Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
12. jún 2013

@ziizii
ja ho mám tiež odtiaľto a som za to veľmi vďačná 🙂
Rafaelo creme: 1 maslo (250g)+ 1 Salko (nevarené!) spolu vymiešať, pridať hustý vychladnutý puding (500 ml mlieka +2 Zlaté klasy) a 5 polievkových lyžíc strúhaného kokosu...ja som dala viac, lebo 5 sa mi zdalo málo, keďže mi veľmi ľúbime kokos 😀 ....a bolo to mňam 😉

wera.g
12. jún 2013

ďakujem veľmi pekne , hnedo modrá kombinácia je úúúžasnááá 😵 @mamina1978
@mamcas oooo tie sú supeeer, moc ďakujem, ten bodbradník na prvej nemá chybu 😵 a jasné, kľudne ju skopči, bude mi cťou, som veľmi rada, keď môžem byť aj ja pre niekoho inšpiráciou 😉 ďakujem moc moc za pochvaly 😉

levandulka3
12. jún 2013

@lussy23 jááááj 😀 😀 😀 to je len kosticou urobená ryha a namaľované červenou farbou

jakelina
12. jún 2013

@helulicek ano můžeš to tak udělat, já taky peču den i dva předem, nakrémuju nechám pořádně ztuhnout a pak potahuji. Ovoce vydrží 3 dny v pohodě, pak už bych se dýl bála nechávat. Ale můj manžel jedl i pět dní starý kousek dortu s malinami a ani se z toho nep..... 😀 😀 😀

helulicek
12. jún 2013

@jakelina díky, jsi zlatá 😀 😀 😀 tak doufám, že se z toho mého výtvoru též nikdo ne.ose.e... přeci jen tam bude cca 20lidí včetně dětí... 😅

aduskatt
12. jún 2013

@evala777 napisala som Ti IP ohladne airbrushu

aduskatt
12. jún 2013

@mamcas ja mam na to podlozku , ale to je mala polozka, nejakych 5 EUR.......do toho som investovala 🙂

nika222
12. jún 2013

@mirinecka no hned ako prve ti asi napisem ze do 3 kil sa urcite nezmestís, jedine keby si raz naplnila.. a co sa týka plnky a tepla, malo by to vyzdrat ako to nebudu dlho prevazat alebo ak to nenechaju pol dna na stole v 30 stupnoch 😒 A vrch mozes jemne dotvarovť punčovinou alebo zrez boky z korpusu . A môj odhad.. ze budes niekde za 3,5 kila max 4. Teda ja by som tam niekde skoncila 🙂 A este posledna vec, urcite by ma neukecali na dve plnky do jednej torty...

florentina
12. jún 2013

@jakelina ty máš v lednici ventilátor? K čemu to tam je a co máš za značku? To slyším poprvé, že existuje....

florentina
12. jún 2013

@katkak23 tuším to psala @njonja , tak se optej jí na to mražení dortu
@sisix pristelka má na FB tuším rozfocené kolo...
@helulicek já dávám ovoce vždy a tři dny jsou naprosto ok s jakýmkoli krémem, samozřejmě při vhodném skladování
@mirinecka ano, vrch dotvaruješ punčovinou. Já bych ale zadek s dvěma krémy nedělala, vždyť to máš jeden korpus, prokrojíš a plníš najednou, to je jak do kulatého dortu dát dva krémy...to tak do každého patra jiný, ale né do půlky ten a do druhé ten, zvlášť když má mít jen tři kila. V teple se dá dělat cokoli, ale jde o transport a vhodné skladování. Jinak se dorty někomu víc rosí a tak se třeba hůře zdobí. Jinak spíš bych se bála o mascarpone než o pribiňák, ale dělala jsem ve vedrech oboje a bylo to ok. S váhou neporadím, nevím co to je střední forma...ale jinak já bych zadek dělala v srdcové formě...
@wera.g mě se páčí tato /inspirace z netu/

florentina
12. jún 2013

@mamcas schnout můžeš dát na velké lžíce, pokud jsou to velké květy. Dělat se dá taky na pěnových puzzle co mají děti na zem /samozřejmě na nových/, já dělala normálně na silikonové podložce co mám na rozvalování nebo také na takové té gumové utěrce na nádobí. Nicméně podložku jsem nakonec také koupila. Můj názor je, že to chce natrénovat. Nejdřív mi to nešlo na ničem a když jsem zkusila pár květů a chytla jsem grif do ruky, šlo mi to pak načemkoliv...

luciahromadkova
12. jún 2013

@mamcas ja mam podlozku, nebolo to vela penazi a do toho sa naozaj opati investovat, lebo sa to vyuziva pri vsetkých kvetoch a ja na tom aj modelujem, ale mozno by to slo aj na penovych puzzle, umyjes si ak mas a skus 😉 kvietky susim takto, kusok polystyrenu do toho zapichujem stredy ruzi na drotiku, /mam taky kus so skatule z TV), potom ked uz pridavam stensene lupienky tak aj otocim dolu lupienkami-ak nechcem aby sa mi lupienky rozvinuli, zohnem na konci drotik a zavesim to o mriezku, ktoru mam na chladnutie korpusu a mriezka je polozena napr. na 2 kybloch od smartflexu, a tiez niekedy vlozim do vyskych uzkych poharov podla toho rozvinutia a tiez niekedy pouzijem aj plastove podlozky od bonbonieri, napr. na male kvietky tofife... a tiez jednotlive lupienky s drotikmi susim na malych lyzickach plastovych zlomila som rucky nech mi to na tacke nezavadzia, inak da sa lupienky stensit aj v dlani, robila som aj tak, alebo zoberies plastovy obal na dokumenty, vlozis lupienok do obalu a prstom kraje stensis, potom si das do dlane a a este v dlani napr. kosticou gulockovou
tu su foto ako to robim ja....

