Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
27. jún 2011

@lussy23 ja nemalujem postavicky, robim uz z ofarbenej hmoty. robim ich zo SF velvet a v pohode drzia tvar 🙂

erika107
27. jún 2011

Ahojcek babulky, chcela by som sa opytat idem robit lienku http://www.mimibazar.sk/tisk_receptu.php?id=30484 takuto neaku... ta baba chce pudingovi krem, a nato jahody mam tam primiesat aj maslo? co mam dat na korpus aby bol stavnaty? mozem pouzit tu plnku aj pod potahovku MMF? dakujem velmi pekne za radu

fukylove
27. jún 2011

@erika107 ahoj moja 🙂 puding s maslom - to bude pudingovy krem 🙂 na to tie jahodky 🙂 bude to dobre... len pod potah by som asi isto len maslo + cukor + kakao riesila - nemam moc dobre skusenosti s inymi kremami pod potahom 😉 a korpus by som potrela dzemom 🙂 resp. dzem a trosku napr. sirupu aby to bolo vlacnejsie... na dospelacke torty davam dzem + rum... no toto bude detska, tak tu by sa nehodilo 😉

zuzkat1
27. jún 2011

ahojte🙂 som tu uplny novacik a nielen v teme ale peceni tort🙂 no chcem sa naucit piect taketo torty pekne ako tu vypekate lebo malej chcem robit len domace🙂 skutocne sa mi nechce citat tych 1000 stran a ni by som to asi nestihala😅 tak mozno polozim nilen infantilne ale aj opakujuce sa otazocky🙂 dufam ze vas tym nebudem moc otravovat🙂 ak by som jej chcela urobit napriklad motyla alebo lienku, tak mam urobit viac korpusov a tie potom na seba sat a poorezavat do ziadaneho tvaru? krem moze byt hociaky? a pod marcipan sa dava tiez nejaky krem? marcipan kupujete ten klasicky 1/4 kilovy farebny?alebo si ho doma farbite? ci nebodaj vyrabate? a ako sa to vlastne obaluje? nepotrha sa? jaj dakujem za vase odpovede uz vopred🙂 v july bude mat meniny tak by som uz nejaku vyskusala aby potom na narodky to uz islo ako po masle🙂

reruna
27. jún 2011

@tica tak to je jasné, mě přijde, že u vás na Slovensku je konkurence větší, než tady... ale já jsem zatím ještě na zakázku nikomu nepekla, jen co jsem zjišťovala ceny cukrářek tady, tak většina bere asi těch 10 e za kg...
@lussy23 no a udělala jsi ty zkoušky?

mia114
27. jún 2011

@erika107 ja ked robim pudingovy krem tak uvarim vacsinou teraz ten vanilkovy novy droetker prava vanilka a potom v nocm rozpustim este trosku bielej cokolady a vyslaham s trochou masla, nie vela, a je uplne mnam, ja len ze tento krem davam ked chcu zakaznici pudingovy krem:o) a do toho ovocie hocijake.a teraz najnovsie uz davam pod potah len maslo + cukor vyslahane 😉

reruna
27. jún 2011

@zuzkat1 záleží jaký máš recept na korpus, např motýla bych pekla asi mramorový korpus na plechu a vyřezala tvar, pak rozkrála 2X, naplnila a potáhla. Berušku můžeš péct v nějaké skleněné misce např, pak rozřezat, naplnit, ořezat a potáhnout. Krém může být jakýkoli, korpus ještě většinou potřu džemem, pro dospělé se může pokapat rumem, pro děti tam můžeš zase dát ovoce... Celý dort si pak musíš potřít nějakým máslovým krémem, nebo stačí jen máslem s cukrem, pak dáš vychladit, marcipán nebo hmotu si rozválíš na 3-4 cm silný plát a přeneseš pomocí válečku na dort, uhladíš, dozdobíš. Hmotu na potahování si můžeš koupit, nebo vyrobit, jednoduchá je např. hmota MMF - recept na str. 1 od alionusky. Z kupovaných hmot ti doporučím např. Smartflex velvet nebo White icing, dají se koupit po 1 kg, nebo 1,5 kg, to ti vystačí na 1 dort a ozdoby. jsou bílé, zabarvit můžeš práškovými barvami z drogerie, nebo gelovými, koupíš na netu.

