Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
5. apr 2014

Ahojte tak moja uuuuplne, ze nezazivna torta-segra,ze jak na pohreb. Dufam, ze sa bude pacit, mal by to byt disk na koleso,ci ako sa to vola 😉 a dakujem @michaela3011 za jedlu foto -baby skoda, ze ju nemate na slovensku uplne super servis, stvrtok vecer objednane v sobotu rano doma dakujem moc Misi

halienka
5. apr 2014

@dada2007 tú misku mám doma aj ja 😀 jednu takúto, ale podľa mńa má viac ako 2l , a potom mám zo 3 s takými vekami menšie ešte, lebo som zatiaľ vždy len v nich ručným šľahačom šľahala. len nerozumiem ako to myslíš, že mixérom jedno a robotom druhé. Myslíš mixér to hore čo máš na robote? Či nejaký iný mixér? mne presne o to ide aby som nemusela pri tom stáť, ten ručný proste musím držať v ruke celý čas. A ešte sa spýtam, či v tej mise 5 litrovej od robota vymiešaš 2 dávky na korpus, teda tých 10-12 žĺtok ?

daniela09
5. apr 2014

kvety sú pre kamarátku, tortu si robila sama, policajná čiapka bola hrôza, ani v začiatkoch môjho pečenia sa mi tak netrhala poťahovka ako teraz., musela som to zamaskovať, a moje prvé gerbery, No a jedna večerná rýchlovka, dnes si po ňu prídu

dada2007
5. apr 2014

@halienka v robotovi šlahám žltka s curkom a v tej mise obyčkovým ručným mixérom bielka s cukrom......zapnem a robí si to samé. To veko na miske kyske udrží ten ručný mixér a ešte sa mi to aj pomaličky otáča............tak som to myslela. Potom vlastne len vypnem žltky, prisypem muku, prdopeč, olej, vodu a zapnem robot znovu.........vypnem a primiešam-už ručne bielka a hotovo.
....áno, najviac som robila z 12vajec...600g muky a 600g cukru......dá sa povedať že najčastejšie robím max. 10, je to tak naknap ale dá sa 😅

govinda
5. apr 2014

Ja mám kuchynský robot BOSCH a som s ním spokojná, ale malú misu tam mám, lebo pri 8 vajciach už bol problém, tak LTT mi to vymiešalo, lebo 😒

govinda
5. apr 2014

kočky, hodí sa falošný parížsky krém do mramorového korpusu? Alebo je chuťovo lepší s nejakým iným korpusom? A dávate doň aj nejaké ovocie? Ešte som ho nerobila 😀

halienka
5. apr 2014

@dada2007 joj si poklad Dadka 🙂 😵 tak to musím s tým ručným šľahačom tiež vyskúšať 😀 ja to furt v ruke držím, to ma nenapadlo to skúsiť len tak nechať či to udrží 😀 takéto vychytávky čo uľahčia robotu zbožňujem 😅

dada2007
5. apr 2014

@halienka prosííííííííím pekne, samu ma to napadlo 😅 😅 😅 😅 bola som ti to tak ,,nasucho" odfotiť...... 😉
asi záleží od velkosti misy a tiež dlžky metličiek....mne to sadlo na 100%

maya30
5. apr 2014

@jakelina furby je uzasnyyy 😵
@florentina super si si poradila s tou priserou 😵 , ja taketo zadania vobec nemusim, asi by ma nenahovorili...
@maca77 vdaka za skvely tip na kocik, tiez ma to lakalo, ale polystyrenova gula ma nenapadla 😅

jakelina
5. apr 2014

@maya30 děkuji, už se těším na Tvůj příděl nádhery 😉

maya30
5. apr 2014

pridam aj par mojich, angry a kniha po x-tý krat, to sa musim do toho priam nutit 😝 ale ostatne ma bavili 😵 bala som sa toho wall-e ale nebolo to az take tazke, pepa je podla obrazku, zmrzlina je z polystyrenovych guliek 😎

sikag
5. apr 2014

@pipka mala som maly vytlacaci, ale mi to neslo ☹ tak som si teraz k narodeninam kupila ten so zavitom http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/technick...
aj tie pliesky su pevne a nahriaty smart tade ide nadherne

mia114
5. apr 2014

ahojte,jedna torticka.
na stredu robim tortu a chcem skusit krajku, snad sa podari. este som ju nikdy nerobila.

pipka
5. apr 2014

@maya30 peppa pig dokonalyyy, ukladaaam 😵 a ostatne uzasne 😉

pipka
5. apr 2014

@sikag supeer, dakujem, musim uz aj ja kupit, lebo uz ma to s tou striekackou a lisom nebavi 😅 😝

lucula73
5. apr 2014

Ahojte,
jedna minnie po dlhšej dobe 😉

denisak77
5. apr 2014

Tak aj ja sa pridám ku vašim dielkam ,aj keď pridávať torty po Majke nie je bohvie čo ,lebo tie jej nemajú chybu,no ale čo už .Sirôtková torta objednaná na poslednú chvíľu,večer o 22 .hod som uvarila plnku, lebo som nebola doma,ráno rýchlo korpusy upiekla a pokiaľ chladli korpusy cca.1 hoďka.som robila kvietky a to som ešte ráno nemala ani potuchy čo tam na rýchlo vymyslím.Tak som to nejako zbúchala a mašľu som mala hotovú už dávnejšie ,lebo mala ísť na inú tortu,ale som si to rozmyslela tak som ju tam nedala,len som ju prestriekala ,lebo bola ružová,tak aspoň trošku do fialova.Aj tak je to trošku vidno,ale nebolo času.O 12 hod už došli pre tortu.No hrôza.Hnedé slzy znova,len som trošku pozmenila a topánočky,topánočky.

