Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
20. jan 2011

baby vy ste sikulky, nestiham Vas obdivovat.
Mna dnes mierne porazalo, ta pani co si objednala futbalove ihrisko si to uz rozmyslela a chce syr s myskami, hlavne ze figurky na futbal su kupene a uz na poste cestou sem. Ona si snad zo mna robi srandu. A to este chcela dalsiu tortu na nedelu a vie dobre ze prave ten vikend som v skole :(

lukika
20. jan 2011

@dm1 diky moc tak zajtra ho varím to je vlastne taký akoby čokoládový krém asi ešte jedna otázka som jak idiot ale nechcem to zvrzať tak sorry že sa stále pýtam toho kakaa koľko asi 1 pol. lyžicu otáznik a mohla by som to nakombinovať s kokosovou plnkou a korpus upiecť jeden kakaový a jeden obyčajný otáznik

lukika
20. jan 2011

@vinka krásne tú vodu si ako robila to je iba nafarbený marcipán alebo tam je nejaká želatina alebo čo otáznik a tie kačky to si si asi len tak podľa fantázie vymodelovala že

vinka
20. jan 2011

@lukika hej podla fantázie.To aj tak vyzerá však 😀 😀 😀 😀 To mám tie cukríky roztopené a nafarbené.Len neurobená hmota z nich ale naliaté su a hned som to dala do chladničky schladiť a je to stuhnuté 😉

fukylove
20. jan 2011

@vinka jeeej, ta je krasna 🙂 ja akurat rozmyslam aku spravit na buduci tyzden, mame oslavu 🙂

pristela
20. jan 2011

jeejda zase nadhera 😉
Koonecne mi dosla objednavka na moje prve pomocky 😀 takze zajtra letim na postu pre ne, juchuuu, i ked objednala som len malilinko 😒 a cem velaaaaa 😀

lukika
20. jan 2011

@vinka krásne to máš to si naliala také horúce na tortu a neroztápalo ti poťah otáznik máš na to nejaký postup alebo si si to len vymyslela otáznik

bzucinka2
20. jan 2011

@zlatat
@vinka dakujem dievcata 🙂
@vinka paradne auticka, super sa ti vydarili 🙂 no idem makat, spidermana si uz zobrali a este 5 ma caka z toho jedna 3 poschodova a 2 2 poschodove 😝 aljonuska netusim ako to stihas 🙂

vinka
20. jan 2011

@lukika idem ešte sopku robiť zajtra,Tak kôli nej som skúšala len s gumenými cukríkmi.Tak ma napadlo,že ked sa to neroztieklo pod gumenými snád zvládne aj tieto. 😀 😀 To bol risk. 😉 Ale vyšiel.To len roztopíš dáš farbu a ližičkou som to riadne zamiešala a dávala lyžičkou na tortu.Ak bokom stečie kde nemá hned umyť štetcom namočeným vo vode 😉

lenocka23
20. jan 2011

zienky, tak na vas teda nemam, ale predsa sa pochvalim mojou prvou potahovanou.. 🙂

nikanika28
20. jan 2011

ahojte, teda pisete jak dracice 😀
@vinka pekna torticka 😎
@lenocka23 na prvu torticku teda super 😉
@katy1979 @beruska2x @bzucinka2 ....a aj vsetky ostatne...KRASNE TORTICKY 😵
ja som robila len jednu tento tyzden a som aj rada, aspon mam chvilku cas lenosit 😅 ..Klarka mi neda vydychnut, idu jej zuby a som uz z nej mierne zufala 🙄

anibas
20. jan 2011

@vinka kráááááááásny 😨 😨 😨 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
20. jan 2011

@lenocka23 veľmi pekná na prvú 😉 😉 😉 😉

@nikanika28 šikovná - trávička je maľovaná ?

vinka
20. jan 2011

@nikanika28 no ta tráva zaujíma aj mna.Mne by sa teraz zišlo také na tú sopku čo robím 😕

nikanika28
20. jan 2011

@anibas dakujem 🙂 ..ano, travu som malovala 😉

jakelina
20. jan 2011

@lenocka23 krásný dortík. Papučky napoprvé, obdivuju. Já jsem na to nemehlo. Budu dělat čtvrtou potahovanou synovi v únoru. Ale baví mě to.

katy1979
20. jan 2011

@nikanika28 jeej krasne presne nad touto som rozmyslala aj ja. ale prehlasovali ma ze chcu auticka

lenocka23
20. jan 2011

@jakelina no ved som si to aj patricne ulahcila... su bez podosvy, len som dovnutra nasypala male gulicky.. 🙂

maca77
21. jan 2011

@nikanika28 waw krásna 😵 ....rušeň je len z poťahovky alebo nejaká punčovina?

ja mám rozrobené dve, tak mám dnes čo robiť 😅

katrinb
21. jan 2011

ahojte maminky...mam na vas prosbu. Moje slecny - mam dvojicky 🙂 - budu mat 2.3. prvy rocika achela by som im dat upiect marcipúanove tortxy...resp. potahovane a ozdobene marcipanom. Mam uz aj vybrate priblizne tory, ake by som chcela. Je tu prosim vas, niektora sikovna maminka z Kosic, ktora vie take krasne veci tvorit? Lebo to uz nie je len o upeceni.....ako na to pozeram.... 🙂 Kludne sa mi ozvite...aj do IP...ja poslem moje vybery......
Vopred vam dakujem za pomoc 😵

nikanika28
21. jan 2011

@maca77 dakujem, vsetko je z potahovy len
Baby, nemate ulozene nejake torty Shreka? nemyslim 3D, ale s postavickou ...mam robit taku tortu..ale akosi sa jej bojim, ten shrek sa mi zda byt strasne tazky 😒 😅 hladala som fotopostup, len akosi som nic nenasla 😝

jakelina
21. jan 2011

@zdenallicka dívala jsem se na ten odkaz, moc hezky ukázané. Zaujala mě ta fixa. Kde se to dá sehnat???

zdenallicka
21. jan 2011

@jakelina Třeba tady..🙂 Ale zkušenost nemám..

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkty.htm...

jakelina
21. jan 2011

@zdenallicka děkuju, já jsem to tady viděla poprvé, ale já na všechno hledím jak tele na nové vrata. Vy co už pečete dlouho a máte různé pomůcky se v tom vyznáte. Já to všechno dělám tím co mám doma. 😀 😝 Nůž, radýlko a to je asi tak všechno.

zdenallicka
21. jan 2011

@jakelina Taky jsem tak začínala.. 😀

jakelina
21. jan 2011

@zdenallicka jsi šikulka 😀 😀

dajna11
21. jan 2011

@nikanika28 úúúžasná

lussy23
21. jan 2011

@nikanika28 lrásna torta i Klárka 🙂
@lenocka23 - krásna, jednoduchá akrásna