zuzkat1
27. jún 2011

@reruna asi fakt blba otazka😅 ale aky je to mramorovy korpus? a tie farby z drogerie to sa ako potom farby? cela hmota sa tym prehnetie alebo ako? a teda keby som chcela postavicky napr. krtka na cierno tak tymi farbami sa farbi? a prosim ta kde dostat kupit taku hmotu? som este ani nevidela ze 1,5kg? to v cukrarni?alebo kde? dakujem

zuzkat1
27. jún 2011

pozrela som tu hmotu od alianusky a tusim som uz aj videla recepty kde ten potah bol pouzity ale ja by som radsej marcipan🙂 ja som v beznych obchodoch videla marcipan po 1/4 kg baleny.... mali aj cerveny, biely aj ruzovy...tieto nie su dobre na potiahnutie torty?

reruna
27. jún 2011

@zuzkat1 tady je recept http://www.toprecepty.cz/recept/12135-mramorovy...
Práškové barvy - trochu si rozmícháš ve vodě a přidáš do hmoty a propracuješ, gelové barvy stačí přidat trošku na špičku nože a propracovat, černou práškovou neuděláš, to bys musela mít tu extra černou gelovou. Ty hmoty se v běžných cukrárnách neprodávají, buď na netu nebo v nějakých speciálkách s cukrářskými potřebami, to by ti holky ze SR poradily, jestli u vás je a poradí ti určitě i nějaký e-shop na SR.

zuzkat1
27. jún 2011

@reruna dakujem🙂 a nahodou receptik na domacu hmotu,ale marcipanovu nevies? asi skusim nejaku minitortu este pred jej meninami 😝 aby to potom nebol prepadak... a ked objednavas hmotu z netu, tak to mas vzdy na jednu tortu alebo objednavas do zasoby...?

reruna
27. jún 2011

@zuzkat1 nevím, jaký myslíš - pravý marcipán je z mandlí a cukru, je měkčí a lepivější, ale potáhnout se s tím dort taky dá a ozdoby asi taky uděláš, ale pravý marcipáán bývá většinou drahý...tyhle speciální potahovací hmoty jsou na bázi glukozy a cukru, jsou elastičtější, ozdoby z nich dobře drží tvar, nelepí se...

reruna
27. jún 2011

@zuzkat1 zadej si do vyhldávače např .mléčný marcipán a najdeš určitě spoustu receptů, nebo ti poradí holky tady, já jsem zattím dělala jen z MMF nebo z kupovaných hmot, a zatím jsem si vždycky koupila jen to 1 kg nebo 1,5 kg na zkoušku

zuzkat1
27. jún 2011

@reruna ten korpus vyzera dobre🙂

monika_123
27. jún 2011

tie kt. čakáte môžete sa pozrieť či sa oplatí,a ďakujem za "like" 🙂 .budeme mat normlany e-shop,zatial iba fb kym tovar nedorazi.
http://www.facebook.com/pages/vsetkopretortysk/...

dm1
27. jún 2011

@monika_123 idem kuknut ale niekde chybaju ceny tusim. a citam ze k nam dovoz zdrama co ma tesi 😉

mizulienka
27. jún 2011

@mia114 napises mi prosim presne pomery? ten krem znie zaujimavo 🙂 dakujem

zuzkat1
27. jún 2011

nasla som tento recept na mliecny marcipan a vyzera ze by mohol byt dobry...len neviem co je to ze kukuricny sirup... to kde sa da dostat... a je to tam potrebne? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34825

mizulienka
27. jún 2011

@monika_123 a kedy mozme zacat s objednavanim? 😀 napr potrebujem taky ten troj set gerbery, ale nevidim tam cenu, nevies, za kolko bude?

