Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
3. feb 2013

@mimcak anebo jim udělat torzo a na něj jako tetování věk oslavenců 😉

florentina
3. feb 2013

@jakelina jsem se špatně vyjádřila. Roztrhl se mi celofán, v kterém byla podložka obalená. Jak jsem objížděla dort, abych ho zarovnala, tak jsem si to roztrhla. A podložky mám z nějaké desky, nevím přesně, to mi řeže manžel v práci. A jak jsem si to roztrhla, tak jsem si tu podložku umastila a nešlo to vyčistit, vypadalo to hrozně, tak jsem to musela přendat. A jak je to křivé je vidět na té druhé fotce. Zezhora dobrý, ale ty boky 😅

aduskatt
3. feb 2013

@florentina ta strieborna farba je paradna🙂

mimcak
3. feb 2013

@vecernicci hmm to sa mi celkom páči.,len či by som to ja zvládla 😀 😝

vecernicci
3. feb 2013

@mimcak to víš, že jo, chceš najít postup? 😉

jakelina
3. feb 2013

@florentina aha, no právě jsem si říkala, že to by musela být jiná síla, abys roztrhla podložku. Mně se teda nikdy nepodařil ani celofán. Já dort kolem dokola ořezávám plastovým nožem a ten je tupý, tak to by ani nešlo 😀 😀 😀

florentina
3. feb 2013

@aduskatt děkuji 😉 ...koupila jsem stříbrný sprej a nakonec nepoužila. I při slabém nástřiku byl dost tmavý, spíš šedý. Tak jsem koupila ještě tekutou stříbrnou barvičku a vypadá to docela stříbrně 😎

florentina
3. feb 2013

@jakelina no to nebylo nožem, ale když zaronávám krém a točím točnou, tak k dortu mám přiloženou hranu z kovové stěrky...nevím jak to popsat, ale snad je to pochopitelné. Mě nenapadlo co na to používat, že někdo používá trojúhelník jsem zjistila až později, tak jsem koupila zednickou stěrku, je super velká, má držátko tak se dobře drží, ale má ostré hrany....no stalo se mi to poprvé, tak uvidím do budoucna....

lifinka
3. feb 2013

možná jsem pozadu, ale věděi jste, že se dá objednat potištěný fondán na vykrajování apd.?
ukázka:

https://www.youtube.com/watch?v=RDh4MbDdlVk

HOLKY,mysíte, že jedlé lepido je to samé, co decorgel na jedý papír?

florentina
3. feb 2013

@lifinka tak to jsem taky pozadu, nevěděla 😉
A nevím, decorgel jsem měla doma, trošku na ten jedlý papír, ale dostala jsem to v kelímku, složení tam nebylo...Jinak to konzistenčně vypadalo podobně jako pipping gel a ten používám i jako lepidlo....

zuzana92101
3. feb 2013

@vecernicci este raz dakujem, ten postup je fajn. Ved nejako to uplacam 🙂. Skoda, nemozem najst ked sa tu preberal ten tank, viem, ze sa nieco spominalo aj o tom, ako robit to maskacove...presla som kazdu druhu stranku az po december, tak to asi bolo prave tam, kde som to nevidela. 😝

aduskatt
3. feb 2013

@lifinka lepidlo je redsie ako modecor

lifinka
3. feb 2013

@aduskatt aha, no já, že tam není k obj,(kde chci fotku) tak se ptám zda by to šlo i pipingem 😀
@florentina no je to zajímavé, že?taková čistá práce, na té videoukázce 😉

aduskatt
3. feb 2013

@lifinka piping je urceny na oplatky, tak asi ano🙂

mimcak
3. feb 2013

@vecernicci no to určite budem potrebovať postup.

silvia0310
3. feb 2013

tak toto je posledná tortička,ktorú sme robili ,možno sa vám bude páčiť 🙂 nie sme profíci ,ale je to záľuba ,ktorá keď chytí človeka tak ho nepustí 🙂

jakelina
3. feb 2013

@florentina já právě když urovnávám krém, tak si vždy dort podložím pásky papíru a tak vlastně nezašpiním ten celofán od krému. Až to zatuhne, tak jenom vytáhnuá a trochu popřípadě papírovou utěrkou utřu a je to. Taky zarovnávám trojúhelníkem a nebo jenom stěrkou. Tou zednickout to roztrhnout můžeš, ta má ostré hrany.To věřím, že je to na prášky, když s tím pak musíš hýbat. 😝 😝

florentina
3. feb 2013

@jakelina no vidíš, příště pod to dám pečící papír, to je dobrý nápad 😉, děkuji. No ještě se mi to nestalo, tak uvdiím, možná pořídím ten trojúhelník....

p69majka
3. feb 2013

Aj ja sa pridávam s mojou tortou. 🙂

mimcak
3. feb 2013

@vecernicci tak ukazala som to mužovi tak to sa mu velmi páčilo.Tak asi urobim to ak dostanem nato odvahu.Hlavne to potiahnuť jaj to bude,ale v každom prípade ti moc-moc ďakujem 🙂

vecernicci
3. feb 2013

@mimcak není za co 😉 když můžu, tak pomůžu 😵

lentilka135
3. feb 2013

Dobrý deň! môžte mi prosím poradiť, ako sa robia tieto kvety? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50955&use...
A tiež takéto srdce? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=49456&use... Nikde neviem nájsť postup. Ďakujem krásne...

gabikavajova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabikavajova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabikavajova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabikavajova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabikavajova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vecernicci
3. feb 2013

@lentilka135 na tyhle kvítky jsou vykrajovačky, já si je taky koupila a ještě ani nezkusila 😉 http://dortisimo.cz/eshop/2545-orchard-products...