Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
2. máj 2014

@jakelina Úplne fantastické torty !!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

viera6
2. máj 2014

@chvapilu prosim ta ako si robila tu cokoladu po bokoch?

mysiatkoo
2. máj 2014

@pipka jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 😵

chvapilu
2. máj 2014

@viera6 mám na tu folii přikládám odkaz nalila jsem na ní rozpuštěné čoko-pecky 0.50kg nechala v lednici ztuhnout a pak nožem namočeným v horké vodě nakrájela destičky http://www.webareal.cz/cukrarskepotreby/eshop/5...

moicka
2. máj 2014

prosiiiiiiiiiim pomozte ☹ ☹ ☹ urobila som zo smartflexu siluetu macky a stale je to makke. Da sa to nejak urychlit ? Potrebujem to na nedelu a bojim sa, ze to nestvrdne tak, ako potrebujem 😢 Dakujem za kazdu radu.

halienka
2. máj 2014

@moicka do nedele to stvrdne určite, len to nechaj na vzduchu pri izbovej teplote, zajtra to už bude tvrdé 🙂

moicka
2. máj 2014

@halienka dakujem, mam to polozene na papierovej kuchynskej utierke, nevadi to?

tortickamoja
2. máj 2014

Ahojte. Mam upecenu tortu pre dcerku, korpus plneny coko a ovocnou plnkou, vrch marcipan. Oslavu na zajtra musim zrusit. Mozem ju zmrazit na tyzden a ak ano, ako do sacka? Co mam robit?

adka_praha
2. máj 2014

idem hodit par foteciek zapnut pc, otvorit si nealkoradlera a citat vas :D vyhlasujem doma strajk :D ta rozlozena sa bude skladat az zajtra na stol... (inak ta chladnicka je uz stara, ziadne kultury v nej nepestujem :P )

lucula73
2. máj 2014

@tortickamoja už tu baby mrazili kadečo,ja len maslové plnky,ale myslím,že kľudne možeš,zabal do sáčku,alebo potravinove folie 😉

jakelina
2. máj 2014

@moicka já suším poprášené na igelitovém sáčku a je to suché za dva dny nejdýl

luciahromadkova
2. máj 2014
jakelina
2. máj 2014

@moicka nějak špatně jsem to napsala, sáček popráším solamylem a na to položím tu sušenou věc, pokud to má na dortu stát, tak dobře sáček urovnám, aby se tam neotlačil pokrčený sáček.

daniela09
3. máj 2014

moja takmer týždňová fuška

mimcak
3. máj 2014

@pipka jeeeej 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
3. máj 2014

dievčence moje, narýchlo pridávam krstinovú, pre naše krsniatko. Torta mala byť trojposchodová, ale stredné poschodie už naplnené sa mi zdrúzgalo na zem a už nebol čas piecť, plniť nové. Bežím, večer vás dočítam, želám krásny víkend

jakelina
3. máj 2014

@lamps zlatý dortík

florentina
3. máj 2014

@tortickamoja můžeš zamrazit. Já takhle rušila oslavu dceřiných narozenin v lednu pro nemoc všech zůčastněných a jedli jsem dort minulý víkend. Normálně jsem dala do plastové krabice a víko by se nevešlo, tak jsem přetáhla smršťovačkou. A před jídlem jsem nechala přes noc rozmrazit v lednici. Podle mě se dá zamrazit kde co, možná dort s želatinou bych nemrazila. Jinak chuťově byl ok, mrazila takhle už i kamarádka dort ode mě, ale přijde mi, že korpus je potom takový trošku více vysušený, ale to ničemu nevadí.

florentina
3. máj 2014

@alisek je super! Jen si myslím,že hladítko na marcipán by ti v tomto případě až tak nepomohlo, základ je mít pěkně vyrovaný ten dort pod tím. Já si na to koupila tednickou lopatku či jak to nazvat, ale dá se i třeba trojúhelníkovým pravítkem. Naneseš více krému, jednu hranu pravítka na podložku, druhou na dort a objíždíž dokola a tím zarovnáš. Ideálním pomocníkem pro to je točna, ta to dost zjednoduší. Když necháš pak dobře zahladit, tak marcipán nahoře stačí uhladit jen rukama, nebo čímkoli z domácnosti co nemá ostré hrany.

florentina
3. máj 2014

@jper dokonalý traktor, super dortík
@pipka strašně milý dortík, moc se mi líbí. S dovolením ukládám do inspirací.

florentina
3. máj 2014

@alisek se omlouvám, koukám, že píšu jak tatar....koupila jsem si zednickou lopatku a dole jsem chtěla napsat, "když necháš dort dobře zachladit", ne zahladit 😎

mamina1978
3. máj 2014

@mrka2 jeeeej, ten macko usko je nadhernyyyyyy..... 😵 😵 😵

pipka
3. máj 2014

@lamps prekraaasna 😵 aj bez stredneho poschodia 😉
aj ked verim, na porazenie ☹ 😝

mysiatkoo
3. máj 2014

@lamps ox, to si viem zivo predstavit ako ta to muselo mrziet ☹ ale je dokonalaaaaaaaaaaaaaaaa aj bez toho jedneho posxodia 😵 😵 😵

mysiatkoo
3. máj 2014

ja som tento vikend bezlepkovala - u nas mali bezlepkovu len pettinice - makka ako zuvacka uz v obale - ciastocne sa mi to zacalo trhat pri spodku torty, ale tym ze je taka makka sa to aspon dalo celkom slusne opravit.... vonou ma to tiez neoslovilo a xutou uz uplne nie,aj ked ja teda nie som velky potahovkovy jedak....ale zlatyyyyyyyy smart - ozdoby su z neho.

pipka
3. máj 2014

@mysiatkoo svetovaaaaaaaaaaa 😎

jakelina
3. máj 2014

@mysiatkoo moc krásná, jenom škoda, že mi nejdou fotky víc zvětšit. 😒

pristela
3. máj 2014

Holky pridávam tohto vikendovky, zvacsa robené lavou rukou ☹ ☹ ale tak vyliečimeee 🙂

pristela
3. máj 2014

@mysiatkoo to slniecko je naaaaaaaaaaaaaaadherneeeeeeeeee, teda jasne aj cela tortucha , ale to slnieckooo, aaaach 😅 😵

lucula73
3. máj 2014

@daniela09 ahojky,kde si zohnala,kúpila tie malé sáčiky,v čom máš zabalené tie tortušky malé?ďakujem.....