Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
28. apr 2011

ahojte, tak som skusala pivonku, nie je to ani zdaleka take dokonale ako mala @zlatat ale tak na zaciatok 😉
@zlatat dovolila som si mat tvoju tortu ako inspiraciu, dufam, ze ti to nevadi 🙂 dakujem.

mima595
28. apr 2011

@paolin - ked chces len na potah, tak staci z 200g... ja ked robim z toho aj ozdoby, napr. lemy, gulicky tak robim z 300g...

vladka1
28. apr 2011

@jakelina teda, ty se ale kočko zdokonaluješ🙂)

jakelina
28. apr 2011

@mizulienka júúúúúúúú, ta je krásná. Já musím někde najít návod na tu pivoňku a vyzkoušet.

jakelina
28. apr 2011

Děkuju všem za pochvalu, moc mě to těší a ještě jednou děkuju. 😉

dm1
28. apr 2011

@mizulienka ta je krasna!!!!!!! aj ty si neodolala artisty vykrajovackam?

mizulienka
28. apr 2011

@jakelina
@dm1 dakujem 🙂
@dm1 kupila som si iba tie zelene co mam listy urobene, tu slzu som si robila akoze sama vykrajovala, sak to aj vidno 🙂 ale na dortomanii som nasla postup, tak som chcela vyskusat 😀

jakelina
28. apr 2011

@mizulienka máš to moc hezké. Jsi velká šikulka

mima595
28. apr 2011

@mizulienka - fakt krasna torta, ty napredujes kozmickou rychlostou 😉 ...a kto u vas je tie vsetky torty??

mizulienka
28. apr 2011

@jakelina dakujem 🙂
@mima595 dakujem 🙂 no musim sa priznat, ze tato to je iba maketa, obalila som do potravinovej folie dozu 😀
mala som uz abstinencne priznaky, tak som musela nieco spichnut :0)

vinka
28. apr 2011

Ahojte baby.Neviete nejaký čokoládovo-banánový dobrý krém?napadlo ma parížsky krém a dať do toho banány.Len neviem či to bude dobré.Podmienka je aby bolo cítiť banány 😉
Dajte nejaký tip na krásnu tortu na den matiek.Chcem mojej mamine a neviem čo.Ešte piestiky som neskúšala.By som chcela skúsiť. 😉

bzucinka2
28. apr 2011

@jakelina krasny 🙂

bzucinka2
28. apr 2011

@mizulienka co sa ti nepozdava, ved je krasna 🙂
@vinka a co tak urobit tu orchidejku v kvetinaci, mne sa ta velmi paci, tak chcem raz vyskusat 🙂
tak dve svadobne su uz hotove, este mi ostava potiahnut 2 a tretiu uz len dozdobit zvieratkami a mam na tento tyzden volno 😀

karmenta
28. apr 2011

Ahojte, prosím moc akutně o radu - potřebuju zítra udělat dort s tématikou playboy. Asi kulatý kde bude playboy nějak nakreslen, nebo vykrojený, nevím.

Potřebuji tedy 1) recept na korpus - vanilkový
2) recept na krém - nesmí být čokoládový, nějaký jednoduchý, prosím
3) radu jak udělat nějak hladký vršek (marcipát a jiné hmoty)
4) jak tam dostanu toho playboye 🙂

Díky moc všem co mi poradí, jsem v koncích.
Ps. na celé upečení a nazdobení dortu budu mít asi 5 hodin + noc na případné vychladnutí.

katulkaaaaaa
28. apr 2011

@vinka ja som robila minuly tyzden falosny parizsky krem s bananmi a bol vyborny...len som na kolieska nakrajala a bolo to fakt mnamkove 😉
@mizulienka no krasne! 🙂

zlatat
28. apr 2011

@mizulienka jasné, že nevadí - náhodou, super sa ti podarila.
Ja sa teraz trápim s fľašou - moja prvá 😖

mima595
28. apr 2011

@vinka - ja bezne robim falosny parizsky krem s bananmi...a asi najviac nam chuti.....

ja mam este jeden recept na kakaovy krem...je z kolaca Pohadka, a rozmyslam, že niekedy ho vyskusam spravit, ale namiesto kakaa dam cokoladu a namiesto mlieka slahacku....to bude este mnamkovejsi....

inak, mne sa dnes stal strasny pruser, som si vytkla nohu, mam ortezu a naordinovany klud.... ☹ takže by som sa mohla pustit do modelovania figurok 😎 , kedy budem mat na to viacej casu....

mizulienka
28. apr 2011

dakujem dievcata 🙂

@mima595 ach jaaj, tak nech sa ti co najskor polepsi 🙂

fukylove
28. apr 2011

@karmenta -

korpus - ja robim klasicka piskot - na pocet vajicok rovnaky pocet polievkovych lyzic cukru aj muky - zltka s cukrom vyslahat do peny, pridat muku, prasok do peciva, premiesat a vmiesat do toho jemne sneh z bielkov 🙂 mam doma okruhlu 22 ci 24 cm formu a davam 6 vajicok...

krem - kedze nechces cokoladovy - tak by som volila traseny, akurat pozor - nesmie ist pod potahovku... 1 33% smotana, 1 konzerva mandarinok a puding Creme Ole od Dr. Oetkera (bez varenia), ja robim tak ze smotanu + stavu z mandarinok + prasok vytrasiem v dobre uzatvaratelnej nadobe, dam na korpus a na to poukladam a trosku popritlacam mandarinky... na tortu vyssie spominaneho rozmeru pouzivam 2x tento krem... tj 2x si rozrezem cesto a aj 2x naplnim (na krem mam dvojitu davku, trasiem ale postupne, najskor jedne, potom druhy...)

