Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
16. feb 2011

@jakelina
@ankalv1
@paja.o diky dievcata, to som potrebovala pocut 😀

fukylove
17. feb 2011

@mrka2 suhlasim s babulkymi 🙂 my mame doma tu mensiu 🙂 zatial staci... chcela som mensiu, lebo mam kuchynu mensiu, kedze sme z jednej izby urobili jedalen, tak sme nerozsirovali kuchynu 😉 a uplne staci...ked peciem viac tort, tak si aj tak vacsinou umyvam v ruke... teda pri cestach... lebo vlastne jedno peciem a druhe chystam 🙂 a kremy si narobim v miskach a potom sup do mycky... a aj pri beznom zivote to usetri vela miesta... ak ste mensia rodinka a budes mat tu vacsiu... tak odporucam taku, aby mala moznost umyt iba jedno poschodie... ak by si nestihala plnit... alebo potom aspon dve sady tanierov a salok a tak 😀

adrianai
17. feb 2011

ahojte kočky, môžem sa spýtať, aký je rozdiel medzi hmotami na poťahovnie?ja som skúšala marcipán,K2-obe dobré, raz som robila aj z cukríkov jojo-hrôza, som povedala, že nikdy viac...tu som videla, že často používate mmf, tá je aká?a kde ich (hmoty)objednávate?vopred ďakujem 🙂

jakelina
17. feb 2011

@fukylove taky mám myčku na devět sad nádobí a pouštím raději dvakrát denně a pořád je uklizeno, než čekat až naplním tu velkou a mít velké zásoby nádobí, příborů a prostě všeho. Většinou pouští manžel ráno, než odejde do práce, jak vstaneme my, tak už je to i suché a když je hodně nádobí tak ještě jednu po obědě. Záleží kolik nás doma obědvá atd...

zdenallicka
17. feb 2011

@adrianai MMF je z JOJO bonbonu..🙂

blizennec
17. feb 2011

@broucek2 @fukylove @jakelina děkuji! 🙂

ještě bych se chtěla zeptat na dvě věci. takové ty hoblinky nebo "mřížky" z čokolády se dělají jak? normálně rozpustím čokoládu ve vodní lázni a pak s ní udělám "cákance" na fólii a nechám zaschnout? nebo jinak? 😅 😀
a ještě by mě zajímalo, když potáhnu dortík a chtěla bych na strany sem tam čárnout nebo udělat klikyháky (nevím jak se tomu říká 😀 ), tak čím to mám udělat? krémem kterým jsem promazala, nebo taky tou potahovanou hmotou?? http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=125&... č.295 pro představu co myslím 😀 hned druhý příspěvek - nějaký takový "klikyhák" myslím 😉

mrka2
17. feb 2011

@fukylove diky, chcem vacsiu, mame celkom velku kuchynu. a nebojim sa,ze nebudem stiham plnit... toho sa naozaj najmenej bojim 😀 a dve sady tanierov uz mam davno 😀

luciaanna
17. feb 2011

Ahojte.
Našla by sa tu nejaká maminka z KE alebo blízkeho okolia, ktorá pečie tortičky?
Ďakujem.

marecek4
17. feb 2011

ahojky šikulky,mám prosbičku,mám za úkol na sobotu udělat notebook-jakous takous představu bych měla-spodek normální korpus,na to položit jednu vrstvu korpusu,ale menší jako základovou desku kde stvořím klávesnici,ale co s tím zbytkem-monitorem mi není nějak dáno domyslet,napadlo mě potáhnout dortovou oplatku marcipánem,ale jak to tam pak upíchnout????poraďte prosím,předem všem děkuji

mima595
17. feb 2011

@marecek4 - ja som este notas nerobila, ale už mam nastudovane, ako baby robili obrazovku.... 2 tortove oblatky spojit nutelou alebo kremom a medzi tie oblatky 3 spajdle a dať stuhnut poriadne

marecek4
17. feb 2011

to mě taky napadlo,ale pak ty špejle zavazí při potahování modelkou ne?

mizulienka
17. feb 2011

@marecek4 mozno pomoze 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/3d-torty/notebook-0
http://www.tortyodmamy.sk/robila-som-notebook

na tej druhej linke je tusim aj fotopostup 🙂

marecek4
17. feb 2011

@mizulienka ten s těma fotkama je luxusní,asi to zkusím podle něj a uvidím co se zadaří,aby si to bylo podobný 😀 pak když tak přidám foto aby jste se mohly zasmát 😉

díky 😎 😎 😎

daducha
17. feb 2011

@luciaanna ahoj, som z KE, napis mi prosim IP, urcite sa dohodneme 😉

ika.horvi
17. feb 2011

ahojte, ste tu uplne umelkyne, idem oci nechat, aach. Uplne ste ma vasimi tortickami nadchli a aj idem skusit 😀 .
A tak som sa vcera pustila do MMF a co to i modelovala a jejda, potrebujem poradit. Zda sa mi ze je dost makka. Mala som dat este viac cukru? Dala som tych 750 g na sacok MM. Ked som modelovala stromcek, tak stracal trocha tvar(sadal). A este - vase figurky su take pekne hladke. Ak to robite? Tie moje su take ee skarede, nie hrbolate ale proste take jemne drsne,matne. No som z toho nestastna, kde je chyba?????
Mate fintu? Skusala som tu pozriet par stranok ci na nieco o tom nenarazim, ale nic a nemam sancu ani silu to tu cele precitat 😅 , tak prosim prosim o pomoc. Dakujem. Chcem spravit malemu na 2 rocky torticku, moju prvu, tak velmi chcem aby sa mi podarila 😵 .

