Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
30. okt 2010

krasne torticky sikulky ako vzdy 🙂

vinka
30. okt 2010

Ahojte baby.Idem pokukať torty.Viete mi povedať či ste mali už niektorá jesenne zlatú fixku?Nemajú obrázok a neviem aká to je.Potrebujem n&a krstinovú tortu zlatú farbu a neviem či sa hodí. 😉

alex21
30. okt 2010

@zlatat dakujem za opytanie, uz som zdrava troticku na tento vikend nemam ziadnu tak som si aspon povystrihovala z kartonu podnosy. Inak ta tvoja torta je nadherna mozes mi hodit link bud na torty od mamy alebo niekam kde ju mas ulozenu, rada by som si ju stiahla ale ked stiahnem odtialto tak je velmi mala. Dakujem 🙂
Samozrejme aj ostatne torticky su nadherne 😉

lukika
30. okt 2010

baby ak sa dá pod poťah viac plnky tak tečie otáznik ved niektoré 3D torty sa doformovávajú plnkou a to by potom všetky tiekli nie otáznik

vinka
31. okt 2010

@lukika ale oni sa dorábajú punčovinou a to je piškota s krémom do kopy.No vela by so m nedávala a prečo chceš dať viac? 😕

henikav
31. okt 2010

@vinka ja som mala jesennu zlatu, je to povedala by som takej farby ako opadane listie taka hnedo zlta a trblietava ako zlata, pekna je, je zlata, ale trosku tmavsia ako zlte zlato. Neviem ci ju este mam pozriem ak ano, tak ju odfotim a vlozim. Pozerala som moje torty, ale mam dojem ze som ju nikde nepouzila

lukika
31. okt 2010

vinka no nie nejako extra veľa ale aby som to zrovnala

sylvia75
31. okt 2010

ahojte...tú sú moje posledné výtvory...

lussy23
31. okt 2010

@lawli podarená torta s tým červíkom.-
@rybca - pekné torty. Ako ste spravili tú tekvicu?
@vinka krásne torty. Tá jednoka so slniečkom je podarená
@zdenallicka - ten včelí medvedík je zlatučký
@dm1 - krásna s ružami, i autíčko a Pat a Mat.
@zuzana0409 pekná

lussy23
31. okt 2010

@sylvia75 - nie so msíce na torty, aká je tá prvá, ale tá druhá maliarska sa mi veľmi páči.

lussy23
31. okt 2010

@lucisa . pekný dortík

daducha
31. okt 2010

Ahojte,

tak toto je moja prva torta na objednavku.Je pre surodencov,o chvilu ju odovzdavam a mam hroznu tremu.Dufam ze sa im bude pacit a hlavne chutit.Ma 6,5 kg,potiahnuta WI,zdobena mliecnym marcipanom.Pytam si za nu 30 Eur,rozmyslam, ci to nie je malo.Co myslite?

daducha
31. okt 2010
zlatat
31. okt 2010

@fukylove čo myslíš, prečo mám 20 kg viac ako by som mala mať a neviem ich zhodiť? 😠

Punčovka je už hotová - som zvedavá, aká bude. Veľmi som sa s ozdobovaním nenatrápila, ale tááák sa mi nechcelo

zlatat
31. okt 2010

@sylvia75 , @daducha nádherné tortičky

zlatat
31. okt 2010

@daducha podľa mňa si mohla aj viac pýtať, je krásna a určite aj chutná je aj dosť veľká

zlatat
31. okt 2010

@alex21 ďakujem veľmi pekne. Odtiaľto si ju môžeš stiahnuť - mám tam všetky torty, ktoré som robila: www.bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk

vinka
31. okt 2010

@sylvia75 jéj to ty si na fb čo som okomentovala tú tortu.Je fantastická 😀 😀
@lussy23 no to ten chlapček sa narodil cez den preto slniečko a oblaky. 😀 😀 To mi poradila jedna dobra kamarátka ako ozdobiť.Lebo podmienka bola potiahnúť na modro a žiadne postavičky.Niečo jemné.Tak mi povedala,že mám zistiť či sa narodil cez den alebo cez noc. 😀 😀 A podla toho ozdobiť.Ale sa priznám,že som si myslela,že to nebude tak pekné ako na konci.Sa mi tiež tá torta velmi páčila. 😀 😀

vinka
31. okt 2010

@daducha no to je dosť málo 30 eur.To ti pokrilo náklady? 😕 Ja som za tú jednotku tolko pýtala.Aspon 50 ked nie 60 pýtaj.Kriste ved to pečieš zadara. 😕

