Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
30. nov 2010

@zdenallicka
@lawli
@dm1 ...babulky dakujem za inspiraciu, snad nieco okukam 🙂
Mne sa veeelmi paci ta imagentova farba - ta jasna ruzova, az do kriklava...ako ju vyrobiiiiiiiim ???? 😅 😀

lussy23
30. nov 2010

@sofi07 - prečo sem dávate fotku prúteneho košika a kabelku? Vď tu je téma o tortách 🙂 🙂 🙂 🙂 Klobúk dole! Fakt nádherné torty.

lussy23
30. nov 2010

@zdenallicka @yamahafazer - nádhery

alionuska
30. nov 2010

@vinka Ano normalne som tortu upiekla,naplnila a prekrojila na dve...potiahla a drzí... (myslim tie dva poloobluky naposledy) Ale ked som robila nebo z ovalu,tak ten som prekrojila este pred tym ako som ho naplnila...zlepila ,Aby bola len polovica obluka a potiahla a bolo! Normalne to drzi..ale na notebook by som nerobila tak..to je velka plocha...a predsalen ten obluk nie je taky rozmerny... a aj notebbokova obrazovka nemoze byt taka hruba... 😀
@yamahafazer dakujeem ..idem si to pozriet🙂

lara1705
30. nov 2010

@alionuska možete mi poradiť? možem urobiť ozdoby na poťahovu tortu tyždeň do predu, vydržia mi tie ozdoby?A ako mam ich skladovať, v chlade a v sačku alebo inak. Dakujem.

yamahafazer
30. nov 2010

pridavam moje vreckove hodiny pre otca len skoda,ze nemam zlatu farbu mam len taky malinky prasok a to neni ono

alionuska
30. nov 2010

@lara1705 jasne,ze mozete robit ozdoby dopredu...vela dievcat si ich pripravuje aj tyzden dva dopredu..to len ja ,az ked dokoncujem tortu😀...ja to proste musim vidiet,ako mi to na tej torte bude vyzerat,az ked ju potiahnem🙂)))))) Ale normalne nemusia ist do chladnicky..staci ich mat niekde na suchom mieste...aj v kuchyni,niekde na kredenci...len aby sa k nim nedostali deti..lebo to bude ako u nas,ked mi Saška popapala kvetinky😀....

vinka
30. nov 2010

@alionuska ani ruže si nevyrábaš vopred? 😕

hejdita
30. nov 2010

@vinka nie alionuska si kvetinky chysta az nakoniec to uz pisala 😉 je to proste sikovna zienka co ma asi 4 pary ruk 😅 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
30. nov 2010

@vinka nie...ja potiahnem tortu a potom robim,ruzicky,postavicky,alebo co je treba 🙂 🙂 🙂 🙂

alionuska
30. nov 2010

@hejdita ...ale nemam tolko ruk.. 😀 😀 😀 mam len dve,take obycajneeeeeeeeeee 😀 😀 😀
Inak som sa pred chvilou zasmiala..nejaka pani mi volala,ze ci by som jej stihla este na piatok urobit tortu..a ja sa pytam,ze aku? A ona,ze takeho tucniaka,co som uz robila..toho 3D. A jej vravim,ze to bola obrovska torta a mala vyse 13kilov..a ona,ze ved mne by stacila taka 2,5kilova😀 ...baby,ja ani neviem,ci to viem take male urobit! 😀 😀 😀 😀 Som jej povedala,ze to bude teda pekna miniatura toho predtym..a ona,ze nevadí..tak sama som na to zvedavaaaaaaa..... 😀 😀 😝 😝 😝 😝

anibas
30. nov 2010

@alionuska to bude mláďa 😵 😵 😵

vinka
30. nov 2010

@alionuska ty si šikovná.Ty by si aj kilového urobila 😀 😀 😀 😀

vinka
30. nov 2010

@anibas 😀 😀 😀 😀 hej to ma nenapadlo. 😀

sofi07
30. nov 2010

@yamahafazer @vinka, dakujem za pochvaly. pani, ktorej som robila tu chanelku a kosik mi vcera volala, ze torty sa nezjedli, ale zozrali a ze hostia sa jej pytali, kde bola teraz huby nazbierat 🙂, tak to potesi 🙂)

sofi07
30. nov 2010

@lussy23 si sa ma rozosmiala, dakujem 🙂

@yamahafazer nadherne hodiny, uplne suprovy napad!