jakelina
17. feb 2011

@ika.horvi já z MMF taky figurky neumím, snad ti holky poradí, jak na to. Já jsem dělala jenom bílé myšky na dortu a ty se celkem povedly. Na modelování je ale asi lepší jiná hmota. 😉

fukylove
17. feb 2011

a delim sa s Vami o moje nove dve "deticky" 🙂 som skusala prvykrat "vyskakovaciu" potahovku, macka a taaaaaaaaaaak 🙂 kedze jedna je pre sestru na meninky, ktore mala zaciatkom mesiaca a druha pre manzelika, co zajtra dojde zo sluzobky 🙂

zdenallicka
17. feb 2011

@fukylove Krásné..🙂 Jak jsi dělala ten potah u medvěda?

mrka2
17. feb 2011

@fukylove kraaasne!!! prosim ta, hned mam aj otazocky 😀 co to ty pouzivas za potah? co to je vyskakovacia potahovka a prosim ta,ako ti tam drzia tie gulky, mne to nechce drzat. to si prilepila vodou,ci si to len tak zatlacila a drzi?
😅

mrka2
17. feb 2011

@fukylove aha,to akoze vyzera,ze vyskakuje? 😅 😅 😀 preto? no uz vela hodin,tak mi nedochadza... 😝

dm1
17. feb 2011

@ika.horvi figurky sa najlepsie robia s odstatej hmoty nie cerstvej. Ak sa ti to aj potom bude bortit tak pridaj trosku cukru ale podla mna 750g je az az veru. Ja tolko ani nikdy veru nedavam. Ak chces mat postavicky hladucke tak si musis potriet ruky cerou a tie kusky hmoty z ktorych modelujes tak vzdy prehnietit tymi cerovimi rukami boze neviem ako to napisat normalne... proste ked chcem hladku gulicku tak si potriem ruky cerou a tolko gulam a valkam az to je uplne hladucke a aj trosku leskle. MMF nikdy nie je samo o sebe leskle je to matna hmota. Ale ked dobre prepracujes tie kusky tak to budes mat hladucke chce to len trening. Ja robim vsetko z MMF az v poslednej dobe si pomaham troskou RDI ak chcem syte farby lebo nemam nervy tu mrvenicku co sa stane z MMF ked je vela farby davat dokopy 😝

jajuuus
17. feb 2011

@dm1 ahaaaa.... takže, keď mám veľa farby v MMF, tak preto sa mi to drobí, áno? 😅

mizulienka
18. feb 2011

@fukylove krasne torty...mas krasne syte farby na kazdej torte, ty pouzivas gelovky ze? kolko ich asidavas do hmoty? dik

mizulienka
18. feb 2011

@fukylove a na tu rozstrapkanu tortu mas aj nejaky fotopostup? ja som kedysi videla taky super postup, aj ako pani to vykrajovala podla takeho papiera, kde mala nakreslene tie vyrezy...no pisem jak tatar...
a tomu macikovi si s cim premalovavala tie zaplaty, myslim tu ciernu farbu...chcem si kupit nejaku ciernu, s cim sa daju robit take veci, napr aj oci, mihalnice a tak....s cim to robite???
dakujem

daniz
18. feb 2011

@fukylove Evik, prekrásne, a ver tomu, že tatino sa poteší a vy sa budete tešiť, že sa on moc teší. A tak sa budete tešiť spoločne. To je super. Ja tento víkend nepečiem, máme takú menšiu-väčšiu oslavu tak kôli nedostatku času bude len broskyňová bublanina s orieškami - Leuške po nej už srdce piští asi 3 dni.

zdenallicka
18. feb 2011

@mizulienka Dělám to černou gelovkou, ale je to opruz, takže až budu objednávat, objednám si černý jedlý fix..;)

mizulienka
18. feb 2011

@zdenallicka dakujem za radu, niekde na tortyodmamy.sk som citala, ze ta fixka nie velmi drzi na potahu, ze tym, ze ten potah je mastny, nechce to drzat, tak ja neviem, lebo iez som rozmyslal nad tou fixkou

ika.horvi
18. feb 2011

@dm1 dakujem za rady. dnes skusim znova nieco vymodelovat, tak snad to uz pojde fajn.

hanula11
18. feb 2011

@fukylove hezké dortíčky 🙂 , určitě udělají radost 😵