Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
12. máj 2010

vinka, idem urobiť štvorec/ obdĺžnik -potiahnem MMF , do rohu dám slniečko /vypuklé/ a veľa farebných balónikov 3 veľké s
nápismi MDD ako na oblohe letia a dám tam aj nejaké motýliky. A chcela som robiť aj hru-človeče nezlob se. S farebnými lentilkami. Vyber si. Také farebné pre deti.

anibas
12. máj 2010

rozmýšľala som o gelovke bordo a tmavo zelenej, a nejaké vykrajovačky kvietky - no neviem sa rozhodnúť - nakoniec asi nič neobjednám 😀

vinka
12. máj 2010

Daniz a tie baloniky ako to budú na torte ležať?

petusko
12. máj 2010

ahojte cukrarky, ako dlho dopredu sa mozu robit ozdoby z MMF? napr. ruzicky. a ako to treba skaldovat potom?

dm1
12. máj 2010

tak pridavam fotos svojho super rychleho vytvoru a po tejto skusenosti hovorim nikdy viac 😝 . Okrem veka a pismeniek ktore som robila v noci ked manzel spal som vsetko robila dnes doobeda ako prekvapko manzelovi na 10.vyrocie co sme spolu. Torta nebola teda vobec vychladena tak sa to blbo potahovalo 😒

henikav1
12. máj 2010

fiha dm, ty si sikulka 😉

petusko, zalezi od toho ake ozdoby, ale je lepsie ich robit vopred aby pekne vytvrdli. Ja ich skladujem v plastovej krabici, tak dostavaju vzduch a nezaprasia sa. Mozes ich skladovat velmi dlho

somjezibaba
12. máj 2010

dm,ta torta je krasna,dufam ze ju drahy dostatocne ocenil 🙂 prosim ta a to veko sa robi ako?ja som uplny novacik ale po prvom uspechu by som sa v tom chcela trosku zlepsit,ale chybaju mi informacie...tak sa pytam ak mozem.urcite robis aj na objednavky,fakt to vyzera dobre,uplne slintam 🙂 🙂 ..hned by som to vyskusala ci to dokazem tiez

bianca
12. máj 2010

dm kraaaaaaaaaaaaaasna torticka a aj ked ta ako pises potrapila o to viac potesi

anibas
12. máj 2010

dm - nááááádherná - 😵 😵 😵 😵 😵 😵
musím aj ja takú vyskúšať a mala si dať troc 😵 hu do mrazáku na rýchle stuhnutie

petusko
12. máj 2010

dm, nadherna torta, absolutne nevidiet ziadne nedostatky, je dokonala!
heni dakujem, susedka chce skusat a tortu bude piect az o dva tyzdne, tak chcela ediet, ci moze uz teraz narobit ruzicky 🙂
ja idem najblizsie piect synovcoi na prve sv. prijimanie koncom maja, uz mam nejaku predstavu, len som zvedava na realitu
😀

henikav1
12. máj 2010

tak ja mam piect kolegyni posvadobnu, teda svadbu mali na slovensku a teraz sa vratila a chcela by nejaku peknu torticku do prace kolegom, je ich 30, tak rozmyslam ze co im navrhnut, ak mate nejaky napadik, poslite

bianca
12. máj 2010

decka tu je foto mojej milovanej vcera obdrzanej zostavy.Chyba iba K2 ktr. je v chladnicke.Ozaj kde ju skladujete?

henikav1
12. máj 2010

ja mam tiez K2 v chladnicke, dnes som prave bola v jednej predajni tu u nas a vzala som na skusku nejaku inu hmotu od Callebaut, tak som zvedava ako sa s nou bude robit, chuti dobre, to som hned ochutnala 🙂

dm1
12. máj 2010

dakujem za pochvaly ste ma potesili 😵

somjezibaba - na objednavky nerobim zatial lebo to bola len moja 4.torta este sa stale len ucim. ale uz mam jednu objednanu a bojim bojim pre niekoho ineho piect....
to veko bola aj moja nocna mora povodne som chcela kupit medovy plat ako mi tu kocky radili lebo vacsinou sa to robi ze sa upecie pernik klasicky. Ale tie neviem a potrebovala som to rychlo. V obchode som normalne uz tie platy velke nezohnala vsade mali len uz narezane na rezy.... tak som dala medzi dva platy MMF tortovu oplatku a krasne to za par hodin stvrdlo

