Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
15. mar 2011

@mizulienka super, ako lahko to vyzera, podobne som to skusala a neslo mi to , tak asi to chce len trening 🙂 dakujem

zlatat
15. mar 2011

@daducha moja peňaženka už zaplakala - včera som objednala a dnes by mi to malo prísť - ale keď mne sa to tak strašne páči - dúfam, že ich aj využijem

zlatat
15. mar 2011

@jakelina toto som aj ja videla 🙂
Ide ma poraziť, v NB mi nejde internet - a to som chcela spraviť nejakú postavičku na tortu, čo budem mať na budúci týždeň - kábel je OK, ale asi vnútri v tom NB je niečo blbé - či konektor sa pokazil alebo ja neviem

adul67
15. mar 2011

ahojte kočky krasne tortičky tu pribudli ja bi som chcela skusit spravit laliu na tortu ale k tomu potrebujem asi drotiky a piestiky a neviem či mam objednat hotove pretože su tam neni obrazky k tym hotovým piestikom ,alebo len drotiky a neviem ake hrube tak poradíte?objednavam s tejto stranky http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=i...

fukylove
15. mar 2011

@miruska76 dakujem 🙂

fukylove
15. mar 2011

@lussy23 a aj tebe dakujeme za gratulaciu 🙂 odkazem Sebinkovi, ked sa zobudka 🙂

bzucinka2
15. mar 2011

baby chcem sa opytat, ked idem dat na tortu oplatku, teda aspon dufam, ze je to jedla oplatka a nie jedly papier, tak potiahnem tortu, pod oplatku dam maslo alebo nutelu, a dozdobim, nie je nutne ju natierat aj z vrchu? 🙂

bzucinka2
15. mar 2011

@adul67 ja som davala tieto a boli v pohode 🙂 http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

vlada111
15. mar 2011

@anibas ale čoby. Som si ho zjednodušila. Ale farbu som trafila celkom dobre, to bolo ok.

adul67
15. mar 2011

@bzucinka2 dakujem a ten drotik teda netreba?

ferinka
15. mar 2011

Holky máte nějaký dobrý receptík na krém,aby byl se šlehajdou,chci dát s jahodama 😉 Ještě by šel i nějaký tvarohový nebo s mascarpone by byla mňamka 😵

dm1
15. mar 2011

@adul67 ja som na lupene lalie pouzila drotik biely opradeny c. 28. Piestiky som ten zakladny stredovy dala z hmoty na drotik a tie drobne piestiky som robila a napichla som kusky hmoty na tie tenke drotiky c. 28. Tu je moja http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...

dm1
15. mar 2011

@adul67 mozes robit aj take bez drotikov nechas lutene vydvrdnut trosku len a potom to zlepis k sebe ale lepsie sa s tym podla mna robi ked to mas na drotikoch si to ohnes na torte ako potrebujes

adul67
15. mar 2011

@dm1 už som si objednala aj drotiky tie asi najtenšie teda neviem aj pasku zelenu postup som si pozrela a už len to skusit a tie piestiky som si objednala čo mi poradila bzucinka2 .ved tie listky možem dat aj na tie drotiky myslím si 😒 😒 😒

adul67
15. mar 2011

@dm1 pozrela som tvoju laliu ja neviem či to dokažem ale tvoja je nádherná.a dik za rady 😉

reruna
15. mar 2011

@kovik - tak cukrářské potřeby už dorazily, takže cukrarskepotreby.cz můžu doporučit, na jednu položku jsem sice čekala více jak týden, ale chtěla jsem mít objednávku kompletní a byla jsem na to upozorněná, takže všechno bylo v pořádku. Přišly mi gelové barvičky a nějaké perleťové barvičky, kleštičky a krajka a vykrajovačky kopretiny, tak se těším, až si to budu mot vyzkoušet 🙂

anibas
15. mar 2011

@reruna jéj - to máš znova Vianoce
ja som si objednala ABC - pretože po PDT sa nedá písať 😠 😠 😠 😠 mastná je či čo

pristela
15. mar 2011

aach holky aj ja ceem vianoceee ☹

dm1
15. mar 2011

@anibas to nepoznam ABC to co je za hmotu?

dm1
15. mar 2011

@pristela ja uz som si tiez spravila tou krajkou tak teraz uz len veeela piect nech mozem zase 😉 . Inak na piatok nakoniec idem robit tu torticku na krst co si ty robila tak mi drz palce 😝

jakelina
15. mar 2011

@reruna tak to závidím. Já jsem tam taky nakupovala a naštěstí měli všechno hned. Objednala jsem jeden den a druhý už tady zvonil pošťák s balíčkem. 😀 😀

anibas
15. mar 2011

@dm1 😀 to nie je hmota, ale abeceda 😉

monikapo
15. mar 2011

nasa NAJ www.tortyodmamy.sk ,sikulky sme tam vsetky... 😉 😉 😉

ada9557
15. mar 2011

Ahojte.Mám otázočku 😅 ako sa používa čokotransfer?Jeden sa mi dostal do ruk a ja neviem čo s ním 😅 😅 😅 No ja ako amatér sa musím opýtať lebo to bude leža v skrini kým to niekto nevyhodí...Dá sa to použit aj na hmotu alebo je to len na čokoládu?Dakujem za info. 😀

bzucinka2
15. mar 2011

@adul67 no drotik potom iba ked na stonku 🙂

BABY chcem sa opytat, ked idem dat na tortu oplatku, teda aspon dufam, ze je to jedla oplatka a nie jedly papier, tak potiahnem tortu, pod oplatku dam maslo alebo nutelu, a dozdobim, nie je nutne ju natierat aj z vrchu? 🙂

reruna
15. mar 2011

@anibas ne Vánoce, ale budu mít narozky 🙂

dm1
15. mar 2011

@anibas 😀 😀 😀 mi bolo hned divne zeby som nejaku novu hmotu prehliadla na trhu 😀
@ada9557 ak na coko tak roztopis coko pockas kym nie je horuca a nalejes na foliu nechas stuhnut riadne a stiahnes. ak to chces priklpit na boky alebo vrch tak ked trosicku schladne na folii pricapis na tortu a ked zachladne zlupnes dole. Da sa aj na potah na TOM som to videla aj v dortomanii to je. staci prilozit vraj na potah a fenom fukat alebo niekde som aj zehlickou videla ale cez papier na pecenie po tom chodit

tica
15. mar 2011

ahojte tak ja som tu len tak raz prispela mojou tortičkou a stále vas tu sledujem každý deň aké nove tortičky ste pridali ale čítať vás žial nestíham ... a nestíham sa diviť tým krásnym tortičkam čo pridávate idem si oči vyočiť 😕 krásne su ...
moj synček bude mať 2 ročky a chcela by som mu urobiť radosť lebo teraz veľmi fičí na rozpravke auta tak by som mu chcela upiecť tortičku tak by som vas poprosila o rady, triky, linky ako to mám upiecť a veľmi ma zaujíma ako dosiahnem čiernu farbu... ďakujem vam vopred za rady ... 😉