Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
2. júl 2013

@florentina mne sa velmi pacia tieto asi to tak neako skombinujem len neviem ako sa mi pacia tie margaretky tak neako by som chcela spravit vrch ako je na tych jednoposchodovych ak sa podari aspon nech sa to podoba a a bok jedneho poschodia spravit tie postavicky a aj tie srdiecka z kvietkov sa mi velmi pacia no neviem to vsetko narvat do jednej torty 😀

florentina
2. júl 2013

@blcha rozumím, když mám volnou ruku, taky bych chtěla hned zkusit vše co se mi líbí, ale v tomto podle mě platí, že v jednoduchosti je krása... 😉

halienka
2. júl 2013

Ahojte, prosím vás babulky skúsenejšie o radu, mam robiť parížsku tortičku a ešte som nerobila, našla som tento recept http://varecha.pravda.sk/recepty/parizska-torta... , ale nemám istotu či je tam všetko tak ako má byť v pravej parížskej torte, lebo potom som našla zas recept "pravý parížsky krém" http://www.tortysnov.sk/recept/pravy-parizsky-k... a ten je iný ako v tom prvom recepte - v prvom ide len šľahačka a čokoláda a v druhom sa primiešava aj maslo s cukrom...tak teraz neviem, čo skutočne je originál receptúra? Neviete náhodou? ďakujem moc za rady 🙂 😵

blcha
2. júl 2013

@florentina ved ja viem preto to musim neako tak vymysliet jednoducho a hlavne nech to v pohode zvladnem lebo mam doma svoje dve deticky a este od zajtra aj dve sestrine lebo ide na tyzden prec tak to budem mat vesela od zajtra zacianam aj piect ale nieje to az take hrozne lebo budu dvaja chalani 10rokov a 6 rokov a potom moje baby 5 a 2 a ten najstarsi sa rad hra s najmladsou a zasa ty dvaja zostavajuci su nerozlucna dvojka tak myslim ze sa pekne zahraju a zabavia len to ze musim varit ako pre rotu vojakov a pri tom aj piect takze kuchyna bud vytazena na 120% al aspon sa nenudime 😀 😀 😀

jakelina
2. júl 2013

@lokalistin teda chudě malé, to budeš v práci hotová 😝

jakelina
2. júl 2013

@lamps jééééééééé, moc přeji větší bydlení. Držím palečky

aduskatt
2. júl 2013

@halienka maslo s cukrom je parizsky krem a bez masla len slahacka a cokina je parizska slahacka🙂

halienka
2. júl 2013

@aduskatt Aha, takže jednoznačne s maslom to spraviť treba, však? tiež sa mi to zdalo slabé len šľahačka... ale reku ak to tak má byť v originál recepte... 😀

florentina
2. júl 2013

@halienka no já nevím, co je originál, ale já třeba do dortů dělám jen pařížskou šlehačku a pamatuji si, že když jsem byla malá a dávála si s mámou na Václaváku v cukrárně za odměnu dort, tak v zákusku paříž byla určitě pařížská šlehačka....

woman04
2. júl 2013

@florentina to niečo málo mi našlo,ale nič moc.. tvoja bude isto úžasná..bonsaj je neobvyklý na torty..a mach by som asi ako píšeš hmotu a spraviť vzor s ostrejšou hubkou na riad,alebo možno kefkou...ale treba vyskúšať,neviem si to predstaviť...
https://www.google.sk/search?q=bonsai+tree+cake...

aduskatt
2. júl 2013

@halienka ja robim tu slahacku, bez masla, ono je to tuhe dost🙂 orig recept som nepozerala( teda ten, co si davala), ale myslim, ze aj tak aj tak sa da

florentina
2. júl 2013

@halienka prostě se jich zeptej, co si představují, že máš dvě varianty, ať si vyberou....jinak díky čokoládě je pařížská šlehačka do dortu dostatečně pevná, toho se neboj...

florentina
2. júl 2013

@woman04 děkuji!!! Já jsem googlila také, ale vynechala jsem slovíčko tree 😅 ... tak mi to nenašlo takhle pěkné inspirace, děkuji! 😉 ...no a tady, hned na té páté fotce v první řadě je právě ten mech, se mi to moc líbí, to bych chtěla a nevím jak na to....myslím, že to @mamina1978 kokos nebude....