halienka
5. apr 2014

@dada2007 aha, tak takú širokú tú misku s otvorom nemám, aj keď mám jednu takú širokú s vekom ale bez toho stredného otvoru. Musím pohľadať a kúpť 🙂 Je to super pomoc také dačo, a ešte keď to má aj "planetárne miešanie" 😉 😀 😀

dada2007
5. apr 2014

@halienka 😵 😵 😵 😵

jakelina
5. apr 2014

@denisak77 nádherné a ty hnědé se mi hrozně líbí 😉

govinda
5. apr 2014

@denisak77 nádherné torty a tie hnedé slzy sú úžasné, kvety sú perfektné. A tá tortička "narýchlo" je super. Ja by som takú nepremyslela ani za pár dní, nie o z večera do rána 😉 😀

mamcas
5. apr 2014

Ahojte sikovnice 🙂 mam na Vas opat nejake dotazy 😉 tie ktore robite cupcakes s kremom navrchu, ako dlho mi to vydrzi hotove? A aj tie mufiny, kolko vydrzia byt mnam? A viem, ze to tu bolo sto krat, ale nechce mi niektora poradit recept ktory jej najviac chuti? Som robila teraz cokoladove a teda nic moc podla mna... Mam robit dva druhy a nemam vobec recepty vybrane a skusat uz nemozem, lebo budem ako kvik kvik 😝
Este mam otazku, ze take tie velke zakuskove krabice odkial kupujete? V cukrarskych shoppch som nasla len klasicke na malo kusov.
Dakujem velmi pekne za rady ohladne marcipanu, ste vsetky strasnenzlate 🙂 skusala som aj farbit, aj malovat, ani jedno sa mi nezdalo, tak som sa rozhodla, ze bude cisty marcipan a aspon nebudeme jest ecka :P sak ked uz som donho investovala nech to stoji za to, aj ked torty vobec nebudu podla povodnej predstavy 🙂 moj maly sa tesi, ze mi pomoze zdobit, tak to bude aspon spolocna praca 🙂
Krasny vikend sikulky 🙂

govinda
5. apr 2014

kočky, ako robíte falošný parížsky krém. Našla som aj taký, že tam idú žĺtka, aj bez nich. Ktorý je lepší? Viete poradiť?

dada2007
5. apr 2014

@mamcas recept na muffiny mám tu hore v albume...... https://www.modrykonik.sk/blog/dada2007/album/m... .......ohladom krému poradiť absolut neviem.......kolko dní su mnam? tak den, dva max. tri(ale to potom tvrdne.....) neviem, lebo tolko u nás nikdy nevydržia 😉 .....a kartony-niektoré baby berú v obchodoch(ked vykladajú kurence 😉 ) alebo normál u nás v cukrárskych predávajú aj velké aj malé kartony 😉

florentina
5. apr 2014

@jper dělám jako jogurtový...2 šlehačky, 3 malinové jogurty /asi jedno jaké, já kupuji Billa značku "naše bio", ty prostě fakt miluji/, 1kysaná smetana, cca půl balíčku mražených malin a 1 želatinový stužovač za studena a 1 creme ole. Všechno spolu rozmixuji /včetně malin/, ztužovač připravím dle návodu v trochu vody, přimíchám, nechám trochu v lednici ztuhnout a nakonec zašlehám creme ole vanilka. Jinak původně mám recept bez těch malin a s 2 stužovači, bez creme ole. Ale nikdy mi to neztuhlo, jak jsem potřebovala, tak jsem zachraňovala cremem ole. Zkoušela jsem i bez stužovače, přímo s ole, ale zjistila jsem, že ta želatina tomu dá jinou chuť a ten ole to osladí a že prostě v této zkomolené podobě mi to nejvíc chutná...můžeme se po tom užrat....

florentina
5. apr 2014

@maya30 Děkuji Majko 😉 , no mě zadání nevadilo, jen jsem si nebyla jistá, zda se to tomu bude podobat, přece jen je to dost divočina 😀 a ty zuby jsem udělala moc velké, ale zase jsem honila čas a už jsem to neměla sílu předělávat... Tvoje dorty jsou jako vždy pro mě velkou inspirací. Wall-e, toho zbožňuji a povedl se ti skvěle! Zbytek samozřejmě také, zase jsem téměř vše poukládala 😎

florentina
5. apr 2014

@maya30 ještě mi řekni, když dáš někomu takto polystyren do dortu /zmrzka/, co na to lidi říkaj? Mě se tady taky líbil ten postup na kočárek, ale myslím, že by mi to neprošlo. Všichni chtěj všechno jedlé....vrrr

florentina
5. apr 2014

@denisak77 všechny prima, ale ty hnědé slzy jsou prostě dokonalé 😉

govinda
5. apr 2014

kočky, skúšali ste už toto? Ako na to vnútro? Normálne cesto len zafarbené? 😕

elamaslakova
5. apr 2014

Dievčence po dlhšej dobe pridávam jednu moju s motorkou JAWA 500, pre bratov dvojičky , ktorí tieto motorky , zbierajú a opravujú . Tortička kopírovaná podľa torty z netu . Krásne tortičky ste zase popridávali , popozerám a pochválim :D