Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fopardi
31. máj 2011

ahojte verim že ste moj prispevok prehliadli -potrebujem poradiť tak ak sa najde nejaka dobra duša aby mi poradila

ahojte chcem sa vas opytať ako robite taku peknu červenu ja aj ked som najskor zafarbila na ružovu a potom davala červenu alebo aj ked som davala len čisto červenu gelovku tak minkdy som nemala červenu ale len nejaku trapnu ružovu to zakaždym malujete alebo ako ?
ja som raz malovala na červeno a nejako mi to mmf potom mokvalo a to mi potom ani nechutilo bolo take blee tak poradte skusenejšie pekarky
a torty mate kraasne jedna krajšia ako druha

a ešte som sa chcela opytať či neviete poradiť nejaky dobry osviežujuci krem dakujem
najlepšie nejaky jogurtovy a pod.

dm1
31. máj 2011

@fopardi mmf nezafarbis na cerveno aby si s nim aj bezpecne potiahla veru. To treba strasne vela farby ale aj tak sa ti potom ta hmota rozpada a jedine tak na modelovacky nie potahovat. Ja si na take pripady kupujem potahovky tie sa daju farbit celkom dobre aj na cerveno

jajuuus
31. máj 2011

ahojte babule, tu je moja dnešná 😵 zajtra vás dočítam a polajkujem vaše výtvorčeky 😉

dadka212
31. máj 2011

ahojte
baby keď som teraz dopiekla korpusy, ako ich mám skladovať? mám ich dať do chlaničky alebo ich môžem nechať vonku, samozrejme v sáčiku...ďakujem

mrka2
31. máj 2011

@fopardi tak to jedine po vrchu pomalovat,alebo si urob iny marcipan,napriklad mliecny zo suseneho mlieka,to sa krasne zafarbi,pripadne si nejake kilo kup uz hotovej hmoty, tie chyta velmi pekne na cerveno 🙂

mrka2
31. máj 2011

@jajuuus jeej, milunka. valkala si na tom obruse? ja som vcera robila MMF na tom obruse a som myslela na teba 😀 trosku mi to lepilo zo spodu,ale len na zaciatku,to som si podsypala solamylom a potom uz parada 🙂

daducha
31. máj 2011

@vlastovka385 Ahoj, aj mi mame ten problem, tak mozno pomôzem.Neviem odkial si, no ak mas tu moznost,môzes si kupit sojovu smotanu a urobit traseny krem.Ja som davala 2 smotany, potrebujees 500 ml, mandarinkovy kompot, alebo ananas. alebo broskyne, puding bez varenia Ole od Dr. Oetker.Vsetko spolu das do jednej misky aj so stavou z kompotu a trasies.Ked to zhustne, co je o chvilocku, navrstvis na piskotu a hotovo.Je to super.Neviem ci chces aj potahovat,ak ano, tak som si vymiesala Alsan s cukrom, potrela tortu okolo a nechala zachladit.No a hotovo.
A este som nedavno nasla jeden len som ho este nestihla skusit.Daj si do googlu kokosova torta a je to jeden z odkazov kde idu aj jablka a je tam priamo napisane ze aj pre tych co maju alergiu na BKM:Vyzera fantasticky a hned ako budem mat menej objednavok vyskusam.
Tak hadam som trosku poradila 😉

daducha
31. máj 2011

@lusil2005 pozor, v Here je srvatka, mi nemôzeme ani to

daducha
31. máj 2011

@dadka212 ja ich balim do potravinovej folie

dadka212
31. máj 2011

@daducha a môžem to nechať vonku? či treba v chladničke...ďakujem 🙂

lusil2005
31. máj 2011

@daducha fakt? ja som ju tam nevidela 😕 ale to som robila len velmi zriedka, kedze mala nemohla ani vajicka ani muku. bolo tazke pre nu nieco ukuchtit 🙄

dm1
31. máj 2011

@dadka212 ja nechavam vonku v sacku dobre zabalene

mrka2
31. máj 2011

@dm1 prekrasna!!!