dortomanie
2. júl 2013

Děkuji všechny jste šikulky 😉

dm1
2. júl 2013

@blcha nasi my vcera kupili 25 balikov 😝 ale predavacka vravela ze maju stastie lebo prisli az poobede a cele doobedie tam chodili baby sa na ne pytat ale este nedoviezli tak to vystihli

lokalistin
2. júl 2013

@jakelina diky no dneska musim nejak vydrzat a zajtra sa vyspim 😉
Takze zase maramorak,pribinak a broskyne 4,2kg dam fotku aj aku chceli (ta prva je co mi poslali fotku), ale kedze som im ju darovala,tak som ju trolilinku zmenila 😀

mamcas
2. júl 2013

Pridavam dve moje torticky. Na tu s lietadlom som sa nechala nahovorit, mala som na to jeden den, je tam kooopec nedostatkov, ale zadanie bolo nieco co sa ma podobat lietadlu, tak hadam sa podoba 😝 Aspon som si to vyskusala a nabuduce viem ako na to a co zlepsit a robit inak. Vobec som s nou neni spokojna a to som dostala este tringelt 😝
Druha je promocna, ani s tou som neni spokojna, zienky obdivujem tie Vase rovne torty, mne to nejde a este aj ta akoze capica, to bola hruzaaa. Makka bola ta hmota, praskala a dokonca po vyzdvihnuti mi volali, ze ten vrch odkvecol :( Takze tieto mam tak do poctu, ale nie su moc reprezentativne...

ikula2
2. júl 2013

Ahojte prosim vas dievcata hladam STENCIL na napis nar. a krst. ale nikde to neviem najst, neviete da sa to kupit???? ALebo len urobit doma. Prikladam foto z internetu ako je na torte tak take ozdobne hladam. Dakujem za rady

dm1
2. júl 2013

@ikula2 ona to maluje rucne je na toto macher mne sa to velmi lubi. ale je aj stencils ale dost drahy napr. tu http://www.formicky.sk/formicky/eshop/7-1-Stenc...

sisix
2. júl 2013

@florentina u je prodavaji na chodove u kamku u Alberta.

ikula2
2. júl 2013

@dm1 ano ten stencil som nasla aj ja, som myslela, ze je aj iba tie dve slova. Aj ma napadlo ci to ta pani nerobi rucne, no kraasne, aj ked je to veelmi rovne a dokonale na rucnu pracu. Tak musim nieco vymysliet 🙂 Dakujem

florentina
2. júl 2013

@sisix tak byla jsi to ty 😉 .... děkuji...přímo v tom centru Chodov, dole co je Albert? S čím je ta prodejna? Děkuji....

juditkak
2. júl 2013

vcerajsia nočna šichta. tortus a plnenie si robila maminka poťah a zdobenia ja

florentina
2. júl 2013

@ikula2 vytiskla bych si písmenka co se ti líbí na papír, a pak na dortík lehce vyrila /přes to písmo na papíře/ a pak už jen obtáhla barvičkou....

ikula2
2. júl 2013

@florentina ved hladam aspon take pismo ale zatial som ho nenasla take pekne ozdobne, mozno by sa dal urobit aj stencil na foliu

lamps
2. júl 2013

@jakelina juuj Majka, moc ďakujem. V novom budeme mať štyri izby a ešte aj miestnosť na šatník a dve WC 😀

zsuzsu
2. júl 2013

Ahoj. Pridam moju rychlovku 😀

orygynal
2. júl 2013

ahojte žienky,
torty pečiem iba príležitostne (2x do roka na narodeniny mojich detí), ale keď si neviem s niečim rady, vždy si to tu vyhľadám 😀. týmto ďakujem za vytvorenie tejto úžasnej stránky 😉 ... pridávam moju poslednú tortuchu pre dcéru k tretím narodeninám. je to moja prvá s postavičkami a asi piata torta vôbec...

sticker
2. júl 2013

@orygynal Tie postavičky sa ti úžasne podarili!!! Ani sa mi nechce veriť, že prvé 😎 Veľmi pekná celá torta 🙂

florentina
2. júl 2013

@orygynal skvělá Máša a medvěd! Dcerce vše nej...