Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
24. máj 2013

AHOJTE
jaj konecne mam spravene torticky, kedze mam deti dnes doma.

sisix
24. máj 2013

Tak tvoritka uz nejsou. 🙂

zsuzsu
24. máj 2013

Ahojte . Baby robili ste vodu z Agar agar? alebo ako sa to spravne pise??? 😀 Potrebujem vediet ci to naozaj neroztopi tu potahovku . Ja som s tym v zivote este nerobila tak neviem. a mozem teple este naliat na tortu?(myslim na potahovku)
Dakujem za kazdu radu.

njonja
24. máj 2013

Ahojte kocky, pridavam moju vcerajsiu. Pre znamej syna. Mi bolo smutno pri jej robeni, chlapec dostal ako novorodenec porazku a je napoly ochrnuty...a nevyvija sa dako dobre☹ Mamina chcela taku detsku, farebnu, tak dufam, ze sa bude pacit... No a ide ju mrazit, lebo narodeniny ma az 16.6. a to sme my na dovolenke... Hadam to prezije, ale to by nebola prva moja, co si davali zmrazit, tak hadam v pohode...

ludkas31
24. máj 2013

...a moja druha potahovana torta je na svete, sice sa moc nepodarila....musela som platat - zle som si odhadla mnozstvo potahovky a doma som mala uz poslednu... 🙂 so spickami mi helfla ajka82, za co jej este raz dakujem 🙂

reruna
24. máj 2013

@florentina držím palce, ať si malá zvykne na školku bez problémů🙂

mia114
24. máj 2013

@njonja kraaaaaasna, vzdy mas take krasne jemne torticky 😵

njonja
24. máj 2013

@mia114 dakujem🙂 srdienko!!

jakelina
24. máj 2013

@lokalistin konvička se ti povedla 😉

reruna
24. máj 2013

@florentina jejda, te´d jsem to dočetla celé, i o tom zvracení, uf, a jen proto, že jste se tam jely podívat a spolu, tak to je docela silné... ale je dobře, že jste si s tm o tom promluvili a že máte plán, snad to pochopí i malá, že tam nejdřív bude s tebou po chvilkách si zvykat a zvládne to!

jakelina
24. máj 2013

@njonja to je smutné, chlapeček má od tebe krásný dortík, moc se mi líbí. 😉

jakelina
24. máj 2013

@mia114 krásné dortíky
@ludkas31 je parádní, na začátek skvělý

dm1
24. máj 2013

@njonja je krasna ako vsetky tvoje 😵 . Prosim ta aky to mas priemer? vypada taka malicka

ludkas31
24. máj 2013

@jakelina dakujem moc 🙂

lenja01
24. máj 2013

@sisix skoda ze nie si zo sr, ja by som to brala 🙂

terezka87
24. máj 2013

máte někdo recept na potahovací hmotu která nepraská ???

vejinka
24. máj 2013

caute kocky...pridavam moju dnesnu ..este stale sa mam co ucit...ale hlavne ze maly sa potesil🙂

karmenta
24. máj 2013

Holky, děkuji moc za včerejší rady, už vím čím to bylo, jednak nebyl dort vychlazen a jednak jsem dala velmi slabou vrstvu potahovky. Nám potahovka (jakákoliv, jedno jaká značka) nechutná, tak se jí snažím dávat málo, jen prostě na efekt. Ted jsem to potáhla znovu větší vrstvou a je to pěkně hladké.

mamcas
24. máj 2013

@terezka87 recept nie, ale smartflex velvet je fajn a nepraska 🙂 teda aspon mne nie 🙂

katie555
24. máj 2013

@mia114 ta cut the rope je uzasna...mozem skopcit a poslat mojemu do prace? totiz on robi pre spolocnost ktora tu hru vyrobila...? 😝

sarah00
24. máj 2013

@lokalistin môžem ťa, prosím, poprosiť o recept? Ďakujem

sisix
24. máj 2013

@lenja01 njn je vas tu vice sr nez cr 🙂

gabina275s
24. máj 2013

ahojte pridávam , tie čo mám hotové

macamac
24. máj 2013

@sisix jej škoda, som si ich chcela kúpiť
teraz som sem prišla...a už neskoroooo 😝 😀 😉

stupacik
24. máj 2013

@gabina275s ahoj tie torty sú nenormálne, aj ja pečiem dám potom aj fotky, chcem sa naučiť také krásne kvety.

mamcas
24. máj 2013

Ahojte 🙂 opat mam na Vas dotaz. Chystam sa na taku tu tortu,co je hore s tymi ruzovymi papuckami,kraja sa ten vrch pred sruhnutim ci po? Ked pred tak to tie trojuholnicky niecim podkladate aby tak drzali,ci same tak ostanu? Mam smartflex velvet na potah. A este poprosim o radu co do stredu ked je to torta pre mojho muzika k 31,rozmyslam ze zapichnem drotiky do srdiecok kde dam cislice a to do stredu - bude to malo? Pripadne kvetinky alebo daco tam do stredu polozit? Sorry za moje otravovanie,ale take ste tu zlate,ochotne,ze sa radsej poradim ako potom experimentovat 🙂

mia114
24. máj 2013

@katie555 jasne mozes 🙂

mia114
24. máj 2013

@lokalistin krasna torticka, moc sa ti podarila 😵

jakelina
24. máj 2013

@mamcas to se krájí hned. Dáš si na dort doprostřed kolečko hmoty, na něj pak potáhneš potahem celý dort, naznačíš si ty dílky, rozřežeš a ohneš ven. Podložíš třeba mikrotenem, aby to drželo tvar a necháš ztuhnout v lednici.

viera6
24. máj 2013

@gabina275s robila si tu želatinovu hmotu ako sa ti robilo s nej?