Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
12. feb 2013

@nika222 fakt?idem to kuk.lebo ak by mali od 80 eur dovoz-poštovné zdarma,ako tu bolo písané,tak sa mi aj smartflex oplatí odtiaľ vziať.ďakujem za radu. 🙂

nika222
12. feb 2013

@lucula73 ja som to teraz pozerala a nasla som tam SMF len 0,7 balenie... mozno este spim ale 😝

lucula73
12. feb 2013

@nika222 majú všetky,tiež som najprv našla len ten malý..........a 7kg balenie za 35,90.....ale som im napísala,že ako je to s poštovným,tak uvidím,čo mi odpíšu 😉

nika222
12. feb 2013

@lucula73 to je super cena, daj potom vedeť čo ti odpisu, mozno objednam aj ja niečo 🙂

mimcak
12. feb 2013

@nika222 hmm a pozri na tu cenu na airbush

nika222
12. feb 2013

@mimcak hmmm pekna cena 😵

sisix
12. feb 2013

@lucula73 ahojky, tu je slevovy kod do dortisima VERNOST5 ja ho nevyuziji, tak treba vy ano. Snad to pujde ikdyz tam nebude moje jmeno. ZA zkousku nic nedas 😉

pipka
12. feb 2013

@luciahromadkova nu budeme to musiet nejako naformulovat do sk. poriadku na nastenku, co rodicia podpisuju vzdy na zaciatku roka...oni podpisu ani nevedia co 😝 😅 a ak to bude podpisane, sme kryte a teda by sme detom mohli davat aj tortu...sak zas nejedia ich denne, ozaj tak na karneval, mozno na vianocnej besiedke a na rozluckovej.... 😉

ale poviem ti, ze dnes jak som ju rano niesla do skolky a rodicia ju v satni videli, tak sa kazdy pytal, ci neodlozia aj im 😅 😅 😀 a ze jasnee, nech detom daju, ze co je to za napad, ze by deti nemohli mat na karnevale tortu 😝 😅

takze je to presne o tom..ze jeden "debil" nieco vyvola" nejaka sprosta staznost, lebo on dal decku boh vie co a ono potom v skolke vracalo..a jasne ze za to moze skolka 😠 😠
a potom na to doplacaju vsetky deti ☹

pritom si myslim, ze deti v skolke dostavaju mnohokrat ovela kvalitnejsie jedlo ako davaju svojim detom poniektori rodicia...samozrejme nie vsetci..ale je vela rodicov, co deti jedia len parky a milaciky a rozky...to viem z vlastnej skusenosti 🙄 ...dieta netusi, co su to polievky, privarky, surovu zeleninu nevidelo..o ovoci nehovorim...potom deti NIC nelubia..logicky, sak ked to nepoznaju z domu 😝 🙄

lucula73
12. feb 2013

@sisix díkes,uvidím,čo mi odpíšu 😉

dm1
12. feb 2013

@lucula73 to je super cena za smartflex kupia sa 2 kyble + nieco navyse a je to o moc lacnejsie ako cez SK. o tych 80 eur pisali kocky na FB co odtial objednavaju tak snad to plati aby som vas nezavadzala 😝

dm1
12. feb 2013

@pristela ta pena nie je z e-shopu je to taka bezna len ja ju uz zhanam dlho a nie a nie zohnat 😝 . Byva to ako vypln u nas v robote to je ale je to spinave to by som nemohla pouzit treba nove cistucke

dadka212
12. feb 2013

ahojte moja včerajšia

jakelina
12. feb 2013

@pristela
@dm1 já tady těch molitanových podložek minule vezla na sraz v Opavě asi 6. Mám doma dvě velikosti. Nosí mi to manžel, bývá to někdy v krabicích, když kupuje počítače a jsou čisté. Holky mi šly ruce utrhat. Jestli bude zase někdy nějaký sraz, tak přivezu, pokud ještě nějaké manžel nasbírá. Je to super, že je to měké, neudělá to žádný otlak a suším na tom všechny listy a odkládám vše vymodelované.