dadka212
31. máj 2011

@dm1 ďakujem moc 🙂

daducha
31. máj 2011

@dadka212 normalne vonku,dokonca sa mi stalo, ze som ho zabudla vecer zabalit, do rana super 😠 obschol a ked som ho zabalila rano, tak za pol dna krasne zmäkol 😉

dadka212
31. máj 2011

@daducha ďakujem 🙂 lebo sú ešte trocha teplé tak som nevedela či ich môžem nechať vonku

lusil2005
31. máj 2011

tak dievcata, dobojovane... teraz budem do rana trpnut ci sa mi to neroztecie... tak sa toho bojim, ze nakoniec som bok kosiku neplietla, ale orazila som tam ten stenovy vzor. nech ma to tak nemrzi ked sa to cele pototo.

inac ten coko MMF je super!!! je ovela menej sladky ako MMF, a super sa s nim robi. len musi byt trosku teplejsi ako klasicke mmf aby bol taky super tvarny. ale neni problem ho supnut do mikrovlnky. jedine co nemam otestovane je, ako rychlo schne. dufam ze rychlo, inac bude kosik zajtra bez usi 🤐

mizulienka
1. jún 2011

@jajuuus krasna torta aj babo sa ti krasne vydarilo 🙂
prosim ta aku mas abecedu?

ela2710
1. jún 2011

Je tu nejaka maminka z okolia ZH? ja torty nepeciem, ale chcela by som si jednu objednat 🙂

anibas
1. jún 2011

@mizulienka vďaka

ŽIENKY - a všimli ste si, že sme prekročili 1000 - stránku ???? 😅 😅 😅 😅 😅

Ináč ja mám v tento piatok štátnice a som pred nervovým zrútením ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , už nespím, mozog totálne vypovedal službu, lejem do seba kávy, pepsi, red-buly a pod. hovadiny

anibas
1. jún 2011

@lusil2005 sú niekde fotopostupy na bábiky ? toto som ešte neskúšala 😀 😀

lamps
1. jún 2011

@jajuuus Nádhernáááááááá tortička 🙂 🙂 🙂 🙂

mizulienka
1. jún 2011

@anibas drzim palce, zvladnes to 🙂

jajuuus
1. jún 2011

@mrka2 ďakujem 😉 neskúšala, lebo sme v nedeľu kúpili väčší stôl a nemám naň ešte obrus... a obrus z predošlého stola je naň malý a nemám ani tie úchytky, aby som si ho prichytila, tak by som sa iba nervačila, že mi uteká 😀 tak som zatiaľ normálne na kuch. doske 😵

jajuuus
1. jún 2011

@mizulienka ďakujem 😉 ale bábo nemá všetky "črty" tak otlačené, ako by malo mať... jedno jediné prvé, čo som robila, tak to bolo úplne so všetkými detailami otlačené a odvtedy sa mi také nedarí urobiť... 😅
a abecedu mámu túto: http://www.sugarart.sk/lista-vykrajovacia-abece...
chcela som si kúpiť aj veľkú abecedu, ale nemal... tak som veľké "A" musela vlastnoručne vykrojiť 😀

jajuuus
1. jún 2011

@lamps ďakujem 😵

jajuuus
1. jún 2011

@anibas držím palce! určite to zvládneš! hlavne sa moc nestresuj (ak sa to dá), zdravie je prvoradé 😉

katulkaaaaaa
1. jún 2011

@jajuuus dakujem za radu skusim potriet olejom,lebo tie tvoje torty sa mi taaak pacia 🙂
prosim vas poradite mi?kedy piect korpus?kedy plnit?oslava je sobotu idem skusit 3D tortu tak som zvedava ako to dopadne 😉

jakelina
1. jún 2011

@anibas moc držím palce na státnice, určitě to dobře dopadne a budeš mít titul v kapse 😉

dm1
1. jún 2011

@anibas drzim moc moc palce ja som bola tiez vtedy veeelmi vystresovana