Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
22. feb 2011

baby viete mi poradit, kde by som mohla zohnat take nieco? neviem ani ako to volate? bordura?
je to na tej fotke ako su spojene torty, ta ruzova snura 🙂

http://www.anastazia.sk/?page=krstinove

nikanika28
22. feb 2011

@sofi07 vdaka za rady 😵 ..
@zuziq robila som len podla fotky, ziadne sablony nemam, ak by si chcela, hodim ti sem detailnejsie foto ..daj vediet 😉

anibas
22. feb 2011

@mizulienka to je silikonova formička - niečo ako perly, videla som ju v cukrarskom raji

reruna
22. feb 2011

@jakelina ty vdolk yvapdají super, napiš mi prosím taky recept, třeba do Ip díky, ať nejsme mimo téma o dortech🙂

mizulienka
22. feb 2011

dievcata prislo mi nadobicko 😉 uz som cela od farieb, ako som skusala 😀 kolko davate tej gelovky? niekto vravel, ze na spicku noza, ale mne sa zda dost slaba, ked ju dam iba tak malicko...

@jakelina, prosim aj mne hod do ip tie vdolky 🙂 dakujem

zuziq
22. feb 2011

@nikanika28 jj bud taka dobra, strasne sa mi to pacilo a malicky bude mat bud. tyzden rok, chcem mu take nieco upiect 😉

luciatoni
22. feb 2011

ahojte "cukrárky"... idem piecť svoju tretú tortu ... mám taký problém - z pod marcipánu mi vyteká tekutina...čo to môže byť ? toto je asi môj najväčší problém... a taktiež robím marcipán zo sušeného mlieka - nemáte typ ako ho urobiť ešte bielším... DAKUJEM VELMI PEKNE ... 🙂 🙂

lussy23
22. feb 2011

@dada78 - nádherná torta. Vy taa krásne pečiete(myslím vás všetkých), že sa tu tu moju hanbim dať, lebo je hrozná ☹

nikanika28
22. feb 2011

@zuziq tak tz su fotky z dvoch podobnych toriet, co som robila, snad ti to pomoze 😉

fukylove
22. feb 2011

@mizulienka ja si do flasky s dzemom nalejem rum a podla hustoty aka je po rozmiesani a aj podla mojej chuti bude este dolejem alebo necham tak... na toto ti fakt neviem povedat nic presnejsie 🙂
a ak ti neposlali fa dopredu, tak to budes platit pravdepodobne dobierkou, tj pri preberani tovaru... alebo mozno ti poslu aj na fakturu a potom prevodom... neviem 🙂

fukylove
22. feb 2011

@luciatoni - a nedavala si dovnutra nejake ovocie? mne sa to stalo, ked som bola leniva si robit mantinel z masla a tak mi stava z mandariniek vytikla na jednom mieste vonku... ak nemas v torte ovocie, tak potom netusim 😉
ja zo suseneho mliecka marcipan nerobim, tak s tou druhou vecou ti nepomozem 🙂

mizulienka
22. feb 2011

@hipanka prave dnes som take nieco videla 🙂 snad pomoze...

http://www.tortyodmamy.sk/dinosaurus-neznameho-...

mizulienka
22. feb 2011

@fukylove dik za ten rum s dzemom, myslim, ze to postaci 😀

kurier uz bol a predstavte si, normalne mi predal balik a nechcel ani peniaze...takze som teraz prevodom platila za objednavku 🙂
inac chclea som vyskusat zelenu farbu na listy, zafarbila som hmotu ale je nechutna, uplne sa rozpadava a strasne rychlo schne...mate s tym niekto skusenost?

