Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
10. okt 2010

@vinka Ok, díky..🙂 Ten citrónový krém jsi vymyslela?

vinka
10. okt 2010

@zdenallicka nie ja taká šikovná niesom.Neviem kto ale tu mi to jedna baba prezradila v lete.A mal bohovský úspech a od vtedy ho robím dosť často.A ked sa dajú tam čučoriedky(pre teba boruvky) 😀 😀 Tak nebíčko v papuli. 😀 😀

zdenallicka
10. okt 2010

Čučoriedky nelúbím... 😀

dm1
10. okt 2010

@vinka krasna zifarka a tie okale ma uzasne

my sme boli dnes so @sisa.b na stretnuti z TOM v Trencine a dobre bolo. Som tam strihala toho macka me to you sa mi ruky triasli ze hroza. Az ked zacala mimulilinka robit torzo tak sa upriamili vsetku pozornost nanu tak potom som ho uz v pohode dorobila

rybca
10. okt 2010

@vinka tak neminuty parizsky krem som mala v chladnicke 2 tyzdne kym som ho znovu pouzila a bol uuuuuplne v pohode......🙂))))

fukylove
10. okt 2010

@zlatat - 🙂 ahoj, ja som celiaticka tiez a viem o com pises... ja som vlastne kvoli tomu zacala piect... lebo moja kamaratka, co mi piekla torty sa prestahovala do ineho kuta Slovenska a inym kockam som nedokazala verit 😉 prave pre to, co pises... musela by som mat fakt zaruku, ze v danej chvili sa bude venovat iba mojej torte a vsetko bude mat ciste... tak to som si povedala, ze to skusim a par prvych pokusov vyslo 😉 takze nie - nie si citliva... iba chranis zdravie svojho drobceka... 🙂

a mohla by som poprosit - aky recept pouzivas na korpus? a aku plnku? 🙂

zdenallicka
10. okt 2010

Holky, v jakém obchodě na SK nakupujete cukrářské potřeby??? POtřebovala bych zlatý nebo bronzový sprej..

vinka
10. okt 2010

@rybca ja by som ho dala do mrazáku. 😉

vinka
10. okt 2010

www.peceniehrou.sk ja nakupujem tu 😉

anibas
10. okt 2010

@vinka veruže krásna žirafka
Baby videli ste ? Ďalší e-schop s cukrárskymi pomôckami !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅 Dobrý do musí byť biznis, keď ich za pol roka pribudlo hádam 5-6 . 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

vinka
10. okt 2010

@anibas nie neviem aký.daj link.

anibas
10. okt 2010

@vinka na TOM vpravo - medzi ostatnými - musia mať riadne navýšené nákupné ceny, ked sa toľkí uživia

vinka
10. okt 2010

@anibas určite to zadara nerobia. 😉 ako sa volá?

bzucinka2
10. okt 2010

@vinka ja mam rada tvarohovy krem a zatial sa aj zakaznickam velmi pacil teda chutil 🙂
@zlatat ale skus miesto zelatiny zelatinovy stuzovac, ten je paradny a super lahko sa s nim robi 🙂

vinka
10. okt 2010

@bzucinka2 daj typ na tvarohový.Idem na týžden piecť nám tak ho dám na skúšku.Všetko skúšam najprv na nás. 😀 😀

bzucinka2
10. okt 2010

@bianca neboj sa ja som robila prvu na objednavku pred 2 tt, minuly tt tiez a vsetky zozali super uspech tak sa velmi tesim, ani som to necakala a velmi ma to potesilo, tak tebe sa urcite tiez podari 🙂
@vinka krasna zirafka, aj ja som mala robit , ale baba to zrusila, ze oslava nebude ☹
@kvietocek7 jasne pred dvoma tt 🙂 a par stran dozadu som asi aj foto dala

bzucinka2
10. okt 2010

mnamky mnam
uvarila jsem si pudink z jednoho pudinkoveho prasku, 4 lzic cukru a 400ml mleka a nechala vychladit (nahoru davam folii, aby se neudelal skraloup), pak jsem ho vyslehala s 250g tvarohu z vanicky a k tomu pridala 300ml slehacky (uslehane samozrejme ) a zelatinovy ztuzovac.. Pridala jsem trochu rumu a dal uz nesladila. Oni si prali min sladky krem. Ted jsem hloubila diru na vodopad a ochutnala jsem, jak to chutna s korpusem - je to dobre, lehke a osvezujici..
!!!Nie pod potahovku!!!
je tu od niektorej z bab, ale je suprovy - mnam

bianca
10. okt 2010

@bzucinka2 diky za podporu.Zatial som vsetko odmietla lebo som mala strach no o toto ma prosila mama ze mi aj korpusy napecie len aby som to potiahla pre znamu tak musim musim.Akurat to chce dobry napad

@vinka opisala som ten citronovy do debilnicka a uvazujem ake ovo by sa k tomu hodilo okrem boruvek.

bzucinka2
10. okt 2010

@bianca mandarinky by nemohli ist, alebo kusky broskyne 🙂

bianca
10. okt 2010

@bzucinka2 mandarinky mi moc nechutia v torte .Ja ich citim dajak zkysnuto ☹ a ananas?

bzucinka2
10. okt 2010

@bianca a pomaranc ??? 😵

boldy
10. okt 2010

@bianca ten citronovy recept som tu davala ja pre vinku davnejsie, hodi sa najviac s jahodami 😉 len v tomto obdobi a cena 🤐

vinka
10. okt 2010

@boldy prepáč no nemohla som si spomenúť kto mi to napísal.Ale neprivlastnila som si ten recept. 😀 😀 😀 Priznala som sa.Ale má odozvu fakt.Kamarátke som už dva krát robila s borovkami je z neho hotová 😀 😀 Dakujem ti ešte raz

katka1981
10. okt 2010

@alionuska, nadherne

boldy
10. okt 2010

@vinka ja v dobrom, povodny recept bol s jahodami aj nam tak najviac chutil... no, ale tie boruvky tiez musia byt super 😝
a baby krasne torty ste porobili 😉

vinka
10. okt 2010

@boldy no na rok v lete dám jahody nezabudni mi to pripomenúť.ja viem,že v dobrom. 😀 😀 Len to je pravda,že trafena hus zagága.Nepíšeš a kukaj ked som tvoj krém spomenula jak si pribehla. 😀 😀 😀 😀

sisa.b
10. okt 2010

baby, neblaznite, kto vas ma citat 😝
presla som fotky a som s vasou pracou velmi spokojna 😎 😉 😵
potvrdzujem, ze dnes bolo na cukrarskom stretku uplne super 😵 najviac sa mi pacili medovnicky od tonky57 😵

ja pridavam svoju pracu za tento tyzden

nikanika28
10. okt 2010

Cafte baby...zase musim len chvalit vsetky nove torticky 😵 😵 😵 😵 . Ja som robila tento tyzden dve, ale taaak sa mi nechcelo 😅 ..stale som si to odkladala a este sa do toho priplietla jedna neprijemna prilezitost... 😔 🤐 ..no ale nakoniec som to ako tak zakla. A este vas chcem poprosit o radu, co pre chalana na 30-KU? Mala by to byt klasika okruhla...ale cooooo???? 😨