Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
28. feb 2013

@mizulienka Luci,no ja pre zmenu dávam 1,5 sáčku 😀 .ale nedávam už tú kyslú smotanu potom 😉
a už ti prišla tá formička či nie?

pristela
28. feb 2013

@mimcak žena , nehnevaj 😠 si na tom tak isto ako ja 😵 😵 a keby este nieco tak tamto bolo v mojich začiatkoch takže to isto nemohlo byt tazke , neboj podari sa !!! si šikovnica , mas krasne torticky 😵

lifinka
28. feb 2013

@muffinka8 tak to jo, moc jsem to neštudovala, jen jsem si myslela, že když tam máš tu roládu, že je to tvůj blog 😉

mimcak
28. feb 2013

@pristela jaj moja ,ale ved ja som tiež iba v začiatkoch ved pečiem iba od júla či augusta tak nejako. Ale aj tak ti ĎAKUJEEEM za pochvalu. 😝 😵 ,to od taba poteší,ale ešte mám k vaším výtvorom ďaleko.

lokalistin
28. feb 2013

@mimcak no ale samozrejme nie je amater ako amater 😉

florentina
28. feb 2013

@pristela mám to úplně stejně, všichni chtějí pribiňák....nuda a já bych ráda vyzkoušela takovýc nových náplní...má to jen výhodu v tom, že je to fakt jednoduché a rychlé....

mimcak
28. feb 2013

Ja tiž čo som robila pribinák tak si ho každy vychvaloval.
@lokalistin inak s tým amatér máš aj pravdu,lebo naposledy keď som robila tu s tými macíkmi tak pani mi hovorila,že majú objednanú tortu ešte jednu u cukrárky čo ju poznám.Vyučená cukrárka ,robila im 3D mcqina,ale ked som ho videla ,no des 😝 😝 😝

vecernicci
28. feb 2013

@aduskatt jj do 26 😉

lubi22
28. feb 2013

Mozes poprosit o radu? Akurat peciem kolaciky na zajtra na syncekovu oslavu a chystam sa na tortu. Idem robit ten mramorovy korpus. Ked pojde do formy 26, aby sa mi dal prerezat dvakrat (na 3 cesta), staci zo 6 vajiciek, ci radsej z viac? A piect na 150 stupnov hodinku, ci ako dlho sa pecie? Dakujem krasne vopred za odpoved, tento korpus som este neskusala, vzdy cokoladovy alebo biely podla inych receptov. 😵

vecernicci
28. feb 2013

@pristela tak já včera dělala dva s karamelovým 😉 u nás zase docela fičí 😀

lubi22
28. feb 2013

A este jedna otazka, sa ospravedlnujem, ked budem obalovat horalky smartflexom (budu to mrakodrapy) Treba tie horalky aj natriet kremom, ako ked natieram tortu a az potom potahovat hmotou, ci len tak nasucho rovno na horalku? Dakujem krasne 😵

mimcak
28. feb 2013

Kočeny mám tu na Vás jednu prosbu ,nemáte niektorá v okolí číňana ktorý má abecedu.A bola by ochotná kúpiť mi a poslať? Takú obyčajnu velké písmena. Lebo niekedy sa na torte nehodí meno tak chcem dať na podložku,ale ja mám iba tu fanky a ta je malá. Potom to nieje vidieť.

mizulienka
28. feb 2013

@lucula73 Luci ano ano prisla, vcera 😉 uz som ti isla napisat, ale mala som navstevu 😉
dakujem kraaaasne, vecer poslem peniazky 😉

jakelina
28. feb 2013

@lubi22 já potírám nutelou nebo máslem

lubi22
28. feb 2013

@jakelina - dakujem krasne, vidis, ta nutela ma vobec nenapadla, a tu davam pritom pod hmotu na maffinky 😵 Dakujem este raz 😵

sticker
28. feb 2013

Baby keď robíte hmotu z cukríkov z Lidl - majú gramáž 300g koľko dávate cukru? Lebo čo som ja robila podľa receptu na prvej strane tak tam cca 750g cukru na menšie cukríky.... A teda nejako moc som tej hmoty nemala 😒 Potom na tých 300 by som riadne veľa minula.....