a ozaj objednala som si aj PME vykrajovac, mriezku strednu, co sa s tym da robit? 😀 ja viem iba o jednej veci, take kvety sa daju vykrajovat, otlaci sa do toho ta mriezka a potom sa tie stvorceky vytlacaju von a naaranzuje sa to do kvetu, ale okrem toho este co??? 😕

mizulienka
22. feb 2011
zuziq
22. feb 2011

@nikanika28 perfektneeee dakujem 😉 je to krasne 😵

nelys
22. feb 2011

@sofi07 dakujem za radu, pravdupovediac ta hmota sa mi cela trhala tak to bol hotovy stres, ale nakoniec som ju nechala dost hrubu....asi aj 3 mm....a mas pravdu nieje velmi hladka neviem preco sa mi tak lepila asi som tam mala dat viac cukru...ale inac dakujem...🙂

ellise
22. feb 2011

@zdenallicka, jen jak si se dostala ke Kometě, ale teď mi je to jasné 🙂 , no nebýt znojemských orlů, kde by dnes byla Kometa?

jakelina
22. feb 2011

VDOLKY
50 g másla
50g cukru
3 žloutky
500 g hladké mouky OO
25 g droždí
3 lžíce rumu
250 ml mléka
Udělat klasické kynuté těsto. Mouky se někdy musí dát víc. Po vykynutí vykrojit vdolky, nechat kynout na pomoučeném vále v teple a otočit jednou na druhou stranu. Do rozpáleného oleje dát s důlkem uprostřed, aby byla kam dát marmeláda. Jednu stranu smažit zakrytou, po otočení nechat odkryté. Nechat okapat na ubrousku a plnit marmeládou s rumem.

zlatat
22. feb 2011

@sofi07 krááásne ružičky, počuj, nechceš Smartflex Flower ? Poslala by som ti ju . Ja som si ju objednala a až keď mi dorazila som si uvedomila, že ju ani nevyužijem, lebo je s lepkom. Mám úplne nové balenie ešte originál zatvorené - 0,75 g

Ja som si nachystala na sobotnú tortičku alstromérie ( moje prvé ) tak sa z nich vytešujem

jakelina
22. feb 2011

Dala jsem sem recept na vdolky, snad to nikomu nevadí. 🙂

mrka2
22. feb 2011

@lussy23 no nehanbi sa, len pekne to tu daj, kazdy nejako zacinal 🙂
@nikanika28 jeminenky, to je nadhera, ulozim si ju,ak mozem 😉 ako inspiraciu 😵
@zlatat prekrasne! o takych kvetoch som este ani nepocula,ale su pefrisne,ako skutocne!

fukylove
22. feb 2011

@zlatat moja, ved ty si hotova kvetinarka 🙂 krasne su tie kvetinky, krasne 🙂

mihouk
22. feb 2011

@alionuska Dakujem, tusim ho maju i nas v obchode aj s Fixami, tak idem nakupovat 😀

janus32
22. feb 2011

Ahoj babenky,nie ste tu niektora z Nitry,alebo lapas,alebo Golianovo?Chcem dat synovi tortu upiect,ale neviem kde.tak sa prosim ozvite 🙂

janus32
22. feb 2011

@nikanika28 jeziiiis,to je krasa 😵 ja s mojimi lavimi rukami ani nakreslit by som to nevedela 😀

ellise
22. feb 2011

tak jsem doděla třetí potahovaný, a pořád děs, 😠 ....dnes obzvlášť se mi nedařilo, ta světlá měla být oranžová, 😖 vyválela jsem ji moc natenko, 😖 ...trhala se mi 😖 , .... ty mašle jsem tam dala z nouze cnost, 😖.... chtěla jsem dole takový dvoubarevný krucánek, ale vůbec mi to nešlo 😠 ,
mám pocit že čím víc toho peču tak je to horší, mojim levým rukám ani žádné pomůcky nepomůžou 😀

zlatat
22. feb 2011

@fukylove ďakujem, ešte k nim musím niečo vymyslieť - len ešte neviem čo 😖

janus32
22. feb 2011

@zlatat Ahoj,neviem ci ti prisli IP,ak nie,prosim ozvi sa 🙂

sofi07
22. feb 2011

@zlatat krasne, ja som si na tieto kvety este netrufla,si ich krasne urobila
beriem 🙂, napisem ti ip 🙂