Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anjelicek26
12. júl 2011

No a uz sa mozem vyzalovat, skusala som ten coko MMF a asi som total blba, ale hruuuza to bola :( Akoez pekne sa mi to nad parou spojilo, bola z toho masa a tak, ale ako som to dala do misky a dala ku tomu cukor, cele sa to topilo, vsetko total mastne :( Teraz tuho uvazujem - mala som to nechat schladnut? A az potom ten cukor?

Prosim este raz postup na coko MMF hodny zaciatocnika plis plis pliiiiis. Lebo vonalo to pekne, ale putovalo do kosa 🙄

estterka
12. júl 2011

@tica dakujem ti velmi pekne,plnka sa podarila a chutila oslavencovi🙂

baby,to vobec nerieste co si kto mysli,ked sa niekomu zda vela,co pytate za tortu,nech si upecie sam. vsak tie fotky co sem chodim obkukavat,su uplne dokonale vsetky,ja by som povedala,ze malo pytate za take diela 😉

mrka2
12. júl 2011

@anjelicek26 ta je krasna, pekna vesela 😵
@eliska22 ale no... ved hadam vydrzi. a ked nie,tak mali vybrat iny dar, upozornila si ich,ze horucavy nie su dobre pre torticku,tak co 😉

mrka2
12. júl 2011

@ikula2 urcite mas doma nejaky pohar najlepsie z tenkeho skla,alebo vykrajovacku na vianocne pecivo. no rukou kym vyrezes tolko kruzkov...no dakujem pekne 😀

iank dievcata, prave som modelovala princeznu, stravila som pri nej skoro 3 hodiny a vyzera 😝 ale uz to nejdem ani opravovat,podla mna sa dievcatku bude pacit a nedostatky prehliadne,ale viem,ze to nie je zdaleka ono. ono mam najradsej,ked si vyberu nejaku tortu (daju mi foto) od nejakej profi cukrarky,ze taku chcu. a ona ma silikonovu formu na postavy s hlavou, silikonove ruzicky a neviem co este a ja doma pomaly nic. 😅

lusil2005
12. júl 2011

Ach zienky, tak som dobojovala s tou prvou objednavkovou... Aj mi slzy tiekli! Capica je moc velka, potah na boku capice sa rosi jak besny, cely modry potah mi praskal a nedal sa poriadne uhladit - to sa mi stalo uuuplne prvy krat v zivote!!! nikdy mi potah nepraskal! ☹ no a to ani nespominam ze torta ma namiesto 3,5 kila nieco okolo 6 kil... ale to ma az tak netrapi, len sa bojim ze nevydrzi 😖
inac je to mramorovy korpus, spodok je tiramisu plnka s piskotami a kavou, a capica je tvarohova plnka s malinovym dzemom...

anjelicek26
12. júl 2011

@lusil2005 - no za tie slzy to stalo, vyzera uuuuzasne, neviem o akych nedokonalostiach hovoris, je perfektna 🙂 Ved uvidis, ked si po nu zajtra prijdu, ze sa im bude lubit 🙂 Cim si potahovala tu capicu?

lusil2005
12. júl 2011

@anjelicek26 dakujem, neviem ci vobec zaspim... dufam ze sa im bude pacit a hlavne ze vydrzi a nezkydne sa im 😀 uz vidim ako ju chodim v noci kazdu chodinu kontrolovat do chladnicky...

capicu som potahovala PDT special, farbila som to kakaom, ciernou praskovou farbou a ciernou gelovkou. nedostala som kupit tu extra ciernu 🤐 ale az na to ze som minula strasne vela farby sa to farbilo celkom dobre. netrhalo sa to ani nic. len bola ta hmota trosku menej pruzna, tak neviem ci to bolo tym ze je to PDT, alebo tym ze tam bolo dost kakaa...