jakelina
12. feb 2013

@dadka212 krsáný, zrovna hledám inspirace na krtka 😉

lucula73
12. feb 2013

@dm1 presne tak uvažujem,len na stránke o tom nepíšu nič,tak čakám,ako to je s tým poštovným 😉

dm1
12. feb 2013

@jakelina jeej to by bolo super ked bude stretko tak mysli na mna prosim kludne aj dve velkosti 😵

dada2007
12. feb 2013

@lucula73 prosím ťa hod mi pak ifno ohladom toho smartu, teda ako by vyšlo poštovné-----ked ti odpíšu......a tiež ťa poprosím link na nich........dakujéééééééém 😉

jakelina
12. feb 2013

@dm1 určitě, manžel mi to vozí, když má. 😉

dm1
12. feb 2013

@lucula73 to by som si aj ja objednala ked budem mat tie velke svadobky potom

zsuzsu
12. feb 2013

😀 😀 😀 moja prva torta ked dcera mala rocik 😵 ona nemala rada babiky 😀 😀
Su to len keksiky zlepene s kremom. 17 rokov dozadu este fondany neboli v mode 😀 😀

muffinka8
12. feb 2013

@zuzana92101 jééj 🙂 oslík je úžasný, sa mi páči že nie je taký depresívny ako všade 😅

maya30
12. feb 2013

baby poradte prosim 🙂 mam robit 3d auto - striebornu oktaviu, aka farba bude najlepsia ? V spreji alebo tekuta ? Rozmyslam ze sprejom by to bolo krajsie, ale zas zafarbim aj okna a to nechcem...

lucula73
12. feb 2013

@dada2007 určite napíšem,len som v práci a neviem sa dostať do pošty,tak doma pozriem,čo mi odpísali. 😉
http://dortisimo.cz/eshop/

dadka212
12. feb 2013

@jakelina ja som robila viac krtkov, kedže nemám už žiadne inšpirácie mi vymenili harddisk keď som mala comp v oprave tak aspoň moje...často chcú jednoduchého, tí velkí sú z burizonky

jakelina
12. feb 2013

@dadka212 děkuji, krásní jsou. 😉

lokalistin
12. feb 2013

@pristela draha nie zo ziadneho cukrarskeho to som corkla z roboty 😉 je to v kartonoch,ked posielaju masiny a mam vseliake velkosti ruzovy su male vlnky cierny väcsie a taky zltkavy su najväcsie davam si do toho aj ruze schnut do tych najväcsich.podla mna by to mali mat v baumaxe.

Baby asi som prave dostala vyhadzov v mekaci,pohadala som sa so sefkou a poslala ma domov,tak som sa zbalila a odisla. Potrebujem surne robotu 😖 😖 😖 😖

lokalistin
12. feb 2013

@dm1 ja som to teda tiez corkla z roboty spinave to nebolo,ale aj tak som si to v rukach preprala

pristela
12. feb 2013

@jakelina oo s počítacov ?? idem hned pisat kamosovi , mozno sa postastí 😀 tiez myslim že na kvete to musí byť uzasnee!!

@dada2007 Dadus ak by to postovne bolo tak a beries pripajam sa k tebe s jednym vedierkom tak mysli na mna 😵

florentina
12. feb 2013

@maya30 já mám doma sprej, prachovku a tekutou...sprej z nich vychází nejhůř, když udělám jen slabou vrstvičku, tak je spíš šedivý, než stříbrný. Mám ho na té vánoční svíčce. Na té šerifské hvězdě mám prachovku a na tom dortu s tou siluetou chlapa mám tekutou barvu. Ta tekutá mi přijde nejvíc stříbrná a i se mi s ní nejlíp dělá.

jakelina
12. feb 2013

@lokalistin ty jo, tak den blbec. Snad něco hned najdeš 😉