Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
20. jan 2014

Ahojte nič nestihám. 13 tého som nastúpila do práce. Minulý tždeň to bolo bruto. Aj do práce aj domácnosť, deti, škôlka a k tomu dve torty no horor. Harmoniku som v piatok ráno dorobila o 4:00 a o 5:00 sa začala chystať do práce a rovno z roboty do večera monsterka tak som si povedala že pár týždňov nič neberiem aby som si zvykla. Tak som tri torty nebrala a pár ich idem odvolať. Že som sa ja do tej roboty chrebala mala som si dať predlžený rodičák a v kľude dorobím školu, privirobím si tortami ktoré ma bavia a nie si zodrať zdravie a nervy v domove dôchodcom s toľkými ležiakmi ako opatrovateľka. Nuž čo už

alexis13
20. jan 2014

ahojte maminky...idem si po radu chcem dcere spravit marcipanku, uz som skusala robila som s jojo cukrikov, ale viacero kamosiek ma odhovara ze uz sa daju kupit hotove hmoty a cenovo dostupne viete mi poradit aku znacku mam kupit? nechcem robit ziadne figurky kupujem na vrch jedlu oplatku s motivom rozpravky hlavne na to potiahnutie potrebujem..moc dakujem

lamps
20. jan 2014

@zuul
@adrika202 dievčence ďakujem. Vôbec netuším ako tú tortu urobím, nemám rada takéto zadania 😝

alexis13
20. jan 2014

a ak by ste mi vedeli tiez poradit chcem kupit na zdobenie zdobicku s nadstavcami na penovu tortu ze aku dik

eliska22
20. jan 2014

@florentina veď je superská 🙂

mamcas
20. jan 2014

@mysiatkoo tak ja som uz asi uplneee ze mimo 😅 ja som na kolaciku mimo nebola ani nepamatam, ked tak v cukrarni tu v Stupave a tu mame este ludove ceny 😀

grasie
20. jan 2014

@vlada111 @79zuzana dievčence ďakujem za milé slová a aj za množstvo laikov, moc to teší, ke´dže je to od skúsených tortárok 🙂

sikag
20. jan 2014

@pristela no ved ja tiez pouzivam smartflex zatial, len rozmiesit taky balik, ach jaaaaj, uz mam take svaly 😀 😀 😀 tebe sa ako robi s tou dama stellou? mne sa to hrozne tahalo, taka makka bola. aj z toho modelujes?

sikag
20. jan 2014

@maya30 ahaaa 😀 no ja som dala 18tku 😲 tak skusom, mam aj 22

daja55
20. jan 2014

@maya30 tie minitortičky sú krásne, akou farbou si ich farbila, potrebujem tiež niečo podobné urobiť teraz na piatok na stuškovú , ale chcem takú farbu dať na knihu. Diky. 🙂 🙂

maya30
20. jan 2014

@daja55 potah je farbeny so sugarflair cream a tienovane to je kakaom 😉

maya30
20. jan 2014

@sikag no to je fakt vela 😅 to si musela mat aj ten lupen vyvalkany na hrubo aby sa ti tam ten drotik zostal, ci ?

pristela
20. jan 2014

@sikag áno , aj som z nej modelovala ked som ine nemala , a robilo sa mi s nou v pohode , teraz ked som uplne vyprazdnena a nemam absolut ziadnu potahovku idem kupovat zase smart 😉 mne ho chlap nakuskuje z vedierka do sackov a ja si pak uz rozrabam, zvacsa prasknem do mikrotrtky a je to makkunke 😝
A čo si pisala s Majkou , ja trebars na lupene kvetov pouzivam drotiky č. 26 😉 skoro stale, sem tam ked nemaju tak č.28

maya30
20. jan 2014

Baby davate do orechovej plnky nejake ovocie? Hodi sa to tam vobec ?

florentina
20. jan 2014

@akapulko @veva1 @eliska22 kočky, vy jste na mě tááák hodné, děkuji moc🙂!
A i všem ostatním, za všechna "páčítka". Je to od Vás moc milé, že i když se tady už téměř nevyskytuji, stejně jste mě obdařily svou přízní, moc Vám za to děkuji🙂.... 😵

lifinka
20. jan 2014

zapomněla jsem vám sem dát Ivoška (syn) s dortem, byl nadšený, prý můžu péct dorty i pro něj, že se mu líbil 😀 😀 😀 😀 mě podržte 😅 😅 😅

miichel
20. jan 2014

Ahojte nemate niekto postup na Mimonou z rozpravky padouch?

vlada111
20. jan 2014

@sikag ja na smart nedám dopustiť. To rozpracovanie je pracnejšie, ale je veľmi komfortná na poťahovanie a modelovanie. A viem s ňou urobiť tenulilinký poťah a vôbec sa nepotrhá.

vlada111
20. jan 2014

@maya30 višne naložené v rume 😉

maya30
20. jan 2014

@vlada111 hmm to znie dobre...to sa da aj kupit, ci len doma nalozit ?

vendullka
20. jan 2014

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím a přidávám mé dva víkendové dortíky...vlastně skoro tři 🙂

vendullka
20. jan 2014
zuul
20. jan 2014

@miichel netreba postup, to su vlastne take fazulky v modrych gatiach 🙂
vyskusaj su lahky,
ja som robila tuto.

zuul
20. jan 2014

dievky ktora z vas ste robili pohar PIVA? ako na tu penu? VELKEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE D.

lucula73
20. jan 2014

@maya30 ja som dávala vačšinou iba džem,ale raz aj višnový frutafil a moja mamina dáva k takejto plnke aj banány 🙂,napr. v zákusku slonie slzy 😉

miichel
20. jan 2014

@zuul robili ste to z tvrdnuceho marcipanu?

anda1980
20. jan 2014

@zuul bielka a cukor vyslahat nad parou

vlada111
20. jan 2014

@maya30 ja kupujem tie bez kôstok v Lidl a scedené ich zalejem rumom a zavriem, aby rum nevyprchal a šup do chladničky 😉

sikag
20. jan 2014

@maya30 nieeee to je praveze taky extra tenky asi na listy a nedrzi mi to tu vahu a ten kvet mam praveze taky roztraseny 🙂

sikag
20. jan 2014

@zuul ja poslem ti link