Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
24. sep 2010

@katrin21 ja uz iny ani nepeciem 🙂 , upecie sa mi krasne rovno, ziadne bubliny, ruru vyhrejem na 170 a ked vlozim tortu do rury, hned znizujem na 140-150 a pomaly peciem.

sofi07
24. sep 2010

@zlatat nadherne torticky,jemne

katrin21
24. sep 2010

hej hej, je super 🙂 ale aj tak som pre istotu ako vzdy cesto roztahovala smerom ku krajom 🙂

zlatat
24. sep 2010

@vinka na dedine - celý týždeň som bez auta, takže som sa nemala sko dostať do mesta a busom odmietam, lebo máme príšerné spoje, to by som kôli 8 km stratila more času.

daducha
24. sep 2010

baby, prosim neviete niekto ci je v Olomouci alebo Brne predajna s cukrarenskymi pomôckami.Pôjdeme tam v oktobri, rada by som to vsetko videla nazivo.

beruska2x
24. sep 2010

@lucisa pod potah muzes nugetu, marmeladu nebo krem - pudinkovy i ruzne jine ale s maslem - ne slehackovy.. ja jsem dneska delala z 0,5l mlika, 2 pudinky, 6 lzic cukru a 1 maslo a staci to na 1x silne promazat a 2x pomaznou/zarovant vrch a jeste mi zbylo trosek...

marcipan vyvalt a uhladit vrsek a pka strany - uhlazujes smerem dolu a urovnavas abys nemela zahyby.. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=osC5SRtEg5k

tady mas postup 🙂 je to MMf, marcipan tolik nenatahuj jen prihlazuj...

katrin21
24. sep 2010

tak moja krasavica je uz namazana plnkou.. robila som tu moju a druhu vrstvu som dala hrubuuuuu,a aj hore a boky a este mi za misku na kompot kopcom ostalo 😉
Jo a ten korpus je UUUZAASNNYYYYY!!! vemi pekne dakujem za recept, vyborne sa kraja , perfektne vyzera po rozkrojení a je fakt super, dobre sa s nim robi 🙂 juj, uz sa na to tesim zajtra🙂

katrin21
24. sep 2010

mne ta kamoska radila tie boky tak uhladzovat, ze dam vrch a to co sa mi zvlni po obvode, tak vzdy chrbatom ruky nadvihnut ako ked neveste napravaju suknu a potom len zvonku zhora dole prejst a takto dookola.. to nadvihnutie to napne a ta ruka pritlaci 🙂 tak zajtra otestujeme nazivo 😀

bianca
25. sep 2010

😕 😕 🙄 🤐 😲 😖 😎 ☹ 😉 😖 😢 😅 😀 😎 🙂 ☹ 😎 🙄 😨 🤐 😵 torta hotova 😝 😠 😉 🙂 ☹ 😢 😀 😖 ☹ 😉 😀 🙄 😨 😵 😵 ani sa mi spat nechce.Len dufam ze prezije v chladnicke bo inak neviem neviem

beruska2x
25. sep 2010

@bianca ty zase strasis a urco bude prekrasna 😉

bianca
25. sep 2010

@beruska2x no nebude lebo nachystany mliecny marcipan s chladnicky nebol pouzitelny tak som po roku vlozila dovru MMF a zasa na prd.Tak som si tu valkala po 1cm ploskach som lepila a lepila.A to som dnes skusila novy potah spravit z FMM taka som bola nadsena az po dobu nez som tamto vytiahla z chladnicky.......

inak v com je chyba ke sa MMF droli?Skusala som asi vsetko.Rozdelit na 3 casti....do 1 viac cukrikov,do druhej viac cukru a do 3 viac vody a aj tak to bolo totalne na kasu

ani3012
25. sep 2010

@katrin21 @beruska2x ďakuje baby, korpus nespadol,je dopečený 😵 😵 😵 musím si na to dať pozor 😒
ešte raz ďakujem 🙂

beruska2x
25. sep 2010

@bianca to nevim, me se drolila jen prebarvena kakaem 😅 rekla bych trosku cery neo neceho takoveho - ze je to suche, pomastit ruce a zpracovat...

ale muzou asi byt i blby bombony ☹

kdyz to lepi podsyp to solamylem 😉 pak ho stetcem nebo rukou oprasis..

ani3012
25. sep 2010

@beruska2x a slovenský návod na YT nieje ? myslím aj vypracovanie marcipánu a tak

beruska2x
25. sep 2010

@ani3012 neni zac, my se taky na neco ptame 😀 tak pak ukaz vysledek.. ja jde s prcekm do mesta kouknout na jarmark a pka asi potahnu dort, snad bude po obede malej spat 😉

beruska2x
25. sep 2010

@ani3012 to nevim zkus kouknout ale ja myslim ze ukazka staci 😉 ja jsem videla vsechno jen v AJ

bianca
25. sep 2010

@beruska2x mojko aj cera bola aj solamyl aj ani neviem co uz.... 😀 ale ako s vysledkom som celkom spokojna aj ked neni taka aka mala byt.Stansartne improvizacia jako prace

hej decka a este mi dakto polopate musi vysvetlit ako na abecedu bo ja som skusala asi milion sposobov a stale to mam zubkate skarede