anibas vidis mrazak ma nenapadol len tak aj tak nemam miesto.... ale dole som to zakryla krajkou a hotovo. ale vobec sa mi nepodarili kliestiky ani ich nie je vidiet.... ale bala som sa viac zabrat lebo som mala dost tenky potah a hore ten lem bol len z puncoviny tak aby sa mi to nepotrhalo

dm1
12. máj 2010

inak ja som sklamana z cervenej gelovky. chcela som sytu cervenu ale uz ma nebavilo stale pridavat som to vzdala a vobec to nebolo take ako som chcela 😖

lenka.pav
12. máj 2010

ahojte, nestiham, ale aspon pridam novy vytvor. najte sa krasne 😉

bianca
12. máj 2010

dm ja mam cervenu uz doma este nevyskusanu.No teda.Ja chcem iba na kvietky hlavne na tulipany a vlcie maky tak budem musiet daco vymysliet

Lenka krasna

dm1
12. máj 2010

Leni krasna torta 😵

alex21
12. máj 2010

kocky ked budem mat viac casu tak vas precitam. Teraz vas chcem poprosit ci nemate namet na okruhlu tortu kde bude Macko Pu vymodelovany, ma to byt pre dvojrocneho chlapca. Tie co som videla na TOM ma najak neoslovili a vacsinou boli pre dievcata. Nejak mi dosla fantazia. 😖
Dakujem 😉

gabkazabka
13. máj 2010

Ahojte,
kazdy den obdivujem vase vytvory,teda musim povedat ze ste sikulky....... 😵
Chcela by som vas poprosit o radu,resp.sa opytat:ked urobim z MMF hmoty nejake ozdobky skor a dam ich do chladnicky do sacku,budu potom jedle?Resp.neuschnu?Alebo ked si den dopredu ozdobim s MMf tortu-tak viem ze ten potah nestvrdne,lebo je pod nim plnka,ale co ozdobky?Ked uschnu budu sa dat jest? 😕
A este jedna otazka:Ako potiahnut s MMf tortu,aby sa na bokoch nerobili zahyby?A na aku hrubku staci vyvalkat tu hmotu?Staci 3-4 mm?
Dakujem

daniz
13. máj 2010

vinka, ano , budú normálne prilepené ako iné ozdoby...

daniz
13. máj 2010

ahojte, babky, keď robíte volániky-na akú hrúbku vaľkáte? ☹ Mne sa to akosi moc nedarí-trhá sa mi to. Koťuha jedna!!! ☹ ☹
gabkazabka áno to úplne stačí, ja poťahujem ešte tenšou-záleží čo chceš robiť.
Bianca- niekde som videla vianočnú červenú-tak keď budem objednávať a príde mi, tak napíšem.

A ešte mám 1 mm na narodky-budúci týždeň. Som celá nedočkavá 😵 😵 😵 😵

miska73
13. máj 2010

ahojda holky,
tohle je můj druhý pekařský výtvor....ještě to není ono, ale mám z toho radost. Je to na oslavu půl roku synka 🙂

beruska2x
13. máj 2010

to byme taky zajimalo, jak mate MMF silne na potah vyvalenou????

sloniiicek
13. máj 2010

ahojte kocky. uz davnejsie vas pozeram a robite krasne torticky. chcela som sa vas spytat, minule som robila MMF a pridavala som tam ciernu farbu - gelovu. a stale sa mi to zdalo sede, tak som pridavala a pridavala. potom sa mi to lepilo na ruky, tak som nakoniec musela pridat aj viac praskove cukru. a nakoniec to dopadlo tak, ze sa mi to hrozne drobilo a vobec to neslo vyvalkat, lebo sa to trhalo. neviete, co som spravila zle? ja si myslim, ze ci to nebol ten cukor a ako by sa to potom dalo napravit? vdaka moc za radu.

sloniiicek
13. máj 2010

a tu som sa chcela aj ja pochvalit s mojim najnovsim vytvorom. 🙂

sofi07
13. máj 2010

sloniiicek, bolo treba najskor zafarbit napr. kakaom alebo kuskom cokolady na hnedo a az potom ciernou gelovkou na cierno. cierna gelovka totiz vzdy zafarbi bielu hmotu na sedo :(
beruska, ja valkam na 3 az 5 mm, pekne to zakryje pripadne nerovnosti povrchu.

beruska2x
13. máj 2010

sofi diky, mam prave strach abych to mela rovnomerne 😅

sloni peeekna beru 😀 😀 😀 😀 😀 😀