mirinecka
12. jún 2013

@nika222 ak mierne prekročím 3kg tak nevadím, snáď sa vpracem aspoň do 3,5kg tak bude fajn. Budeto prvá objednaná tak im odpustím prekročenie 🙂 . Nejak začať musím 🙂 . Už som ich upozornila aby prišli na aute s klímou 😀 , lebo to majú 17km.
@florentina dakujem, budem robiť v srdcovej mám tú strednú veľkosť, dva druhy plnky mi nerobia problém, zvyknem aj nám tak plniť 😀, len som nevedela či sa to nejak nepotoo keď to naplním pól na pól, snáď tú cestu vydrží,

mamcas
12. jún 2013

@florentina fakt? Tak budem trenovat o sto sest,na 28.6 mam tortu s cervenymi ruzami tak hadam to nejako zvladnem 🙂 musim to skusit aj s tymi lyzicami. Dakujem za odpoved 🙂

jakelina
12. jún 2013

@florentina mám Liebherr a i v lednici co jsem měla předtím značky AEG jsem ho měla taky. Je to super, když třeba dáš hodně ovoce nebo zeleniny najednou do lednice, tak se to nerosí a ten chlad je rovnoměrně v celé lednici.

mamcas
12. jún 2013

@luciahromadkova kokso tak ty uz mas ake vychytavocky 🙂 ja skusim asi to puzzle a ked nepojde ani po nejakom tom treningu kupim podlozku. Nie je to veru vela penazi. Dakujem moc za vysvetlenie a aj za fotecky,hned mam lepsiu predstavu co a ako 🙂 Joj no uz nech deti spia a idem trenovat 🙂

evvina
12. jún 2013

Vím že to jsem nepatří ale musím se vám pochlubit těma mýma zlatíčkama, co se mnou prožívají každý nový dortík.

viera6
12. jún 2013

prosim vas baby nejaké inšpirácie na tortu k 35pre zenu a na otvorenú knihu k 50 výročiu sobáša s fotkami....nemáte?dakujem...

florentina
12. jún 2013

@mirinecka já myslím, že to vydrží 😉
@jakelina ty jo, tak to je super! My máme také AEG, ale větrák nikde 😀 ...fakt to slyším poprvé, až budu vybírat příště, budu na to myslet🙂!
@mamcas určitě to zvládneš!!! Ono je to o tom jen na to přijít...pak už to jde samo 😉

woman04
12. jún 2013

@micha7 Ahoj..neviem,aký poťah ideš robiť a ako silnú ružovú chceš..ja som robila s cukríkov a použila som gelové farby..na ružovú trošku červenej (Christmas red) a štipku modrej (Navy),na fialovú som len pridala trocha modrej..ja som začiatočník,takže zatiaľ som si vystačila s týmito + mám extra čiernu a žltú -Melon.

mizulienka
12. jún 2013

ahojte dievcata, troska nezvykle, ale nemate niektora prezentaciu o tortach? nejake video, moze byt aj v anglictine, budem to robit v angline kolegom 😉

mimcak
12. jún 2013

@mia1111 Krajka došla dakujeeeem,vyzerá super.Ešte pohladať nato nejaký postup a bude sa krajkovať 🙂 😀

mimcak
12. jún 2013

Holky neviete mi poradiť nejaký kamenný obchod v TN ideme tam na víkend tak by som si chcela niečo nakúpiť.Aby som ušetrila na poštovnom.

woman04
12. jún 2013

@cabalkova si zlatá,ale na fotke je už naplnená torta ,obmaslovaná-maslo,cukor,nutela 🙂...ale korpusy mávam rovné,asi je to tým,ako písali dievčatá,že treba piecť pomaly a na nízkej teplote..ja asi na 150st. a asi hodinu,aj viac..nájdem foto korpusu a dám.. 😉
@nikulqa robila som z 5 vajec ,26cm forma 😉

woman04
12. jún 2013

@bambula1307 teeeda..a teba treba pozývať ? 😝 ..však vieš,že u nás máš dvere stále otvorené ... pre mňa najväčší dar,keď prídeš,posedíš,pokávičkuješ a NIČ nebudeš robiť,lebo ty robíš nie ako včelička,ale celý úľ 😎
@pipka môžte si dať stretko u nás 🙂..len troška od ruky 😀 😀 😀 😀

cabalkova
12. jún 2013

@woman04 Ja pecu taky na 150, tak mozna budu muset ještě ubrat. Mas dortik fakt krasny.

pralinka25
12. jún 2013

@cabalkova a nevymazavas nahodou aj boky ked pises ze sa ti to odtrha od nich?

woman04
12. jún 2013

@cabalkova neviem nájsť upečený korpus,len už otočený..keď ho vyberiem vychladnutý,otočím ho dole hlavou a tým pádom mám vrch úplne rovný..a boky nemazať..iba spodok,alebo papier... 😉

mia1111
12. jún 2013

@mimcak - ďakujem za info 😉 , určo sú nejaké videjká na nete, ja som dorýchla našla toto:

https://www.youtube.com/watch?v=o8_KHpR30W0
zuul
12. jún 2013

@nika222 @pipka budem ti velmi vdacna ak mi to vezmes do luznej. ja som sice kazdy den v BA ale skor v ruzinove a biskupiciach. aspon sa nemusim poberat do dubravky. 🙂 dakujem ti.