Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
10. sep 2010

tak to nepomohlo, je to pořád stejné, šupla jsem to do ledničky, já nevím... je to sice dort jen pro rodinu, vyhazovat se mi to nechce...ale nebude to tam vypadat pěkně...

reruna
10. sep 2010

@gabkazabka tak jo ještě to vyzkouším, mám to ještě šlehat, nebo jen promíchat?

gabkazabka
10. sep 2010

@reruna ono vlastne ide oto,aby sa ti ten krem trosku prehrial,aby sa ti to zrazene maslo rozpustilo....ked das do toho vodneho kupela,tak sem tam premiesaj,aby sa to pekne rozpustilo

reruna
10. sep 2010

moc díky, zkoušela jsem to nahřívat ještě dál a postupně se to lepšilo, ak jsem to zlehka prošlehala a je to o moc lepší. je to te´d tekuté, tak to nechám v ledničce ztuhnout a snad to bude dobré... když tak udělám asi nějakou rychlovku od Dr. oetkera

reruna
10. sep 2010

jinak - dělám pro syna na 3 narozeniny Bleska podle tady toho návodu, co mi dala anibas http://www.make-fabulous-cakes.com/car-cake.html, je to můj teprve 4 potahovaný dort, tak mi držte palce. Včera jsem si udělala 2 mramorové korpusy a ořezala, dneska chci naplnit a večer potáhnout. Mám udělané mmf, ale barvy mám jen práškové, tak to nebude ono... snad se to bude aspoń trochu podobat

bzucinka2
10. sep 2010

@sloniiicek krasne papucky, sikulka 🙂
@anibas perfektne, vyzera to ako umela hracka 🙂

bzucinka2
10. sep 2010

@sofi07 ta je riadne premakana, mas sikovne rucicky 🙂

bzucinka2
10. sep 2010

a moj vcerajsi vytvor:

sofi07
10. sep 2010

@nikanika28 skus namiesat alkohol s leskom a prejst ju. nasucho sa dava tak, ze das hrubsi stetec do lesku, jemne oklepes o pohar napriklada a ten zvysok rozfukavas po torte...
a dakujem za pochvaly 🙂

sofi07
10. sep 2010

@bzucinka2 krasna motylikova!

reruna
10. sep 2010

@gabkazabka ještě jednou díky moc za radu, krém je nakonec bezvadný, nvěřila jsem, že se to dá zachránit, akorát jednu chybu má a to že je ho málo, příště na tak velký dort musím mít více - a hlavně neujídat 🙂 už mám naplněno... teď mám strach, že budu mít i málo toho mmf, ale už se mi nepodaří udělat další várku ve stejné barvě asi... no to bude večer asi dílo... patla matla hadra... 🙂
@bzucinka2 krásné 🙂

gabkazabka
10. sep 2010

@reruna som rada,ze som poradila 😉 Ved tuto radu som si precitala v tejto teme vela vela stran dozadu... 😵

reruna
10. sep 2010

@gabkazabka ještě že ten koník je, já bych ten krém zbytečně vyhodila...

gabika11
10. sep 2010

ahojcek cukrarky 😉
Proism o radu, objednavam si piestove vypichovace gerbery, ale neviem aku farbu mam objednat na ne, ono som videla, ze zvyknu byt take ako perletove ako by do broskynova, poradte, aku farbu na to objednat, neviem si rady, ci praskovu alebo tekutu alebo neviem co, nemam s tym malovanim na hmotu vela skusenosti....
Vopred dakujem za odpoved...

lussy23
10. sep 2010

@anibas - krásna. Čo sú pirkoviny?

sylvia75
10. sep 2010

pirkoviny-zvyka asi už len na východe,robia sa vždy vo štvrtok pred svadbou,niečo ako rozlúčka so slobodou,kedysi sa na nich viazali pierka(to čo sa pripína chlapom na svadbe na oblek,teraz sa to kupuje voľakedy sa robili ručne. pierka po šarišský pirka-z toho názov pirkoviny) 😀

anibas
10. sep 2010

@lussy23 - ´dakujéééém
@sylvia75 presne tak !!!
@gabika11 ja som farbila hmotu a potom poprášila perleťovým prachom

bianca
10. sep 2010

@reruna uz ti dakto poradil s tym salkokremom?Ak nie tak ho skus dat na par sekund do mikrovnky a zasa slahat.Bude ok.Ja som raz nestihala a natrela aj zdrcnuty a nikto to nepoznal 😀

gabika11
10. sep 2010

@anibas aha, dik za radu, prosim ta, mozes mi dat link, aky perletovy prach si kupila? Dakujem.

gabika11
10. sep 2010

@anibas prosim ta, co za kocky sklenene mas pri tych gerberach? a mas tu vypichovacku na ne? lebo planujem si obejdnat tie na pruzinke, a neviem, coi vytvori drazky na lupenoch ako mas ty: prosim, hodl link ktore vypichovacky alebo silikonove formy si kupovala. Este raz diky.

anibas
10. sep 2010

@gabika11 lesk http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
vypichovačka, ale ja mám sadu 3 http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
a kocky sú korálky z kreatívneho obchodu 😉

bzucinka2
10. sep 2010

@sofi07 @reruna dakujem 🙂

@sylvia75 to je ako u nas zanasky, nie, tie pirkoviny 🙂

evitkamalicka
10. sep 2010

tak moje dnesne vytvory

luuciee83
10. sep 2010

@evitkamalicka teda! to jsou krásné dortíky!!! 😵

millada
10. sep 2010

Včera sa mi prvykrat stalo, ze, ked som vybrala potiahnutu tortu z chladničky, začal sa ten potah roztapat 😝 Krem pod potahovkou bol klasicky pudingovy s maslom. Je pravda, ze v chladničke nebola dlho, kym som išla potahovat. Moze byt chyba v tom, ze bol krem ešte nie uplne studeny, ked som davala potahovku? 😔

evitkamalicka
10. sep 2010

@luuciee83 dakujem, snazila som sa

bzucinka2
10. sep 2010

@evitkamalicka sikulka, krasne popri tak malom drobcovi stihas? 🙂

gabika11
10. sep 2010

@evitkamalicka naadherneee, sikulka... ako sa vola ta ovecka?

zdenallicka
10. sep 2010

@gabika11 TO je Shaun The Sheep...🙂

gabika11
10. sep 2010

@zdenallicka aha, dikes za pripomenutie 😀