Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
28. aug 2010

@rybca zdobenie si si vyskusala na vasej a nabuduce uz budes vediet, co a ako 😉 a vobec to nie je taka hroza, ako prezentujes. mne sa paci a hned by som si kusok dala ku kave 🙂 celkovo tie cokoladove torty nie su take uzasne, ako potahovane. a tie boky si si sama vyrabala? nelamalo sa ti to, ked si to prikladala na tortu? ja mam dost transfer folii, len nemam odvahu to vyskusat. neviem, ci najskor nastrihat na pasy a poliat cokoladou, ci opacne a ci sa to priklada este nestuhnute... 😕

sisa.b
28. aug 2010

@gabika11 krtko krasny 😵 a toho samostatneho ides davat na inu tortu?

rybca
28. aug 2010

@sisa.b s tym mantinelom som spravila dalsiu chybu, lebo ked som zacala davat z folie kvietky, tak sa mi zacali lamat a tak som dostala "skvely" napad dat to este do chladnicky a s tym som dala aj mantinely, to su vlastne len sliziky halabala nastriekane na foliu a potom skrabkou ohranicene do pozadovanej velkosti, no a to bola chyba, dat tie mantinely do chladnicky, bo uz predtym mi to pekne islo od folie, cize keby som to s foliou nacapila na bok torty a opatrne odtiahla foliu, tak by sa to nelamalo, ale kedze som to vybrala z chladnicky, tak sa mi to trochu aj polamalo, ale velmi to nevidno kedze tam nie je rovny vzor

zdenallicka
28. aug 2010

MOje noční můra - gekon...

luuciee83
28. aug 2010

@gabika11 krtkové jsou krásní 😉

@zdenallicka tak gekon je naprosto dokonalý! 😵 já bych ho snad ani nejedla... vždyť je to škoda 😉 🙂

zdenallicka
28. aug 2010

@luuciee83 Děkuji...🙂)

Gabi, krtečci jsou krásní... 😵

A ten čokodort je taky moc hezký..🙂

rybca
28. aug 2010

@zdenallicka ten gekon je super a neviem ci gekon ci ake zviera sa to meni podla pozadia, ale ak gekon, tak by bola sranda ho spravit s tymi pasikmi ako pozadie..🙂))))))))))))

gabika11
28. aug 2010

dakiujem baby, ono to nema tie cistelinie ako som si to predstavovala, ale hlavne nech maju deti radost, taku so znamym detskym motivom som robila 1x, figurky vydarene, len malovanie nevyzera moc teda, a ten potah torty, nqa miestach je WI tensi, tak mi s tamat presvita krem a to ma caka este potiahnut A4 tortu na ktoru sa chystam nalepit oblatku s peppa pig....

luuciee83
28. aug 2010

@zdenallicka za málo 😉 bratranec (ač už dospělý) je fanda do gekonů - má dva dokonce doma a myslím, že tenhle by ho 100% potěšil 😉

@rybca ten, kdo se mění dle pozadí, je chameleón 😉 a je fakt, že by byla sranda udělat ho stejného jako je to pozadí 🙂

luuciee83
28. aug 2010

@rybca a mě se líbí ten Tvůj dortík s čokoládovýma ozdobama 😉 budu to muset taky někdy vzkoušet - to je věc, kterou jsem ještě nedělala (i když ohledně dortů - plno věcí jsem zatím nevyzkoušela....) 🙂

zdenallicka
28. aug 2010

@rybca To se mění chameleon...🙂

sisa.b
28. aug 2010

@rybca takze si to tam davala este polotuhe?

@zdenallicka gekon je vymakany 😵 😵 😵

rybca
28. aug 2010

@luuciee83
@zdenallicka hej hej...chameleon...🙂))) mala by som sa vratit na zakladnu skolu.. 😔 😀

zdenallicka
28. aug 2010

@sisa.b Děkuji..🙂

rybca
28. aug 2010

@sisa.b ne, ale nechala som to tuhnut cez noc na linke, takze to nebolo uuuuuuuuplne tvrde ale trosku ohybne, az ked som to vybrala z chladnicky to bolo ako kamen

luuciee83
28. aug 2010

@rybca 😉 já myslím, že každý z nás si občas na nějaké slovíčko nemůže vzpomenout 😉 🙂

gabika11
28. aug 2010

@zdenallicka no, krasny je, ako skutocny, klobuk dole...

zdenallicka
28. aug 2010

Děkuji, holky..🙂 Už byl na cestě do koše, jak mě sral.. 😝 😀

nadulici
28. aug 2010

@sisa.b no postel genialna, fakt ako real... 🙂

@zdenallicka jejda, ten je nadhernyyyyyyyyy....... 😵

sisa.b
28. aug 2010

@zdenallicka aj ta moja postel bola na ceste von oknom 😀 😝

zdenallicka
28. aug 2010

@sisa.b Héééj, ta postel je luxusní!!! 😵 Škoda, že nebydlíš blíž - si mohl gekon hezky ustlat na posteli od tebe...😀

zdenallicka
28. aug 2010

@nadulici Děkuji... 😵

sisa.b
28. aug 2010

@zdenallicka 😀 😀 😀 aj by vosiel? postel bola na velky plech a mala 6,2kg 😝

zdenallicka
28. aug 2010

Siso, on měl 3,8kg..🙂 A byl taky na velký plech..🙂)

vinka
28. aug 2010

@sisa.b ako si robila ten spodok na posteli?To zvlnené.Mne to nejde.neviem ako to mám robiť. 😢 Postel je famoooozna.Fakt úúúžasná

sisa.b
28. aug 2010

@zdenallicka takze dokopy megatorta 😀

@vinka tazko, velmi tazko. uz som to tu vcera pisala. zarobit a potiahnut ju - 2 hodiny!!! a tie volany - zhruba, co som pocitala - tak na 25x ☹ chcela som krajkove, tak som stale vykrajovala, prilepila, strhla, zas valala, vykrajovala... nakoniec som nechala hladke, ale aj tie asi az na piaty pokus 😒 to uz bola na ceste von oknom 😝 no nervy neskutocne, asi si to tak skoro nezopakujem. nejaka som lava alebo co 😅
a dakujem 🙂

sisa.b
28. aug 2010

@bianca to sa bude piect v novej kuchyni!!! 🙂

rybca
28. aug 2010

@vinka ani mne nejde vlnenie, som potrebovala na vlcimak, chcela so 4 kvietky, ale po troch dnoch, kd sa mi ako tak podarili lupene na jeden kvet, a to nie su ani zvlnene, tak som si povedala dost.... 😠

anibas
28. aug 2010

pekný deň prajem - zase sme mali plodný víkend - tak pridávam svoje 😅

rybca
28. aug 2010

@anibas ty mas tiez take pekne vlnenie a mne sa to nie a nie podarit..🙂)))