Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
18. máj 2013

Holky, kdo děláte mufinky či cupcake, máte nějaký minimální limit pro objednávku, případně kolik ks? A ještě mě napadá, jak velké máte ty formičky - já viděla prodávat tři velikosti plechů, doma mám ten nejmenší, ale na ty zdobené by to asi chtělo ty větší, že? A jinak kamarádka by po mě chtěla konkrétně cupcake, ale je z Anglie, tak ta ví, jak to má opravdu vypadat /narozdíl ode mě 😅 / a tak by mě zajímalo, zda se /pokud někdo má tušení/ také dělají různé velikosti i v "originále" či má nějakou svou definovanou velikost? Zkoušela jsem hledat na netu, ale našla jsem jen obrázky, či prodejny, definice nic... Děkuji všem....

florentina
18. máj 2013

a ještě jedna věc, kdo loni prosím organizoval to stretko, nevím zda se nepletu, nebyla to @simasa ? Než napíšu nějakou další zprávičku sem k tomu letošnímu, ráda bych měla také nick všech pekařinek, co se účastnily loni, pokud to někdo tady nezaznamená v tom množství textu, ať o tom také ví, ale nějak si nejsem jistá, zda dám všechny dohromady...tak jsem si říkala, že organizátorka by to mohla mít po kupě a nebo mi stačí samozřejmě jen ty nicky....děkuji....

cabalkova
18. máj 2013

Ahoj holky, jdu se pochlubit dortíkem pro syna kamarádky, jsou tam chyby, ale celkove jsem spokojena. Moje první 3D.

ajka82
18. máj 2013

jednotka pribinak s jahodami, druha doboska...na modru jeddnotku si prosili auticka a futbalove lopty, tak hadam moze byt 😉

lamps
18. máj 2013

@emilkaaa s fialovou je ti to ťažko, ja mám Wiltonku fialovú a nie je pekná. Ale miešala som ružovú s modrou a to bolo celkom fajn. Konkretnu farbu ti neporadim? sama neviem 😕

lamps
18. máj 2013

@levandulka3 ďakujem, robila som to takouto vykrajovačkou od číňana

zz134
18. máj 2013

@denisak77 jasne objednam ....ln napis ktoru chces ...toto bude pravdepodobne podobne ako od cinana, lebo to tiez ide z Honkongu...ale ja to vyskusam..napis co chces

zz134
18. máj 2013

@denisak77 cumim na tu krajku ako puk! krasna!

lucula73
18. máj 2013

ahojte
no myslím,že ja dám krajkám na čas pokoj,včera som sa namordovala,zas mi to nešlo von,...zadanie bolo,že na jednu kaly a na druhú gerbery,tak som to využila,že tam šupnem krajku,ale neviem,prečo mi to zas nešlo.........a s tou montanou,vobec,sa mi dve zlomili dve,asi boli presušené 😕 😒
pekný dník všetkým 🙂 🙂

mia1111
18. máj 2013

@lucula73 - a Ty robíš len s Montanou? Lebo mne to s Magic decor práškom išlo úplne ľahúčko. A tortičky máš kráááásne 😉

lucula73
18. máj 2013

@mia1111 nie,nie...tieto sú z toho prášku magic decor,ale asi som to mala riedke,minule mi to šlo lepšie........a montanu mám doma,tá s gerberami je nou potiahnutá,tak som zarobila tú kašičku podľa toho návodu čo tu bol včera link,ale sa mi to lámalo.......nemala som čas experiementovať s tým...

lucineska1
18. máj 2013

@mamina1978 díky 🙂 dortík se celkem povedl, pak přidám fotku ;)

lucula73
18. máj 2013

@mia1111 a ďakujem 🙂 🙂 🙂

mamina1978
18. máj 2013

@aduskatt Dakujem, zvladla som vcera par malych kvietkou a 15 ruziciek, tak uz to nejak dokoncim. A videla som tvoju motorku...... super sa ti podarila 😉 🙂
Adi , buduci tyzden idem do BA , tak by sme sa mohli stretnut a konecne pokecat 😉 🙂

sticker
18. máj 2013

Ahojte 🙂 Tak som dobojovala aj ja s mojou ôsmou tortou 😒 Keďže som už nemala to veľké balenie cukríkov z Lidl, kúpila som tam inú značku, okolo 175g mali a boli žlté a ružové. Ale teda nerobilo sa mi s tou hmotou moc dobre. Dosť sa lepila a stále je dosť mäkká na tej torte. Aj sa mi z nej zle vykrajovalo, lepila aj vo formičkách.... Ale mohlo byť aj horšie 🙂 Skúšala som tortu aj potrieť olejom, ale nebudem to už robiť 😅 😀 Ale kým robím len pre rodinu tak som skúsila, aby som do budúcna vedela.
@aduskatt Adi chcela som skúsiť aj s tou abecedou robiť, ale teda eeee.... Naskladala som si to do tej lišty, otlačila, no ale ja nemám takú pevnú ruku, aby som potom tie odtlačky vyplnila.... Hrozné to bolo, tak som to zotrela a zamaskovala motýlikmi a kvetymi 😝 Ja potrebujem mať pekne vystúpené písmenká 😀 Len vytlačiť do formy a dať na tortu 😀 😀
Takže torta pre maminu... Klasika má v skutočnosti má krajšie farby, len to neviem odfotiť 😒 😠

aduskatt
18. máj 2013

@mamina1978 my ideme do BA dnes......rada by som Ta videla, ale buduci tyzden mam total zabity tortami, musim byt v TT, ale keby sa Ti chcelo dojst na kafe, budem rada 🙂 a dakujem za pochvalu, aj tete ta torta pacila, videla na FB a volala mi, tak mi padol kamen zo srdca

aduskatt
18. máj 2013

@sticker a Fotoooooooooooooooo?🙂)

sticker
18. máj 2013
sticker
18. máj 2013

A ešte by som potrebovala poradiť, ako robiť s tou formou modrou, kde je aj rad perličiek a rôzne odtlačky ruží a tak.... Natlačila som tam tú hmotu, ale vybrať ani za ten svet. Neskutočne to lepilo ☹

aduskatt
18. máj 2013

@sticker do mrazaku nachvilku, alebo pred natlacenim jemnucko prejst solamylom

mamina1978
18. máj 2013

@aduskatt To by snad klaplo ........ ozvem sa ti potom z Bratislavy 😉 🙂

mariann2
18. máj 2013

nová krajka vyskúšaná 🙂

sticker
18. máj 2013

@aduskatt Adi dala som do mrazáku 😒 Ale skúsim nabudúce so Smartflexom... Táto hmota to bol des! už aby boli cukríky v Lidl.. Ale ja si myslím, že mi to aj tak nepôjde 😀 😀 Ja nemám nato talent 😀

mamina1978
18. máj 2013

@reruna ta tvoja jezkova svadobna je krasnuckaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 super si to vymyslela..... 😵

aduskatt
18. máj 2013

@mamina1978 super🙂 budem sa tesit...

aduskatt
18. máj 2013

@sticker Dojdi na kavu na skolenie🙂

bea_t
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia1111
18. máj 2013

Jááááj, babulky, tortucha odovzdaná, aj sa páčila, tak sa teším a mm ma pozval na obed, tak mám dnes veget, juuuuj, len tú kuchyňu keby ešte dakto doupratoval... 😅

gabina275s
18. máj 2013

@karmenta , hej, chcem, dá sa robiť s tým dobre aj ked je len jeden druh? ešte som s tým nerobila, bude to moja prvá krajka, ale konečne budem mať

gabina275s
18. máj 2013

moja psledná je hotová