mia114
13. júl 2011

Ahojte
Cez vikend soma ni enmala cas sem kuakt, s detmi som travila cas na kupku 😉 a v pondelok to bol des den, so asi upal dostala taks om cely den prelezala v posteli co sa mi tocila hlava a bolo mi strasne zle ☹ vcera uz bolo nastatsie lepsie, poviem vam prvy krat mi bolo tak des z tepla tak teraz poctivo pijem cez 3dcl kazdu hodinu a vonku uz len so siltovkou idem 😅
No vsetky Vase nove torticky su kraaaaasne, a obdivujem Vam piect v tomto teple, ja som mala piect jendu tortu na utorto no nakoneic ju zrusili bo muslei odcestovat a to som rada , ze sju zrusili, bo kedze mi bolo tak zle v pondelok to by som ju ani nedokazala spravit.
Este som Vas necitala dozadu a asi ani nebudem stihat tak len tu so si precitala posledne prispevky a pridam sa k cene torty ja om piekla svoju prvu tortu na zakazku nema mala 4kg a bola ovocna, a vypytala som si 30eur a bola som dva dni mimo z toho ze ako vela som si vypytala 😅 s ami to zdalo strasne vela, no potom prisla dalsia objendavka a dalsia a to som si uz po preratani surovim a casu kolko nad tym stravim zacala pytat 10eur, no a teraz uz 11eur za 1kg, bo skoro viac nez polovica ceny su suroviny a potom elektrika, voda a ten straaaveny cas to je aj tak stale malo, co si pytame. Ludia ktortym som piekla tortu mi vzdy povedali, ze to je uuuplne normalna cena, ze este stale pytam dost malo, oproti cukrarnam co si predtym kamosky objednavaali, a ze ten rozdiel v chuti a prevedeni sa neda porovnat, ze kazdy si radsej zaplati viac aby mal peknu a hlavne aj chutnu torticku. takze vobec sa netrapte cenou, ten kto chce mat kvalitu si za nu rad aj zaplati 😉 😉 a ked si u vas znova objedna tak vidite, ze je to tak, inac by dalsi krat isiel niekam ina, a vidite ze nejde 😉 precitala som si vela tem o cenach peceni toriet a baby mi vzdy poradili pytat si tych 10eur najmenje za 1kg aby sa mi naklady aspon vratli.A ja som zacala piect torty tiez tak ze som si objednala tortu malemu na krst v cukrarni a ked som ju videla a aj ako chutila som poveldala ze si diokazem spravit urcite chutnejsiu a aj krajsiu tak som zacala piect detom a casom aj kamoskam 😉

eliska22
13. júl 2011

@lusil2005 perfektné, perfektné 😵 😵 😵
kočky ja som celú noc nespala a rozmýšľala som, že zmením ten krém, ale aký mám dať aby vydržal? pudingový s maslom? prosím poraďte mi, aby som sa do toho mohla hneď pustiť 😝

jakelina
13. júl 2011

@eliska22 já hodně dávám karamelový. Je to rychlé, mně se nikdy nestazil a je trvanlivý. Jedno salko karamel a zašlehat do másla.

eliska22
13. júl 2011

@jakelina no s tým salkom bude problém, nemám ho ☹

lenocka23
13. júl 2011

@eliska22 ja tiez casto pouzivam z karameloveho salka.. alebo cokoladovy (10 PL cukru, 6 PL vody, 30g kakaa, 50g cokolady, zltok- z toho uvarim taky husty sirup a vychladnute zaslaham do masla) to zltko prejde varom, takze by malo dlhsie vydrzat, ale nic sa nestalo ani ked som ho zabudla dat.. 😉

eliska22
13. júl 2011

@lenocka23 už aj ty si tu 😀 😀 😀 čokoládový vyslovene nechcú ☹ asi urobím môj osvedčený kokosový krém z pudingu 😝

eliska22
13. júl 2011

@lusil2005 mohla by si mi poslať recept na tú tiramisu? díky 😉

lusil2005
13. júl 2011

@eliska22 to tiramisu je robene zo zeesanu. inac - tie by boli pre teba riesenie, ale ked ich nemas tak asi nic 😖 su trvanlive.

ten zeesan je vlastne ztuzovac slahacky s prichutou. no a robi sa tak ze vyslaham rastlinnu slahacku (davam vzdy tak 1:3 so zivocisnou) do polotuha, pridam tento zeesan s prichutou zmiesany s vodou podla navodu, a doslaham. teraz som pridala aj polku kyslej smotany.
no a navrstvim to tak ze dam korpus, pokvapkam kavou s amaretom, na to dam krem, na to poukladam piskoty namocene v tej kave s amaretom, znovu krem, a znovu pokvapkany korpus. ten zeesan krem krasne v chladnicke zatuhne, a je trvanlivy.
😉

gabika11
13. júl 2011

@lukika poleva na cokotransfer a aj tak vseobecne:
100 g cokolady na varenie, 30 g pokrmoveho stuzeneho tuku (Cera), 2 lyzice oleja, folia s potlacou
Postup:
1. Cokoladu roztopime vo vodnom kupeli. Z folie si vystrihneme odtlacok podla tvaru torty a nozom alebo stierkou nan rozotrieme vlaznu, nie horucu cokoladu.
2. Nechame v chladnicke stuhnut asi 20 minut. Po vybrati z chladnicky foliu hned stiahneme.
Foliu mozeme dat aj na boky torty. Podla obvodu a vysky tortu si vystrihneme pas, na ktory rozotrieme cokoladu. Nehame trocha stuhnut, pas s foliou pomocou kremu alebo cokolady prilepime na boky torty a dame na hodinu do chalnicky. Po stuhnuti foliu stiahneme.

ada9557
13. júl 2011

@anjelicek26 náááádherná tortička. 😵 😵 😵

lenocka23
13. júl 2011

@anjelicek26 napadlo mi k tej coko hmote, este si to mala nad parou ked si pridavala cukor? mozno prave ten ti to cele tak kazil... ja som ho pridavala az ked som to stiahla zo sporaku.. 😉

mizulienka
13. júl 2011

@lusil2005 Krasne sa ti podarila, aj ten mramor super, aj capica, mozes byt spokojna 😉

anjelicek26
13. júl 2011

@lenocka23 - praveze nie, preklopila som to do misky, zasypala cukrom a chcela to spracovat, skoro som si prsty dopalila a teda ten cukor miesto toho, aby sa s tym spojil, tak sa topil a bola taka mlacka pod tym v miske, navyse sa to potom drobilo, mastne totalne, co ja viem... asi video navod na to neni, ze 😕

lusil2005
13. júl 2011

@anjelicek26 ach babizne, ja som robila coko MMF dva krat, a vzdy sa podarila. Teraz idem robit treti - svokrovi na 50-ku a jak vas tak citam co vsetko to vie narobit, zacinam sa toho bat 😕

