Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
6. sep 2011

kočky a ďakujem za všetky "lajky" - mooooc ma potešili 🙂 Som rada, že som sa vami nechala inšpirovať na tú gaštanovú tortu 😉

adka_praha
6. sep 2011

@reruna aku cokoladu? 😅 budete sa mi este tyzden smiat, ale ja som pozbierala asi 5 druhov cokolad, co som este mala, fakt kazda ina... 😅 😀 😀 😀 jedna bola mliecna, potom som mala nejaku horku obycajnu doma, jednu z lidla akusi a este kusky dvoch varnych, co mi svokor z nemeska doviezol... 😅 😀 a to som vsetko spolu rozpustila... 😅 😀

adka_praha
6. sep 2011

@reruna si myslim, ze ak to bolo tvrde, ze tam bolo malo sirupu... neviem, mozno sa mylim, tu by mali poradit asi tie, co to robili viac ako jeden krat... 😨

reruna
6. sep 2011

@adka_praha no možná ta mléčná tu hmotu udělá více elastičtěší, asi má více tuku....

adka_praha
6. sep 2011

@reruna hmmm kto vie... ale asi sa to tym padom rychlejsie aj topi v rukach... 😕

winona24
6. sep 2011

ahojte cukrárky 😵

potrebujem poradiť... kľudne môžete aj do IP.... 😝

1.e-shop s najrýchlejšou dobou dodania?
2.K2 alebo white icing???
3.bude mi stačiť 1kg ??? (na klasickú okrúhlu formu? potiahnuť plus zopár malých postavičiek...cca 3-4)

ĎAKUJEM 😉

zuzana124
6. sep 2011

@luci79 už ti odpovedám asi neskoro, to 7kg neviem či majú to som si nevšimla ale 1,5kg mali. 🙂

lussy23
6. sep 2011

@winona24 - pečenie hrou T-Formax alebo sugar art- Objednávka príde do troch dní..
2. K2 nepoznám, ale White icing nie, lebo psotavičky sa z neho zle modelujú. Najlepší je smarflex..
3. určite bude stačiť.

adrianai
6. sep 2011

@reruna myslím, že poslúžia rovnako, u vás je to každopádne lacnejšie...a nielen toto 😉

lussy23
6. sep 2011

@mima595 @adka_praha - krásne

@mia1111 - vyzerá výborne

zuba
6. sep 2011

@winona24 No K2 na postavičky moc nedoporučujem - na poťah bola v pohode, ale modelovať by som z nej nechcela

jankalac
6. sep 2011

ahojte, idem robit kvetinky, z coho su najlepsie? zo smarflex flower alebo sa da aj z MMS?

anibas
6. sep 2011

@winona24 T- fornax - jednoznačne WI - 1 kg stačí na priemer cca 24 cm, ale nie moc hrubý poťah 😉

dadka212
6. sep 2011

ahojte kočky mám prosbu...
nemáte niekto dobrý dia recept na korpus? poprípade aj čokoládovú plnku ďakujem 😵

gabika11
6. sep 2011

@dadka212 tu som nasla nieco http://www.tortyodmamy.sk/content/dia-korpus , potom toto ale je karamelvoy, ale staci pouzit cokoladovy s mylsim http://www.mimibazar.sk/recepty.php?order=2&id=36 , a este nieco take sice na roladu, ale je tam aj krem http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14027 😉

zuzana124
6. sep 2011

@jankalac ja na kvietky používam len smartflex flower, výborne sa mi s ním robí, doporučujem 🙂

anibas
6. sep 2011

@jankalac može byť aj Velvet 😉

mizulienka
6. sep 2011

baby aka farba je na tych malych gulickach? hneda perlete? existuje take nieco?

vlada111
6. sep 2011

@anibas ja som si ju objednala, stojí tuším 70 českých korún 😀

anibas
6. sep 2011

@mizulienka obyčajná hnedá a potrieť perleťou

mizulienka
6. sep 2011

@anibas oki dakujem 🙂 uz zacinam mat stiahnuty zaludok z tej torty 😕

vlada111
6. sep 2011

@mizulienka vidím, že sa trápime obidve tento týždeň. Ja práve modelujem kvety 😉 .

mizulienka
6. sep 2011

@vlada111 mam z nej strach ani neviem preco, tu minulotyzdnovu svadobnu som tak neprezivala 😕

vlada111
6. sep 2011

@mizulienka tak ja pri mojej viem 😀 . Je to trojposch., čo som ešte nerobila, chcú odo mňa vlastnú tvorbu, zrušili ruže a chcú kvety podobné ako na tej mojej ten zelený, tak teraz modelujem o dušu.

anibas
6. sep 2011

@mizulienka @vlada111 😀 😀 😀 tak sme už 3 - tiež sa hrajem s drotikami

anibas
6. sep 2011

pridám foto s našej oslavy - Katka mala 6 rokov - dnes si v škole aj poplakala 😒 dúfam, že ju to prejde

mizulienka
6. sep 2011

@anibas tak to je tvoja torta 🙂 je nadherna, jedna z najkrajsich ak nie najkrajsia 🙂 uz su vysledky sutaze?

vlada111
6. sep 2011

@anibas tak drôtiky to je pre mňa vysoká škola, tak ďaleko nie som 😀

mizulienka
6. sep 2011

@vlada111 pre mna tiez, ja ma drotiky nakupene, pekne v kufriku odlozene, ale este som s nimi nerobila, ja neviem, keby odo mna chceli nejaku tortu s kvietkami na drotiku, asi by som musela odmietnut.g

vlada111
6. sep 2011

@anibas tak to nie je vysoká škola, to je už profesúra 😀 . Krásna torta, to som ani nevedela, že by niečo také mohlo držať.