Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana_1
10. aug 2013

Ahojte... Kocky ktora ste robila tortu- bager pls?! Dajte mi inspiraciu. Krpec bude mat 2 roky a je na bagre,tak mu chcem nieco v tom duchu. Velka vdaka 😉

mimcak
10. aug 2013

@jakelina Ďakujeme.Už je v celku fit. Už na druhý den poobede lietal. Teraz už spinká.

lamps
10. aug 2013

@mimcak drobátku prejem skoré uzdravenie, nech je rýchlo fit

mimcak
10. aug 2013

@lamps Ďakujem . Bola to operácia fimozky a odstránenie znamianka. ☹

lamps
10. aug 2013

@mimcak 😢 😢 😢 ale už to máte za sebou a detičky sú veľakrát veľmi statočné a neskutočne sa rýchlo zotavujúce

mimcak
10. aug 2013

@lamps tak to máš pravdu,ja som mala z toho taky strach.A on sa tak rýchlo pozbieral,že som nechápala.

luciahromadkova
10. aug 2013

baby zistila som ze nemam navod na magic dekor kolko vody a hmoty treba, idem robit 2 krajky dakujem

lamps
10. aug 2013

@mimcak ja som tak nechápala, keď najstaršieho syna ako 5-týždňového operovali a on bol za dva dni akokeby ho ani nerezali teraz nás čaká operácia očiek s najmladšou a tiež sa toho neskutočne bojím

roxi
10. aug 2013

to dlhom čase som sa troška potrápila s tortou pre dcérku, jednorožec má síce dosť chýb, ale zas som rada, že som ho zvládla vďaka návodu na nete aspoň takto.

mimcak
10. aug 2013

Inak baby neviem či ste postrehli,ale v kauflande salko po 0,99 mužíček mi včera nakúpil do zásoby 🙂 😀

mimcak
10. aug 2013

@lamps ty jo no vidím,že ste si asi tiež užili svoje. No ako vravíš deti su nezmar.

lamps
10. aug 2013

@mimcak užili, ale nakoniec všetko dobre dopadlo a to je dôležité 😵

florentina
10. aug 2013

Holčičky, tak ještě jedna postaru...korpus, krém aj., tak omluvte nedostatky...polystyren a photoshop použiji až příště 😀

Jinak mě manžel zase totálně vystresoval, jako u té bonsai tortičky, že ten Batman má špatné poměry hlavy, těla a nohou...no má, pravda, ale lépe to prostě neumím, tak se s tím budu muset smířit. Nicméně dort vezl známému do práce a moc mu ho chválil a dostala jsem i 150Kč spropitné, tak snad viděl, že se dortík líbil...protože když mu říkám, že měl dortík úspěch, tak mi na to vždy řekne: "a co ti taky mají říct jiného?" 😠 ...jsem si na tebe dnes @pristela vzpomněla s tou mužskou podporou doma...!
Tímto také děkuji @anibas moc za rady a inspiraci....i když na toho tvého se nechytám, měla jsem ho tady na ploše jako vzor, když jsem dělala toho svého a toho manžel pořád vychvaloval, ať se na něj podívám 😉!, jak to má vypadat...jenže dívat se evidentně nestačí 😀

florentina
10. aug 2013

Koukám, že píšu jak tatar a věta dostala jiný smysl...ten dort moc chválil ten známý, pro kterého ten dort byl...

monline
10. aug 2013

ahojte, obdivujem vaše torty a vypracovanie detailov, nápady, zbieram inšpirácie.....
ja viem, zďaleka sa na vás nechytám, ale aspoň sa snažím 🙂 toto je druhá poťahovaná torta, akú sme robili spolu so švagrinou pre jej syna 🙂 vďaka aj vám za rady 😉
nemám žiadnu výbavu, požičali sme si akurát písmenkovú šablónu a valček, potrebujem nejaké vykrajovačky kvetov, listov, kolieska, ...

rapunzel1
10. aug 2013

Pre tento víkend len jedna, ale v tomto teple jojój, bola sranda poťahovať aj modelovať a to som prvýkrát použíla na poťahovanie mliečny marcipán. No neviem čo na ňom všetci tak ľúbia, lebo mne osobne MMF chutí omnoho viac, ale ako kto chce, tak dostane. 😉 Postavičky sú umelé, to má malý aj darček od rodičov, lebo má veľmi rád rozprávku Božek staviteľ.

florentina
10. aug 2013

@monline já myslím, že se vám moc povedl, jen bych příště vylepšila tu podložku, zbytečně to kazí dojem. Dá se třeba obalit v jakémkoli balícím papíru a přes to celofán...a dá se to sladit s barvou dortu, případně i tématem...

jakelina
10. aug 2013

@florentina ten je úžasný 😉

monline
10. aug 2013

@florentina áno uvedomujem si to, nemali sme doma nič, tak to ostalo len takéto..ale do budúcna si určite niečo dopredu zabezpečím 😉 a vďaka za pochvalu 😵

monline
10. aug 2013

@florentina ak sa nemýlim- ty si sem nedávno dávala aj foto torty s hello kitty - z čoho si robila postavičku? sedela v strede torty a okolo na hrane boli kvietky

elamaslakova
11. aug 2013

@manita áno , klasický náš ocot

elamaslakova
11. aug 2013

@jenie123 krásne tortičky a ten koník je ako živý - nádhera

elamaslakova
11. aug 2013

@dajna11 Krásna tortička a koľko radosti mali s nej

elamaslakova
11. aug 2013

@mimcak Krásna tortička

elamaslakova
11. aug 2013

@florentina Batma je perfektný aj celá toritčka

mamcas
11. aug 2013

@jakelina cize ked je vacsia forma alebo viac cesta treba prikryt? Ved ja tieznerozumiem preco tam ten kopec bol a bol to mramorak ☹ peciete dole v rure nie? Sa mi zda ze som to tu niekde citala.

mamcas
11. aug 2013

@muffinka8 praveze to bol mramor ☹

muffinka8
11. aug 2013

@mamcas tak treba skúsiť vyššiu teplotu a kratšie. A to si piekla mramor v tvojej rúre prvý raz?

mimcak
11. aug 2013

@elamaslakova ďakujem

jakelina
11. aug 2013

@mamcas já jsem ještě nikdy z tolika vajec nepekla, ale četla jsem to tu, že je lepší přikrýt po nějaké době alobalem, aby nebyl nahoře tak vysušený.