@mizulienka dakujem, prave si boli pre nu, a pacila sa. 🤐 teraz uz len aby vydrzala, a aby chutila!!!! 😕

anjelicek26
13. júl 2011

@lusil2005 - ja si to len zopakujem dve cokolady na varenie asi 180g roztopit, do toho 180g cukrikov roztopit, dve cj slahacky, masla, trochu aromy, pockat, kym sa to spoji, a vybrat s parneho kupela, 150g cukru ku tomu a hotovka? Teda to som robila ja a fakt ani nahodou to nebola masa ☹

skeptik
13. júl 2011

Baby, naozaj krasne torty tu mate - vzdy obdivujem tie fotky, ale ked som sa docitala, co do toho davate, tak som sa len utvrdila v tom, ze tortu len doma. Stuzene rastlinne tuky, rastlinne slahacky a nejake stuzovace, no sorry ale zaludok sa mi zdviha a uz nikdy si taketo nieco vonku nedam. V zahranici su stuzene tuky zakazane, pretoze je uz kazdemu jasne ake nebezpecenstvo znamenaju pre cievy. Radsej upeciem malemu tortu, ktora sa sice nebude velmi podobat na planovany vlacik alebo lietadlo, ale s vedomim, ze mu do tela nedavam nic, co mu bude skodit. Ja som vzdy rozmyslala, preco tie kupovane torty chutia tak divne - hlavne tie kremy oproti normalnemu maslovemu kremu urobenemu doma, uz viem. Inac nic v zlom.

dajna11
13. júl 2011

@skeptik práveže tieto domáce cukrárky,baby ktoré maju tiež doma malé deti a torty robia preto,lebo ich to baví...dávaju do toho suroviny,aby to chutilo,aby to nebolo samý stužený tuk,aby to nerástlo v ústach ked to človek je...a to že ludia si daju urobiť tortu radšej u nich i ked trošku priplatia a nie v cukrárni,asi o niečom svedčí nie?

lamps
13. júl 2011

@eliska22 tak vyskúšaj takýto karamelový: 300 g kryšt. cukru upáliť na karamel, horúci karamel zaliať šľahočkovou smotanou a miešať, kým sa karamel rozpustí. Nechať vychladnúť aj do druhého dňa. Potom vyšľahať 250 g masla do peny a doňho pridávať po lyžičkách karamel. Plnka je super, ja som robila s ňou už 4 torty a vždy mala úspech. 😀 😀 😀

lusil2005
13. júl 2011

@skeptik je rozdiel medzi zelatinovym stuzovacom a stuzenym rastlinnym tukom. neviem ako ine baby, ale ja som do kremu nikdy ine ako klasicke maslo nedala. uz len kvoli chuti. a rastlinnu slahacku davam teraz v lete lebo je tuhsia, a nemusim sa bat ze by sa na tom teple pokazila. ale aj tak ju vzdy dam zmiesanu s klasickou 😅
ale E-ckam sa aj tak nevyhnes, to by si nemohla krpcovi davat ani piskotky, ani chlebik, ani dzus... proste nic. v dnesnej dobe uz nieje uplne nezavadne pomaly ani to co vypestujes na zahrade. a bio potraviny su take znicene vselijakymi bio hnojivami ze to mas pomaly to iste...

lamps
13. júl 2011

@lusil2005 torta je krááááááááááááásna a určite aj veľmi mňamková 😅 😅 😅

eliska22
13. júl 2011

ďakujem dievčatá, ale už som tortu nakoniec naplnila tým tvarohovým 😒 nakoniec som to riskla, lebo bývam na dedine a tu v obchode majú akurát tak .... 😠 a už nemám čas, dnes to musím potiahnuť... ☹ ale teda toľko stresu, čo ja mám s touto tortou, už nech je preč 😀

eliska22
13. júl 2011

@anjelicek26 ja robím čoko MMF inak, dám do mikrovlnky cukríky na 300 g dávam 2 varové čokolády Figaro - to spolu dávam do mikrovlnky, nič iné nepridávam, hmota sa mi vždy podarila a je mňam, každému chutí 😉

lusil2005
13. júl 2011

@anjelicek26 hehe ja robim tak ze dam roztopit nad parou dve cokolady (2x100g), spolu s 1 lyzickou masla, 3 lyzickami smotany, a 1 lyzickou aromy. ked je to roztopene, pridam k tomu 180g cukrikov, a ked sa to spoji, odstavim z ohna a pridam preosiaty praskovy cukor - 150 gramov... ale hovorim - zatial som robila len dva krat...