alionuska
30. nov 2010

@anibas no veru mlada...taky nedotrt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@vinka Dakujem moja zlata..len ze s tou malou budem mat viac roboty,ako s takou velkou🙂 😀 😀 😀 😀

dm1
30. nov 2010

@sofi07 fakt krasne torticky klobuk dole! a co sa tyka pochvaly tak verim ze potesi mne tiez vcera volali ti co brali tie dve svadobne teraz ze este raz dakuju ze boli vyborne a pacili sa. Hned ma clovek lepsi pocit a elan do dalsieho pecenia

lara1705
30. nov 2010

@alionuska nadherne torty,klobuk dole a zlate šikovne ručičky. dakujem za inšpiraciu, chcem aj ja vyskušať upiecť manželovi k 40 narodkam, ktore bude mať o 2 tyždne, tak dufam že sa mi podari.

lussy23
1. dec 2010

@yamahafazer - krásne

zany
1. dec 2010

Ahoj holky,

ještě nikdy jsem potahovaný dort nedělala... Ráda bych teď upekla nějaký jednoduchý kamarádce ke 30. narozeninám a pak udělala něco pro dcerku k 2. narozeninám 🙂
Poradíte mi nějaký jednoduchý motiv a recept? Děkuji 🙂
A podle čeho se dělá předloha? Z hlavy nebo jak? 😕

alionuska
1. dec 2010

@lara1705 dakujem..verim,ze sa podari..len treba chciet a aj ked nebude mozno na 100% ale chutit bude urcite..lebo bude z lasky,nie?? 🙂 🙂 🙂

lara1705
1. dec 2010

@alionuska tak ja sa už teraz tešim na jeho pečenie a ozdobovanie.Z lasky bude- to naisto.

lucula73
1. dec 2010

@sofi07 prekrásne tortičky,tie hríbiky vyzerajú ako skutočné... 🙂 ..ty nemusíš chodiť do lesa,tebe aj v kuchyni vyrastú 😀

@alionuska prosím ťa,daj mi nejaký tip,aká torta by sa hodila na 40ku chlapovi 🙂 ...ja vobec netuším,ideme za dva týždne na oslavu,tak rozmýšľam,či mu niečo neupiecť,je to moj bratranec 😉

@zany recept na poťahovanú hmotu,čo tu robia dievčatá najčastejššie,je na prvej strane dolu,najdlhší príspevok od alionusky 🙂
a samotná torta..tých je veľa...záleží,čo by si chcela...choď na www.tortyodmamy.sk alebo aj u vás bude podobná stránka,len neviem jej meno......tam náš inšpirácií neurekom 🙂

duplicka
1. dec 2010

@lucula73 co tak kosela 😉 😉 😉 😉 😉 😉 jendoduche a efekt pre chlapa super 😉 😉 😉

zlatat
1. dec 2010

@lucula73 môj drahý bude maťa v januári tiež 40 a objednal si u mňa slanú tortu ... v živote som to nerobila, a snáď sa podarí

vladka1
1. dec 2010

ahoj šikulky🙂)
moc prosím, nemáte nějaké odkazy na dort kytaru nebo nějaké obrázky jako inspiraci?
díky za cokoli

fukylove
1. dec 2010

@vladka1 http://www.sladkysvet.wbl.sk/Fotogaleria-torty.... posledne dve vo fotogalerii na spodu 🙂 kedysi mi tato zienka piekla torty a ked sa odstahovala zo ZA, tak som sa trosku musela hecnut ja 😀

a chvalim Vas vsetky, akosi nestiham moc piect a co napeciem, nestiham fotit, lebo to vsetko pozerieme 😀 😀 😀 skor ako chytim fotak do ruky...

ale velmi pekne dakujem za radu ohladne kakaa z Lidla.... niekto tu spominal, ze je super... tak davam palec hore... robila som zase tu pruzkavu a to sa nedalo porovnat s prvym pokusom... tmave pruzky boli snad az skoro cierne a to som dala este ovela menej kakaa ako minule 😉

lucula73
1. dec 2010

@duplicka ahoj,napadla ma košeľa,keď ste tu rozoberali tie rukávy 😀 ..ale nie som si istá,či by som zvládla ten golier....podľa čoho si to orezala?
@zlatat ja som slanú tortu v živote nevidela,nieto ešte robiť..... 😀 .prosím ťa,to sa ako robí,je aj na takú niekde recept?nemám predstavu,čo by tam šlo...veľmi pekne ďakujem.

mokiri
2. dec 2010

@lucula73 🙂 Na tú košeľu asi treba normálne strih! 🙂 Ako u krajčíra... 🙂 Krásne je to vypracované! 🙂