v pohodě 😉

zuzana92101
3. feb 2013

@vecernicci supeeeeeeer, dakujem velmi. Ja tu prechadzam stranku za stranou, ale zatial som to nenasla, ale citim, ze sa blizim 😝 . Moc sa mi do tejto torticky nechce, nuz ale co narobim, ked maju doma maleho vojaka 😀

vecernicci
3. feb 2013

@zuzana92101 když mrkneš na ten postup a budeš mít před sebou fotku opravdového tanku, tak to dáš v pohodě 😉 ono si to člověk nesmí dělat složitější, než to je 🙂

florentina
3. feb 2013

holky a tady je ten inkriminovaný dortík...navíc je to první dort, z kterého vlastně ani nemám moc radost, neb je to mimo můj vkus...zadání bylo přesné a navíc se mi roztrhla podložka pod ním, tak jsem ho musela přendavat na jinou a pěkně jsem ho tím pokřivila na bocích....chjo

jakelina
3. feb 2013

@florentina není to vidět a nechápu jak se mohla roztrhnout ta podložka?? 😲 😲 😲 Z čeho jsi ji měla???

mimcak
3. feb 2013

@vecernicci Ďakuejem ukázala som to mužovi,lebo su to vlastne jeho kamoši od detstva tak nech si vybere on čo mám urobiť.Ukázala som mu aj tortu s prsiemi,ženský zadok 😉 , a striptérku no nič iné ma už nenapadá.