Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
23. máj 2013

@florentina vies co ma este napadlo...ja mam tuto druhu malu tiez mamickarku ale tym ze chodime po starsiu tak je v skolke furt a teraz ked byvaju vonku tak najprv ostaneme s detmi a ucitelkami co ju budu mat bud rok v triede na piesku a casom aj tak ze ostala s nimi vonku kym som po starsiu isla hore do triedy a teraz sa s jednou ucitelkou aj rozprava teda no hatla na nu este rozpravat nevie nema ani 2 roky 😀 ale zvyka si na nu takze nebude pre nu cudzia aspon to no uvidime ako to zvladne .... vies ze nenasilne skuste vonku sa s nimi zacat hravat sadni si k ucitelkam porozpravajte sa nech vidi ze nie su cudzie a tak mozno to vonku pojde lahsie ako vo vnutri v neznamom prostredi...a ja by som jej moc nehovorila ze ideme do skolky a tak normalne dohodni dopredu a ked pojdete vonku tak akoze na nove miesto na piesok a tak postupne....drzkajte sa

sarah00
23. máj 2013

@mizulienka ak to vystužíš, tak by malo, nie? aká bude veľká tá marlenka? opačne by to asi nebolo dobre, lebo zasa punčák je dosť mokrý 😕 ja idem práve robiť punčový, ale iba rez 🙂

lucula73
23. máj 2013

ahojte kočky
skúsim sa opýtať ť aj tu...........aké farby by sa hodili okrem modrej a ružovej na dvojoslavu pre chlapca na PSP a dievčatko na narodky?by som okruhlu na dve slzy rozdelila .ale zo zdobenia som úplne mimo 😕 😕 😕

benjik
23. máj 2013

@lucula73 žlutá a zelená

eliska22
23. máj 2013

kočky mám dilemu, keď idem robiť dve slzy ale z kruhu, mám to rozkrojiť pred alebo po naplnení ? hmmmm? neviem sa rozhodnúť čo je lepšie 😝

dada2007
23. máj 2013

@eliska22 preed 😉 .....teda ja to robím pred 😀

eliska22
23. máj 2013

@dada2007 no aj ja tak rozmýšľam, že pred tým a poťahuješ to potom na zvlášť podložke a potiahnuté dávaš potom až k sebe na spoločnú podložku, že? 😀

dada2007
23. máj 2013

@eliska22 jednu poťahujem na tej podložke kde bude......a druhú si potiahnem inde....a ak mám pribinák(že dobre drží) tak hned preložím k tej prvej....ak to je taká ozaj traslaváááááá plnka čo nedrží, tak šup obe ešte raz do chladničky a po vychladení preložím k tej prvej....

lucula73
23. máj 2013

@eliska22 aj ja idem tak robiť,ja si to prekrojím pred plnením...........ale ja neviem ešte,ako to ozdobííím..ty ideš k akej príležitosti robiť? 🙂

laurinka98
23. máj 2013

pekny vecer vsetkym, vedel by mi niekto poradit ako urobim na torte travu, teda aby to malo ten efekt? robim tortu s traktorom a celkom by sa mi pacilo, keby bola okolo trava, len neviem ako to docielit, dakujem 🙂

jakelina
23. máj 2013

@laurinka98 lisem na česnek to dělám. Ale mám na to nový lis jenom na marcipán. 😀 😀 😀

laurinka98
23. máj 2013

@jakelina cez ten lis som robila vlasy,ale ako tie vylisky postavim? sorry ze som taka otravna,ale fakt neviem 🙂

cwilinge77
23. máj 2013

@laurinka98 lisom na cesnak, pretlacis, podberes nozikom a postavis ako travu 😉 , potlacis len trochu aby si mala take nizke ako trava asi 1 cm ja robim

laurinka98
23. máj 2013

@cwilinge77 aha, dakujem 🙂

matomi
23. máj 2013

Ahojte. Som tu pomerne nová, zatiaľ som vás len čítala, vlastne skôr pozerala, lebo máte veľmi vysoké tempo a nestíham čítať. Je to perfekná stránka. Našla som tu kopu inšpirácie a pomoci. A hlavne sa mi páči, že odpovedáte každému kto sa spýta pre vás niekedy možno aj hlúposť. A aby som nezabudla vaše dielka sú úúúúúúúúžasné. Len tak skromne tu pridám svoje začiatky. Poschodovú som robila prvý krát a stredné poschodie som mala trochu krivé a už je krivá celá torta. Ako robíte aby bola torta rovná? Zrežete ju po naplnení alebo máte nejaký patent aby bol korpus rovný už pri pečení?

