Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
25. jan 2013

@daducha ze visne lesne plody ja odpadnem 😀

daducha
25. jan 2013

@sisix od septembra by som mala ucit deti s poruchami ucenia ,prines, budem nanho dobrááááá 😵 😵 .Nie je to ziadna sranda,drzim palceky nech vam to nepotvrdia a ak ano, tak dobru a chapavu pani ucitelku ,je to tazke, ale da a s tym zit

daducha
25. jan 2013

@dm1 a keby aspon lesne jahody,ale normalne velke kone 😀

mizulienka
25. jan 2013

@daducha mas krasne povolanie, ale urcite aj velmi narocne. Teda drzim palce, aby ti to miesto vyslo 😉

@pristela a kocky dakujem vam za realny pohlad na vec, clovek, ktory s tym nema skusenost, tak ani nevie, co vsetko za tym je dakujem 😉

sisix
25. jan 2013

@daducha no prave ona nam doprucila tam jit. Kdyz ma papir v ruce, tak k tomu prihlizi a znamkuje ho jinak. Uvidime. On chdil do soukrme skolky a tam delili predskolni veci jen d ledna a ak uz ne a to je podle me to co mu chybi. Ve statni snimi jedou jinak. Sem blbka a za to muzu ja, nemela sem ho tam nechavat. On je jinak chytry kluk. Matika super, cteni taky. MA rad encilkoedie a hlta info, jen to psani to je des. Ale jak sem psala ja jsem dysgrafik a dyslektit. Za nas to brali ohledy jen do 4 tridy. Ted nastesti na to koukaji.

vecernicci
25. jan 2013

@sisix my máme doma dysgrafika, teď nám změnili učitele, má k dětem jiný přístup než ta "paní učitelka" a je to o sto procent lepší 😉

gabina275s
25. jan 2013

ahojte potrebujem pomoc, ☹ mám robiť tortu vankúšik dám vam fotku ak sa mi to podarí a nemám formu ani patchwork kockovaného vzoru, prosím pomôžte mi s postupom dakujem

viera6
25. jan 2013

Ahojte,prosim vas aka je chut pribinačkovej plnky ,ale s creme ole -čokoladove?

florentina
25. jan 2013

@aduskatt prosím můžeš mi, jen pro zajímavost napsat, co je skratka SZCO....chápu tedy význam, bude to jako u nás OSVČ - tedy osoba samostatně výdělečně činná, jen nějak nemůžu rozklíčovat ta slova 😉
A jinak u nás s.r.o. platí jen daň z příjmů, je pro mě zajímavé, že u vás i zdravotní, to by mě fakt nenapadlo.

@mizulienka je to tak jak pristelka píše, mám to stejně. Záleží jak dlouho v kuse by byli děti z domu, ale když jsi doma, tak sice chceš dělat, ale stále máš v hlavě, že když jsi doma, musíš přece uvařit a vyprat a nakoupit, protože jsi doma, kvůli tomu, aby jsi odpo mohla být s dětma a tak to nebudeš dělat až dorazí, že? Někdo to umí se od toho odprostit, ale většinu co znám a dělají z domu to mají takto. A navíc spousta práce při živnosti je přesně jak pristelka píše o něčem jiném, než je jenom výroba, takže než vyřídíš vše co máš, zajistíš si práci atd...tak je večer a hurá pracovat! Prostě živnostník je sám sobě takovou děvečkou pro všechno. Jinak ano, má to i ta pozitiva, že když je dítě nemocné, jsi prostě doma a ušetříš spoustu cest. Ale když je dítě nemocné a ty jsi doma, tak sice v práci dostaneš houby peníze, ale většinou práce nějak běží dál, něco doděláš až se vrátíš, ale když máš doma nasmlouvané termíny a zakázky, tak ať už jsi nemocná ty, nebo dítě...nikoho to nezajímá, děláš i když padáš na hubu....

aduskatt
25. jan 2013

@florentina samostatne zárobkovo činná osoba🙂 no, u nas sa poplatky na zdravitkus sro platia iba od nedavana, myslim..zasa vyplod nasej uzasnej vlady, ktora robi dobre vsetkym ludom, ktori sa snazia zarabat a necucat stat

florentina
25. jan 2013

@aduskatt děkuji za osvětlení 😉

ivkaivka
25. jan 2013

ahojte, nemohli by ste mi poradiť? manžel bude mať 30, je vojak...tak nejaké inšpirácie nemáte? pozerám na googli, no nič ma neoslovilo.

