Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
16. jan 2014

@pristela no tak ked si lajkla mozes vyhrat 50€ zlavu trebars aj na take farebne, ale sa mi to pacilo, ze aky je ten svet maly

elamaslakova
16. jan 2014

Dievčence máte niektorá skúsenosť s poťahovou hmotou Pasta Dama Chocolate ? Chcem s ňou potiahnuť tortu , tak neviem či si ju kúpiť ,alebo nie . Ďakujem

evicaka
16. jan 2014

@elamaslakova ja som s ňou pracovala, je výborná a tiež sa s ňou dobre robí. Treba ju trošku nahriať a pôjde to 🙂

zuul
16. jan 2014

dievcata prosim torta pre 75ludi aka vaha asi? a ake priemere? dakujem velmi.

mrka2
16. jan 2014

@elamaslakova je strasne tvrda, musis nahriat v mikrovlnke,lebo prides o ruky,ale chutovo je vyborna. ja si ju miesam s troskou klasicke PDT,aby nebola taka tvrda,lebo to sa isto potom musi aj zle krajat. 😔

florentina
16. jan 2014

Ahoj kočky, zdravím Vás po hrooozněěě dlouhé době. Dodatečně přeji, všem, vše NEJ... do nového roku!

Tak tu sedím nad hromadou marcipánu a snažím se upatlat Nema a jeho kamarády. Johanka má zítra narozky a tak se těší na dort a já kvůli práci neměla vůbec čas na tom zapracovat dřív a teď jsem nějaká unavená, tak se do toho nemůžu nějak dokopat. Ale vím, jak jí to potěší, tak musím.

Jinak poctivě koukám na vaše dortíky, tak jednou týdně se k tomu dostanu, projedu vždy nové fotky a musím vám říct, že vůbec nechápu, kam až stoupá úroveň dortíků, co pečete....jste holky tak neuvěřitelně šikovné!!! Klobouk dolů. I když vůbec nemám čas zapojovat se do diskuze, jste pro mě stále oázou relaxace a pohody 😎

tinamk
16. jan 2014

ahojte zienky pridavam posledne moje torticky som sa rozhodla, že s nimi skoncim a budem si uzivat posledne mesiace mojej materskej. piekla som nieco okolo roka a veeeela som sa naucila vdaka Vam, Vasim radam a pomoci... velmi dakujem ste tu vseeetky super.. A nech vam to pecie🙂))) vela spokojnych zakaznikov...

elfka.elfka
16. jan 2014

baby zlate, chcela by som prekvapit svokricku k 60tke a upiect jej torticku. je maliarka tak som myslale nieco k teme, ale neviem najst fotku co som mala ulozenu, biela torta a na nej vyliata pixla s farbou, tusim taka duhova farba z nej tiekla.. nemate niektora ulozenu? myslim ze bola z tejto temy... velmi by ste mi pomohli, vdaka 🙂
ak ju nenajdem, tak asi toto bude favorit, ale v inej farbe:

jakelina
16. jan 2014

Holky můj dortík pro synovcovu dcerku. Má dnes 9 měsíců, tak proto 3/4 dortu. Ani jsem se s tím moc nepohrála, protože mi volali včera 13 hodin, to jsem byla v práci a dnes v 14 hodin ho chtěli mít hotový. Tak fakt narychlo a co nejjednodušeji zdobený.

elfka.elfka
16. jan 2014
elfka.elfka
16. jan 2014

tak som ju predsa len nasla 🙂
nieco take prerobim 🙂

vlada111
16. jan 2014

@jakelina doparoma, že narýchlo. Ako sa dá takto urobiť taká krásna torta 😠 🙂

jakelina
16. jan 2014

@vlada111 fakt narychlo, nemám to ani rovné jak jsem zvyklá. Ale oni byli rádi, tak snad odpustí chybičky 😉

timijan
16. jan 2014

Ahoj @nellynka, viem,ze je to uz davno, co si robila tortu angry birds, ja sa ju chystam piect o tyzden, prosim ta kde si nasla tie postupy na vyrobu figurok? Idem piect svoju prvu marcipanovu tortu, tak ti budem velmi vdacna ak mi posles nejaky link.Dakujem velmi pekne

zkoisova
16. jan 2014

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o pomoc. Minulý rok bol v niektorom časopise o tortách fotopostup na ležiaceho plyšového macka. V časopise bol modrej farby so záplatou. Ak by ste vedeli názov a číslo časopisu, prosím dajte mi vedieť. Neviem to doma nikde nájsť. Alebo ak viete fotopostup, príp. obrázok macka, tak link. Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. Zuzana

lucula73
16. jan 2014

kočky prossím rýchlu pomoc.......................pre 400 ludí by ste akú tortu urobili??????????????????alebo koľko ks????

vlada111
16. jan 2014

@jakelina si šikulka 😉

aduskatt
16. jan 2014

@lucula73 6 trojposchodovych

nellynka
16. jan 2014

@timijan ahoj nápis mi do ip tvoju mailovú adresu a pošlem tí to.

nika266
16. jan 2014

Tak tu je moja nočná tortička

chvapilu
16. jan 2014

hezký večer poprosím o radu,mám v plánu dělat Pribináčikový krém
2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole.Mohu poprosit jaký je rozdíl mezi šlehačkou a smotanou?ŠLEHAČKA 33%- SMOTANA-kysaná?děkuju moc

pristela
17. jan 2014

@chvapilu 2 smotany na šlahanie /šlahačka/ a 1 kyslú smotanu/kysanú po vasom / 😉 možeš dať aj biely jogurt, alebo das o jednu šlahačkovu smotanu naviac , je to jedno, v podstate to tam je pridané len na "rozriedenie" plnky kedze s dvomi creme ole je hodne hustá 😉 aaalebo nemusis pridat vobec smotanu ale budes ju mat fakt hustu, je to na tebe 😉

chvapilu
17. jan 2014

@pristela Děkuju moc a přeji krásný den

lawli
17. jan 2014

moje dnešné tortičky 🙂

muffinka8
17. jan 2014

Dobré ráno vám 🙂
no mne sa teda včera fakt "darilo" 😝
najprv som zistila, že maco čo idem dať na tortu má namiesto svetloružovej farby tmavoružovú 🤐
potom som plnila malý korpus pribináčkom a namiesto 1,5 crem ole som nasypala 2,5 😨 takže všetko vyhodiť, manžel zas do obchodu (už 3. krát v ten deň 😅 )
a už som si potom nebola istá ničím čo som v ten večer robila 😀

evicaka
17. jan 2014

Pridávam jednu svadobnú, z 90 percent nadiktovaná 🙂

zuul
17. jan 2014

@aduskatt adka prosim ta pre 75ludi staci 3poschodova 13kg? ci viac? d.

pristela
17. jan 2014

@zuul vypocitaj si zvacsa 200g /jeden kusok torty/ krát počet ludi /v tvojom pripade 75/ čo vychadza na 15kg tortu

aduskatt
17. jan 2014

@zuul skor by som to videla okolo14-15 kg🙂

zuul
17. jan 2014

@pristela
@aduskatt dakujem dievcata. prave som sa aj ja dopatrala ze 3poschd + este asi 2 poschod. 😀