pipka
23. máj 2013

@eliska22 aj ja som to delila na slzy este pred plnenim 😉

pristela
23. máj 2013

Holky po sto rokoch mam konecne lesnu zmes mrazeneho z lidla , posledne dve som brala , a to vam ti je takyyyyyyyyyyyyyyy obrovsky rozdieeeel 😵 😵 😵 😵 uplna lahoda 😵

terezka87
23. máj 2013

Ahojky, nedělala jste náhodou některá potahovací hmotu z odpalovaného těsta???

lamps
23. máj 2013

@terezka87 ja som robila v začiatkoch môjho pečenia a robilo sa mi s ňou zle

dajna11
23. máj 2013

@pristela ja som ju minule už nenašla,iba jahody...dlžím matičke mojej tak musím hladať 😀

lokalistin
23. máj 2013

@terezka87 ja som robila prvy krat super chutovo aj na potah ok farba nie moc syta a potom som robila este dva krat farba dobra ale nedalo sa s nou robit strasne lepkava natahovala sa neviem co som urobila zle odvtedy som ju nerobila

zuzanam80
23. máj 2013

Dievcata prosim Vas o radu. Chcela by som robit pre svagrinu tortu. Kedze nema rada potahovku, tak by som jej urobila tortu s cokoladou na vrchu, presnejsie tie prasiatka v cokolade kde je torta obalena cokoladovymi tycinkami alebo piskotami a previazana stuzkou. Korpus a plnky mozu byt rozne alebo sa mam pri tejto torte niecomu vyhnut aby mi napr.nevytekala plnka? Torta sa tiez obmasluje a az po stuhnuti sa poleje cokoladou? Prepacte za pre Vas asi hlupe otazky ale toto bude moja 3.torta v zivote. Dakujem

florentina
23. máj 2013

@dada2007 přeji ti moc, ať to synek zvládne v pohodě a moc ti děkuji za podporu...
@pralinka25 taky si ještě nechávám naději, že když to tak nenadále přišlo, že to tak také odejde 😉 a je moc fain, že už to teď máte lepší...
@pipka moc děkuji za všechny postřehy. Vidíš, nikdy mě nenapadlo, proč tam paní učitelkám rodiče vadí, ale to co píšeš je jasné a chápu, jak je to kontraproduktivní. Je fain, znát i pohled z druhé strany 😉. Nicméně je fakt, že za školku budeme platit opravdu nemalé peníze, tady jsou nejlevnější od 9tis. 😖, ale zase je jich tu alespoň dost, tak taky přihlédnu k tomu, jakou aklimatizaci nám tam umožní. V tuto chvíli je to pro mě prioritní, to je jasné. A mám pár kamarádek, co už mají děti školkou povinné, tak to je výborný nápad zkusit je zapojit, určitě to udělám!
@benjik děkuji, jsem ráda, že píšeš, aspoň vím, že to tak je i jinde a má to dobrý konec 😉
@luciahromadkova děkuji za všechny rady a podporu, rozhodně to ještě zkusím a opravdu pomaloučku, postupně...
@katkak23 děkuji, zkusím se s učitelkami také seznámit během té adaptace 😉 a třeba to pomůže i Johče