mamina1978
25. jan 2013

@tinamk ja zamixujem do jemneho tvarohu tolko mlieka, aby to malo hustotu bieleho jogurtu , a potom tam pridam cukor a creme ole. Ak sa mi zda prilis husty, dodam este trosku mlieka 😉
Na kazdy 500g tvaroh davam 1 creme ole + ( mlieko a cukor podla potreby ) ..... a do cokoladoveho pribinaka davam este k tomu castelo kakao........... 😉 🙂 Kyslu smotanu davam ak mam, a ak nie, nedam 😉
dodatok ....... v originali receptu od dadka212 su 2 creme ole na 500g tvarohu , ale uz tu dievcata davnejsie poznamenali, ze staci len jeden , pretoze je to potom prilis huste. 😉 🙂 Tak ja davam len jeden 😉

wilsonka
25. jan 2013

ahoj poprosim tip na plnku banan puding tvaroh a podobne.dik
ALEBO VASA NAJ PLNKA DO TORTY🙂 DIKY JA NEPECIEM A CAKA MA TO TERAZ.

aduskatt
25. jan 2013

@florentina za malicko🙂

mamina1978
25. jan 2013

@daducha 😀 😀 😀 to je dobreeee 😀 😀 😀

ingak
25. jan 2013

ahojte ja som tu nová . veľmi sa mi páčia vaše vytvori. Chcela by som aj ja niečo skúsiť a mám otázočku keď chcem zafarbiť poťahovú hmotu MMF na zeleno a chcem to prírodne teda špenátom ako to mam urobiť?

Ďakujem vopred za odpoveď

jakelina
25. jan 2013

@ingak to bude mít asi hnusnou chuť. To bych neriskovala. 😝 😝 Ani netuším, jak bys to tam chtěla zapracovat 😒

vecernicci
25. jan 2013

@viera6 je mňam, já do ní přidávám ještě i kakao a je super 😉

vecernicci
25. jan 2013

@gabina275s mrkni tady určitě něco vybereš 😉 http://www.flickr.com/search/?q=army cake

vecernicci
25. jan 2013

@ingak mmf těžko zabarvíš gelovkama, natož špenátem a ta chuť 😝 nevím nevím

jinak holky hlásím, že teploty už nemám, ale usím povinně odpočívat, manža je nekompromisní 😉 ale navečer jede lyžovat, tak vymlasknu dva dortíky 🙂

florentina
25. jan 2013

@ingak pochybuji, že to jde, aby to bylo dále poživatelné.

vecernicci
25. jan 2013

@gabina275s jejda, ten odkaz nefunguje,ale zadej si flickr a army cake a je jich tam hafo krásných

tinamk
25. jan 2013

@mamina1978 dakujem pekne za rady..urcite vyskusam

jakelina
25. jan 2013

@vecernicci ty jsi nezmar 😀 😀 😀

vecernicci
25. jan 2013

@jakelina lepší už to nebude 😉 já vím jsem hrozná, ale mně už z toho ležení všechno bolí 😝 já prostě nedokážu být v klidu a pakpo kom jsou naše hyperaktivní dítka 😀

luciahromadkova
25. jan 2013

@wilsonka tu najdes recepty prestuduj a vyber https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., kedze nepecies velmi casto skus trebars pribinacikovu plnku- je lahka, dobra, pasuje k nej aj banan, ak chces coko verziu mozes pouzit kakaovy creme ole dr. oetker, ak budes potrebovat radu pytaj sa tu v tejto teme 😉

jakelina
25. jan 2013

Holky mimo tému, ale jsem úplně vytřepaná. Syn se naboural, narazil jak jel z kopce do několika stromů. Nic se mu nestalo, jenom teda rozbil moje auto a to úplně. Asi před hodinou ho přitáhli a složili ho venku, plno rozbitého skla, plechů a vypadá teda na odvezení na vrakoviště. Jsem z toho úplně vyřízená. 😖 😖 😖
Jezděte všechny opatrně, protože ty cesty nejsou vůbec udržované. Já jsem dnes sama spadla na chodníku, tady sněží a pár dní zpět pršelo, tak je všude náledí. My máme vchodové dveře jeden velký ledový plát, nejdou nám vytahovat a starhovat rolety. Všechno zamrzlo a musíme tak jedině čekat, až to rozmrzne. 😝