mia114
27. jún 2011

@mizulienka no ja vzdy robim odoka 😅 😀 ale priblizne asi takto 500ml mlieka 2 pudingy, 1/2 alebo 1 cokoladu, a tak 150g masla, niekedy menej, proste potom ochutnavam , davam maslo po troche a pridavam.

miminkad
27. jún 2011

@zuzkat1 ak chces,mozem ti poradit recept na mliecny marcipan,ako ja robim.snad myslis takyto.na potahovanie robievam z dvojitej davky,to vyjde tak na potiahnutie okruhlej alebo obdlznikovej torty.zakladna davka je 3dcl praskoveho cukru,3dcl suseneho mlieka-najlepsie polotucne laktino a cukor koruunny,taky hnedy obal ma alebo ARO,3lyzice oleja a 5 lyzic vody,to spolu vymiesat mixerom,kym sa hmota nespoji,najlepsie na pomalych obratkach,potom to dam na chvilu do chladnicky a uz len spracujem.robim z neho aj ruze.na tak cca 10-15 ruzi staci tato zakladna davka

mizulienka
27. jún 2011

@mia114 dakujem, urcite raz vyskusam 🙂 strasne mi chodi po chuti vanilkovy krem a maliny, neviem preco, nikdy som to nejedla, ale mam na to strasnu chut 😝 s akym ovocim to robis ty?

mia114
27. jún 2011

@mizulienka ja mam strasne rada maliny, cucoriedky a cernice takz etie najviac pouzivam do toriet 🙂 ale dost si baby pytali aj s broskyne, a robievam ten krem aj s tmavou cokoladou:o)

zuzkat1
27. jún 2011

@miminkad dakujem🙂 prosim ta myslela si jedna torta plus 15 ruzi?alebo bud ruze alebo torta?🙂 a mas tam deci? to normalne odmerkou merias na decilitre? a prosim ta ako rychlo to tuhne? lebo nie som nejaka velmi zrucna pekarka a uz vobec nie tvarovacka ruzi😅 tak ci mi to nestuhne kym dorobim prvu😀 mozem to hodit aj do domacej pekarne na program cesto? len vymiesit? ci ani nie? este raz diky🙂

mizulienka
27. jún 2011

@mia114 urobis coko puding a do toho cokoladu a troska masla?

monika_123
27. jún 2011

@mizulienka, na tie vypichovace dorobim ceny vecer,alebo este niekde inde chybaju?ale tie gerbery 3set 8,40€
@dm1 a budu aj tie silikonove krajky,len to do ponuky pridali uz po mojej objednavke 😠 takze najblizsie ked bduem objednavat tovar ked sa mi terajsi pohne tak aj to bude,myslim ze ty si sa nato pytala.

monika_123
27. jún 2011

a este keby ste mi tak povedali ktore znacky farieb najviac pouzivate??nech viem ktore zohnat.dakujem

miminkad
27. jún 2011

@zuzkat1 ked spravis z tych 3dcl to mas tak na ruze a na potahovanie treba z 6dcl.este som zabudla,ze to treba aj cukor a aj mlieko aspon trikrat preosiat.no ja tiez sa len ucim,tak neboj,to zvladnes,lepsie je si to prvykrat skusit na tych troch deci.hej,odmerkou si to meriam na dcl.marcipan mozes hned zafarbit a to ked vodu zafarbis potravinarskou farbou,ak by si farbila gelovymi,tak tie sa pridaju az do hotoveho marcipanu a potom premiesat.neboj,zas tak rychlo netuhne,mozes sa s tym kludne hrat.ak sa ti zda moc tuhy,treba ho dat na chvilonku do mikrovlnky.v domacej pekarni som to neskusala,ale tak za pokus to stoji.

mizulienka
27. jún 2011

@monika_123 wow tak tie gerbery pockam kym otvorite 🙂
ja pouzivam farby okrem wiltonu aj Sugarflair, su perfektne, takze ak by si mala, urcite nejake doobjednam.

ada9557
27. jún 2011

Kráááásne tortičky pribudli.všetky a veeeeeela. 😵 😵 😵