ani3012
25. sep 2010

@bianca všetko najlepšie Barborke k narodeninkám 😵 😵 😵
som si teraz všimla 🙂

dada78
25. sep 2010

ahojte, môj včerajší výtvor sa na vaše prekrásne nechytá, zase ste porobili prekrásne tortičky 😉
@nikanika, už sa teším zas na Tvoje veľdielo 😉 😉 😉
@katrin21 mne K2 chutí ja som hrozne na sladké 😝 😎 včera som skúsila robiť MMF z Jojo cukríkov, našťastie som to robila z 1/2 balíčka, nech vyskúšam - no a tá časť letela do smetiaka, lebo som tom neodhadla v MW 😅 🙄 ale z druhej várky som poťahovala, primiešala som kakao aby to malo nádych lososovej farby, snáď sa bráškovi bude páčiť.
Ozdoby sú z kupovaného pravého marcipánu. Keď porovnám K2 a MMF sa mi ľahšie robilo s K2 ale zase plastelínovejšia mi prišla MMF hmota 😅 ešte skúsim tie cukríky z Lidlu, veď aj tak málo ľudí zje tie ozdoby a poťah, ja mám ozdoby ešte z krštín a našej svadby v chladničke odložené a to je už nejaká doba 😅 😀

beruska2x
25. sep 2010

@bianca abeceda je i pro me zahada, delala jsme 2x a nic moc teda.. holky rikaly natenoucko vyvalet mezi potr. folii a pres ni vytlacit pismenko a na te spodni casti prenest na dort.. ale je to ode me jen teorie 😉

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

tohle se mi libi, je to klasika vykrajovatko ale trosku drahe 🙄

Barborce vse nej...

bianca
25. sep 2010

@ani3012 dakujeme 🙂

jakelina
25. sep 2010

Já se u vás inspiruju asi dva týdny a postupně jsem něco načetla a zkusila první potahovaný dort. No byla to fakt hrůza, vypadá to strašně jednoduše, ale ta práce s tím byla úmorná. Poprvé jsem dělala ten marcipán z bombonů, tak nevím jestli měl vypadat tak jak vypadal. Nemám na to vůbec žádné pomůcky, jenom váleček na těsto a dřevěnou desku. Tak se i stydím sem ten svůj výtvor dát, ale alespoň se zasmějete. 😀 😀
Jinak bych se chtěla zeptat, na co položíte ten korpus dortu při potahování??? Mě se to na té desce dělalo špatně, tak třeba máte nějaký tip a radu. Pro mě by bylo lepší, kdybych si ten dort mohla trochu otáčet a byl trochu výš. Děkuji za odpovědi.

fopardi
25. sep 2010

@jakelina no myslím že si velmi šikovna ak je toto tvoja prva torta tak klobuk dole ja som taku peknu ani tretiu nemala tiež som len začiatočnik a onedlho budem robiť svoju 4 tortu ako v živote tak aj mmf takže myslím že sa neamš za čo hambiť si velmi šikovna
a čo viem tak baby si to davaju na karton obaleny nejakou ozdobnou foliou ja som to tiež dala na karton a na tom si možeš tortu vlastne otačať ako na točni 😉 a na tom to aj nechavaju čo som si všimla

nelika666
25. sep 2010

ahojky 🙂

katrin21
25. sep 2010

baby, ahojte!!!
tak my sme uspesne potiahli tortu!!! sice asi nie je 100%, lebo sa mi trochu prilepil spodok pri valkani,:( tak som musela znova rozvalkavata a uz to nebolo ono, keby viem, ze to ide tak lahko valkat( zo zvyskov som sla robit po obvode pasik a slo to lahko) tak to cele znova premiesim a nanovo vyvalkam,ale bala som sa...
Ale tak sa mi troska potrhali kraje,lebo to uz bolo po dvoch valkaniach trochu tensie nez som chhcela...ale nevadi.. momentalne vyzera takto a dcera triedi kvetinky na zdobenie.... snad ju nepokazime tymi ozdobami...
spodok som urobila ruckou kavovej lyzicky takto 🙂 a aj fotka vcerajsieho potrenia plnkou je tu 🙂
co hovorite?? da sa ?

nelika666
25. sep 2010

este idem druhu dorabat 🙂

katrin21
25. sep 2010

jaj, teraz pozeram ze aj Jakelina robila tens podok tak 🙂

jakelina
25. sep 2010

@katrin21 taky jsem to dělala malou lžičkou, protože doma jsme nic jiného nenašla. 😉
@fopardi děkuju za pochvalu, moc mě to potěšilo. 😀

beruska2x
25. sep 2010

@jakelina ja si dort dam na hluboky talir, ma mensi prumer nez dort mam ho vyvyseny a potakuje se skvele, pak hmotu oriznu a prendam dort na podlozku (karton obaleny balicim papirem) 😉

@katrin21 pekne.. ukaz pak i ozdobenej 😉

my jsme doma z jarmarku, meli hafo veci - vykrajovace, kostice, natlacnoukrajku .. jak myslite ze jsem dopadla?? 😀 ale jsme rada, odpo hned to pouziju a meli super ceny a bez postovneho 😉

malymu jsem koupila kosicek na houby tak jsme spokojeny vsichni 😉