holky moje všechny, co jste se zapojily do tohoto mého trápení VŠEM VÁM VELMI DĚKUJI a všem, co se nezapojili děkuji za velkou trpělivost s tímto mimodortovým tématem. Tímto téma uzavírám, opravdu jste mi hodně pomohly, nejen pochopit mé pocity, ale i s radami ohledně Johanky. Taky jsem si teď v pohodě promluvila s manželem, hlavní bylo, že jsem se i díky vám uklidnila a řekla mu čeho se bojím, manžel měl pochopení a dohodli jsme se tak, že vybereme teď tu školku a zkusíme za pár měsíců velmi postupnou adaptaci, nejprve po chvilkách a se mnou a pak na chvilku sama atd. a prostě uvidíme, jak to zvládá. Třeba se za těch pár měsíců zase posune dál a půjde to. Ale pokud se to nezlepší a byl by to pro ni i nadále takový stres, tak prostě do té práce nenastoupím. Dcerka je jednoznačně nejdůležitější. Značně se mi ulevilo, že máme nějakou strategii a že i když by to bylo finančně na hraně, tak že mám prostě plán B. Taky je mi jasné, že když budu v pohodě a vezmu to s nadšením, tak to vezme lépe i dcerka. Tak snad se konečně vyspím, ono se to taky usadí a uvidíme. Určitě vám dám potom vědět, jak to u nás dopadlo!

daducha
23. máj 2013

@florentina tak toto dôverne poznam ☹ .Zazila som si nieco podobne so starsim synom.Bolo to siroko daleko jedine vnuca a male dieta v celej rodine a 3 roky permanentne so mnou.1x som od neho odisla na vikend prec ked mal 2 roky,dovtedy nebol bezo mna ani jediny den.Do skôlky nastupil ako 2,9 rocny , a zacalo peklo.Cirkus od brany z domu ,ucitelka ho musela odo mna doslova odtrhnut,inak to fakt neslo,prvy mesiac tam absolutne nic nezjedol ani nevypil a spanie neexistovalo,k tomu sme sa dopracovali po par mesiacoch.Doknca prve dva tyzdne ani von nechodili, lebo spustil taky cirkus,nevedel pochopit ze sa aj vratia aja ho tam najdem.Potom ked sa v decembri narodil mladsi,zaccal sa dokonca zajakavat,to uz vôbec nechapal, preco tam musi ist.No a casom sa vsetko ustalilo a bolo uz iba OK.
Mladsi nastupil do skôlky ako 2,8 rocny a uplny opak, absolutna pohoda,ani domov nechcel chodit.Po prvom tyzdni teda nastal zlom, ze spinkat nie, tak sme sa dohodli,ze bude az ked oslavi 3 narodeniny.A tak aj bolo, uplne bez problemov tam hned od toho dna zostal spinkat, aj ked som ho teda kazdy den na to rpipravovala.
Kazde dietatko je ine, vela zalezi od povahy a starsi je extremne citlivy,doteraz,mladsi ma vsetko na haku 😀 .Prajem ti aby ste nasli s malou tu spravnu cestu ako na to, bez stresov a extremneho placu 😵 .U nas velmi pomohlo, ze som mu skutocne kazdy den pripominala ako tam zostane spinkat,co bude vsetko robit a bolo fajn.Dnes nemôzem prist skôr ako o pol 4, lebo place ze sa pohrat nestihol 😀

florentina
23. máj 2013

@eliska22 děkuji za tuto otázku, budu poprvé dělat příští týden, tak aspoň už vím jak na to🙂

florentina
23. máj 2013

@daducha tyjo, úplně mi bylo úzko, jak jsem četla, jak to starší syn nesl těžce. Je dobře, že to máte úspěšně za sebou a druhý se v tomto nepodobá...

karmenta
23. máj 2013

Ahojte, dort se mi vůbec nepodařil, potřebovala bych poradit co dělám blbě, ale nemůžu ho prostě sem mezi ty vaše skvosty dát, proto prosím nějakou dobrou duši at mi napíše do IP email, já pošlu obrázek dortu a poradím se co dělám špatně, že se mi dort tak nepovedl. Děkuji moc

eliska22
23. máj 2013

@lucula73 polka bude na 40 chlap a druhá promocie a teda plnilo sa mi to na prt ale úplne 😝
už nikdy viac, totižto robím to z tej malej 22 cm priemer, lebo chcú pre 14 ľudí malú tortu 😠

pipka
23. máj 2013

@karmenta kludne ho daj aj sem, na to sme tu aby sme poradili...ak vieme 😉

lucula73
23. máj 2013

@eliska22 no to máš tiež kombináciu.a verím ti že sa to zle plní,tie špice sú úzke.......no neviem či nezmením moj plán a niečo iné nevymyslím........