fukylove
31. okt 2010

pridavam ten moj nas domaci nepodarok zo vcera - na prekvapenie chuti vyborne 😀

fukylove
31. okt 2010

@zlatat 😀 😀 ja este ani tolko nepeciem ako ty a veru - chcela by som cosi zo seba striast a akosi sa nedari 😀 😀 😀 este ze si ma moj mm bral s takouto vahou a nemusim pocuvat tak ako kedysi od mojho byvaleho... "teda tebe za ten rok poriadne narastol zadok, ked sme sa spoznali si bola taka chutnucka, chuducka, stihlucka... a teraz..." a podobne keci... podotykam, ze meriam 1,75m a vazim 70kg, tj nie som nejaka 150kg buchta.. 😀 ale veru pre moju vlastnu spokojnost by som cosi dole chcela dat 😀 ale ked som zacala piect, tak neviem, neviem... dnes na ranajky zdrava vyziva - torta 😀 😀 😀

ozaj - svadobcania sa ti ozvali na tu tvoju krasnu speci tortu? ci to bolo OK? 🙂

boooze, tie vase torticky su fakt take pekne, ze to skoda zjest...

ja som tu nasu iba cokoladou hala bala obliala, povodne som ju tiez chcela ozdobit, ale akosi som nemala dost doma praskoveho cukru 😀

zlatat
31. okt 2010

@fukylove Ešte sa mi neozvali.
Aj ja mám našťastie mm, ktorému sapáčim aj taká aká som - keď sme sa pred 10 rokmi brali, tak som mala o hoooodne menej kg, ale nemala som deti, nebrala som hormóny na štítnu žľazu, nebola som na nemiečnej diéte a toľko som nepiekla. Chvalabohu nemusím stále počúvať tie reči,ale občas niečo utrúsi, ale ja sa na neho škaredo pozriem a hneď sa ospravedlňuje

sylvia75
31. okt 2010

@vinka áno vinka to som ja na fb a ďakujem... 😉

sse
31. okt 2010

Ahojte dievčatá,
tak moje prvé auto je na svete malo presne 4kg, ani som si nemyslela, že bude až také veľké 🙂

rybca
31. okt 2010

@lussy23 su to dva okruhle korpusy na sebe, po naplneni, som ju dala zachladit a potom som ju orezavala,vrch do priehlbiny, boky trosku zaoblila a pasy na boku do trojuholnikov a potom doviplnila puncovinou

zlatat
31. okt 2010

@sse jéj aké krásne 😅

lawli
31. okt 2010

@lussy23 ďakujem 😉

vinka
31. okt 2010

baby chcem sa opýtať či to je patschwork ked je na košielke vytlačené a vymalované bábätko v kolíske. 😕 Neviem fotku tu stiahnúť mi to nejde. 😒
@henikav a hodí sa na košielku krstinovú ako zlatá? 😕 Potrebujem si objednať zlatú farbu a tú odtlačku len neviem či je to patschwork.

benjik
31. okt 2010

Ahojky,tak dýně ráno udělaná. Jen jednoduše,za zády jsem měla bandu nedočkavců.Manžel začal dělat v pekárně,tak mi nosí tu jejich mouku speciálku a náplně.Takže dýně měla vanilko-ořechový krém.

reruna
31. okt 2010

@sylvia75 😀 😀 😀 super
@daducha nádherný dort!
@zlatat no to bych chtěla vidět, jak by to vypadalo, kdyby ses trochu více potrápila - vždy´t ten spiderman je fakt dokonalý!
@fukylove a co je na něm nepovedené? vypadá výborně, mňam 🙂
@sse parádní burák, už ho mám uloženýho pro inspiraci, když jsem dělala Bleska, měl 3,4 kg. Syn už prohlásil, že by chtěl příště Buráka, tak už vím, jak by mohl eventuálně vypadat 🙂
@benjik krásná dýně 🙂
dívám se te´d na Babicu, staršího syna to hrozně baví 😀 dělala tam paní pařížskej krém - pařížská šlehačka, vanilkový cukr, ztužovač šlehačky, 100 ml vaječného koňaku, 1 puding bez vaření čokoládový - zavřít do misky a zatřást. Taková obdoba třeseného krému - vypadá to dost dobře a jednoduš,e určitě vyzkouším. Třesený mandarinkový krém jsem už zkoušela a je výborný.