ajka82
28. feb 2013

baby pomoc... mate niekde niektora ulozeneho nejakeho dinosaurusa rexa s otvorenou papulou? 😅 buduci vikend sa mi k "malej" X3, prsam, jednej poschodke pre dievcatko a mozno vinovemu sudu pridruzila takato objednavka...sobotu som povedala ze nie, ze uz je na mna vela pri 2 detoch a ze oni aj posunu oslavu na nedelu 😀

inak dovod preco sa mi vylialo cesto z rafiku, davala som pod neho paradny novy rovny plech od svokry, akoze vazne rovnucky... no a co myslite, co ten plech urobil v teple? ...zohoool 🙄 😠

ajka82
28. feb 2013

@lubi22 ja som davala do 26 mramorak zo 6 a pekne mi vychadza, tak cv pohode prerezem 2x 😉 musim si zaklopkat, bo sa mi nabuduce nebude darit 😎

vecernicci
28. feb 2013

@mimcak u nás má číňan tu veselou abecedu, malá i velká písmena 😉 kus po 69 kč 😉

eliska22
28. feb 2013

@sticker ja dávam od oka, ale tieto americké žerú menej cukru, neminiem ani kilo na tých 300 g 🙂

sticker
28. feb 2013

@eliska22 No skúsim hneď v pondelok nabehnúť do Lidl, som naozaj zvedavá aké sú 🙂 Ďakujem 🙂

pristela
28. feb 2013

@sticker ja tiez davam menej cukru , zarabam si ju mäkšiu lepsie sa mi pak s nou potahuje a vyhladza , z velkych amerikancov potiahnem 3poschodovu tortu a este čo to zostane

dm1
28. feb 2013

@pristela ty potiahnes z 1 balika 3-poschodovku 😲 . lebo ja mam z jedneho balika max. 1,2kg hmoty aj to malokedy az tolko to by mi nestacilo na pekne potiahnutie vzdy gulam naviac nech sa mi to dobre potahuje

mimcak
28. feb 2013

@vecernicci a nevieš ake su asi velké písmena neviem aku myslíš

nika1985
28. feb 2013

@dm1 inak ja som si to tiez teraz odvazila hmoty som mala 1,4kg potiahla som 28cm,18cm a este mi cca 550g ostalo.

pristela
28. feb 2013

@dm1 jo , naposledy co som robila to 3posch. 7kg tak bola potiahnuta s jednymi amerikancami a este mi zostalo, viem podla toho že som tu hmotu farbila na bledo hnedo / čo uz nevyužijem/ inak ked mam biele tak vzdy spajam dokopy uz urobene kusky s čerstvou , tak vtedy nemam prehlad . Valkam na tenko a malokedy si nechavam velky kus potahovky bo si to vzdy zabrblem tak davam radsej menej 😝

mamina1978
28. feb 2013

@pristela , @dm1 ja som teraz tu vyse 9 kg tortuchu 2 krabice ( 28 cm a 20 cm ) potiahla z jeden a pol balika 😕 Sice tam som mala dva krat ten vrchnak hore, ale teda 3 poschodku by som urcite pekne nepotiahla z jedneho 300g balika. 😒 Tak to si macher 😎 😀 😵 😵 Ja radsej tiez mam viacej hmoty a potom viacej dole odrezem 😉 A dost aj vyhodim 😝 😅

pristela
28. feb 2013

@mamina1978 no ved prave ze ja ked si necham dole viac sice sa to lahsie uhladza , ale ked to orezem vela je špinavého a musim vyhadzovat, tak mi je to luto a šetrím 😝

lubi22
28. feb 2013

@ajka82 - dakujem 😵 A ako dlho ho prosim ta zvyknes piect?

Dinosaurikove rexove s otvorenou papulou mam taketo:

mamina1978
28. feb 2013

@pristela no a ja zase na tych krabiciach som to poutierala odspodu, od masla a pouzila na ten vrchnak 😅 😀 Ale to len teraz prvy krat, lebo som ten zbytok aj hned vyuzila😉 Inak to nerobim . A na mojich ostatnych tortach som to nechavala dost na podlozke a zakomponovala do temy torticiek. Aspon som tam poukladala moje modelovane vecicky, bo ja si vzdy vymodelujem koooooopec veci , ktore by som chcela dat na tortu ,a ked sa mi tam nezmestia, tak ich poukladam vedla torty ....... 😅 😅 😅 😅