na potretie urobit maslo + cukor + pripadne aj kakao - tak mi to chuti viac - tymto ponatierat celu tortu, ja na natretu tortu davam sacok alebo igelit a poriadne zahladim a dam vychladit...

marcipan ci inu potahovku vyvalkat na hrubsie, nie uplne tenucko a mala by si to mat hladucke 🙂

co sa tyka toho playboya - najlepsie si asi urobit biely zaklad torty - tj torta potiahnuta na bielo a "zajka" vyrezat z ciernej, zospodu potriet troskou vody a polozit na tortu - sa to pekne prilepi 🙂

@mizulienka - padam z teba na zadok 🙂 uuuuzasna 🙂

@mima595 - skore uzdravenie zelam 🙂

hejdita
28. apr 2011

@karmenta tak korpus by som urobyla klasicky biely piskot s vanilkovim cukrom 😉
do toho vanilkovy krem z pudingu a masla ak nie tak jednoducho uvar v slahacke bielu cokoladu 😀 alebo jak si myslela ze nie cokoladovy? a potah vyhladis vrskom od pet flase 🙂 (vyvalkat na hrubsie) ak nemas pomocky len doporucujem netlacit vela aby si si neroztrhla potahovka..... no skus si najskor opatrne a potom ked tak pritlac 🙂 a playboya ja by som si nasla obrazok na nete a obkreslila na papier a vystrihla a potom vykrojila ..... vyrezala z potahovky....

vinka
28. apr 2011

@karmenta tak pekne po poriadku.Vanielkový korpus by som urobila svetlú piškotu a vanielkovú aromu dala. 😉 Krém bud citronový alebo jofurtový.To su rýchle a suprové.Vyšlahanú šlahačku zmiešať s kyslou smotanou a jogurtom alebo citronovou šťavou.A prihustiť želatínou a je bohovský. 😀 😀 😀 😀 😀 Celú tortu potrieť maslom s cukrom kedže ten krém nieje vhodný pod poťah. 😉 No a potiahnúť jednou farbou a v inej napr.čiernej na stole vyrezať playboey ktorého by som si vytlačila na papier z pc vystrihla a vyrezala z hmoty.A normálne naruke alebo takto preniesla.Vodou potrela tortu kde ide playboy aby to držalo a finito. 😉
@katulkaaaaaa
@mima595 baby tak vám dakujem a dúfam,že pani bude spokojná.Idem robiť formulu sa nenormálne teším na tú tortu 😀 😀 😀 😀
@bzucinka2 no nenapadla ma tá orchidea.Nevieš kde nájdem postup?Dala by som sa nato.Takú tortu ešte nemám. 😀 😀 😀 😀

karmenta
28. apr 2011

@fukylove díky, díky.. Korpus chápu, ale krém moc ne :( chápu to tak že budu mít 2 krémy? jeden v dortě a jeden na dortě?? A třást s tím krémem mám jak dlouho? budu mít vlastně vodové ingredience, takže asi dlouho, než se vytřepe ta šlehačka?? Můžeš odhadnout minuty? Vteřiny? Hodiny ... 😉 třepání?
Ten druhý krém -máslo a cukr - kolik na kolik???
A ještě - kde vezmu černou na vyřezání playboye?

Díky moc

karmenta
28. apr 2011

😉 @hejdita můžeš prosím dát přímo recept na piškot i krém? Potřebuju postup jak pro blbý, tzn. kolik čeho kam co s tím hned a co s tím potom.. 😉 Čokoládu tam dávat nemám, oslavenkyně má po čokoládě uhry :( Ted jsi mě ale dostala zda i po bílé, to nevím :( Ale mléčnou či hořkou nejí :(

Tu potahovku myslíš jakou? marcipán nebo jakou?? jsem nedotčený začátečník ☹ 😉

jakelina
28. apr 2011

@mima595 jejda a co jsi dělala, že máš vymknutý kotník. Musí to bolet, tak odpočívej. 😉

jakelina
28. apr 2011

@karmenta černou si obarvíš barvou na marcipán nebo živočišným uhlím. Pokud nemáš barvu.

karmenta
28. apr 2011

@vinka prosím o přesný recept - kolik šlehačky, kolik smetany atd..Jak se přihuštuje želatinou? Kolik jí? Na potření kolik másla a kolik cukru a jak to smíchám nebo vyšlehám? A tím máslem potřu dort a pak na to šupnu ten potah?

karmenta
28. apr 2011

@jakelina aha.. díky. A to asi někde na tom obale bude návod jak to obarvit, že? Kde se takové barvy dají koupit? Tipuju že v Tescu to asi nemaj, že?

mima595
28. apr 2011

@jakelina - klasika, bola som s detmi na ihrisku, kam chodim už 5 rokov 😠 😠 ..poznam kazdy kamen....isla som za Vladkom a stupila som do vymola ☹ ....možem vam miesat kremy...a korpusy..poslite cez IP 😀 😀

jakelina
28. apr 2011

@karmenta já je kupuju na internetu. V Tescu nevím, někdo tu myslím psal, že mají nějaké barvy v Lidlu, ale já jsem je tam nikdy neviděla.

jakelina
28. apr 2011

😀 😀 @mima595 dobrý nápad, můžeš mi udělat nějaké postavičky a zadělat MMF z pěti balíků bonbonů. 😀 😀