Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
14. sep 2013

@adrika202 ej toľká česť 😀 ...............akože neviem čo tam robíííím 😀 😀 😀

adrika202
14. sep 2013

@maya30 akože čo ? ved tvoje torty su krasne 🙂

lamps
14. sep 2013

@muffinka8 krásna tortička, postavičky sú neskutočne milé 😵 😵 😵 😵

Dievčence moje, ja mám vianoceeeeee 😵 😵 😵 😵 práve mi prišla sms od kamošky, ktorej som robila tú bielo-červenú svadobnú tortu píše " torta je najkrajšia, svadba je super." 😵 😵 😵 😵

elamaslakova
14. sep 2013

@lamps Perfektné tortičky

elamaslakova
14. sep 2013

Dievčence nádherné tortičky ste popridávali , niečo prekrásne , ja pridávam moje dve , prvá je pre troch oslávencov , neviem čo oslavovali , mala som tam len napísať mená a druhá je čokoládová so smajlíkom , vybrali si ho zákazníci , nič orginálne :D

jakelina
14. sep 2013

@lamps to je fajn a ani se nedivím, byla určitě nejhezčí a je to hezké, když tě pochválí. 😉

jakelina
14. sep 2013

@elamaslakova hezké jsou a jaký máš krém na té čokoládové. Já nemám čoko krémy ráda, ale tady ten vypadá tak jedle 😀 😀 😀 že bych si i dala.

stupacik
14. sep 2013

Môj dnešný výtvor.

elamaslakova
14. sep 2013

@jakelina to som robila ganache , čiže čokoláda so šľahačkou varená a pridala som len maslo do toho ako to robí Žanet a vznikol takýto krém :D

jakelina
14. sep 2013

@elamaslakova aha děkuji. A ušlehala jsi tu šlehačku a přišlehala máslo nebo naopak??

elamaslakova
14. sep 2013

@jakelina je to takéto niečo , když nemůžeš chladit pařížskou, tak si ve šlehačce uvař čokoládu, nechej vychladit a pak zašlehej do 200 gramů másla. Krém je lehký a moc dobrý. Ještě přidávám i dvě lžíce kakaa do té šlehačky, když to chci mít víc čokoládové a prošlehám metličkou. Netrvá to dlouho, hrnec dej do studené vody a míchej občas a mezitím našlehej máslo. To mám od Žanet stiahnuté 🙂

jakelina
14. sep 2013

@elamaslakova tak to dělám taky tak, dnes jsem ho taky dávala do dortu, ale mě přijde, že ho nemám tak tmavý, asi tím, že nedám to kakao, jenom čokoládu.

elamaslakova
14. sep 2013

@jakelina Možno to bude aj tým

simasa
14. sep 2013

@macamac Díky. To bolo do TN pre neter bývalej spolužiačky.

ollako
14. sep 2013

Tak tu je ta moja pištolova, pištol som si odlačila z detskeho pistola na vodu, esteze mam chlapcov, 😉 , ale gelovka schla velmi pomaly, ale predsa 😉 rodiacia ju nijak neokomentovali, tak neviem asi sa im nelubila...ale zadanie bolo, to je jedno aku len s pistolom...tak snad aspon oslavencovi sa bude pačiť

dada2007
14. sep 2013

ahojte moje........pridávam dnešné, ešte jedna je v chladničke na zajtra..........

aaaaaaaaale..........mimoň z rozprávky Ja zloduch je moja 200-tá tortaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak mám dnes oslavu 😀 😀 😀 😀 😀 idem si dať radlera 😉 😉

adrika202
14. sep 2013

@dada2007 tak gratulujem k dvestovke 🙂 nech ti aj dalej tak krásne pečie🙂

wera.g
14. sep 2013

ahojteee, prosím prosím krásne nááhodou nejakú inšpirejšn na milú tortu s autíčkami pre 2 ročného (nie cars) 2p. nemáte? niečo na čo netreba zas toľko času 😀D mooooc ďakujem, mám to na zajtra ráno a mňa vôôbec ale že vôbec nič nenapadá☹((((((

dajna11
14. sep 2013

maminke som robila k narodeninkám a kamoške že dudel pre neter,....ach jaj 😀 😀

pipka
14. sep 2013

@wera.g weruska ja mam taketo ulozene 😉 tie posledne som robila ja, ked si jednoduche chcela 😀

florentina
14. sep 2013

@muffinka8 mě se přesně toto stává s rafaelo krémem, takže i když nám moc chutná, dělám ho hrozně nerada....

luciahromadkova
14. sep 2013
muffinka8
14. sep 2013

@lamps ďakujem Andrejka 🙂 aj som z nich mala radosť 😵
@florentina nie je na to nejaký fígeľ?

luciahromadkova
14. sep 2013

@muffinka8 nadherne torticky a mne sa pacil aj tvoj bubon..., a co sa tyka jogurtovej plnky tiez sa mi uz stalo, myslim ze asi to treba trocha zatazit navrchu pri chladnuti...., ale ked som minule robila tuto plnku a obmazavala som ju ganache a ako to bolo otocene naopak, a navrchu bol podnos, tak to stuhlo perfektne s coko a potom mi to uz neurobilo.., ale je fakt, ze ta jogurtova plnka je dost lahka...

reruna
14. sep 2013

Zase nádherné dortíky, ani se nedá jmenovat, abych na někoho nezapomněla, tady se vždycky jdu pokochat nádherou🙂
@florentina drž se, zdraví je přednější!

pipka
14. sep 2013

@ollako akoze chapem, ze si len robila zakaznikovi podla zelania...len sa pozastavujem nad tym, ze stvorrocnemu dietatu tortu so zbranou 🙄 🙄 🙄 potom sa divime, ze je svet plny nasilia a agresivity 😠 🙄 🙄
ja by som takuto zakazku odmietla , bud by som ich presvedcila na nieco ine alebo by u mna mali smolu 😒

maya30
14. sep 2013

@muffinka8 milučké sú obidve 😵 s tou jogurtovou sa to aj mne stavalo, teraz davam mantinely z korpusu a je to lepsie 😉

ady033
14. sep 2013

@pristela nádherné tortičky 😵

maya30
14. sep 2013

@pristela nadherne su, to si ako stihla ? 😲 🙂