Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
11. jan 2015

Ahojte kocky.. Ďakujem Vám všetkým za pocitka, veľmi má to teší.. 🙂 a pridávam moje tohtotyzdnovky a konečne som vyskúšala môj vianočný darček - aibrush..

jenie123
11. jan 2015

@pristela teda ten tank sa ti vydaril, uzasnyyyyy..
@grasie jeeeeee, tie sú zlateeee.. 🙂🙂

jenie123
11. jan 2015

Kocky, tie čo máte aibrush, kde striekate torticky..?

kubrt
11. jan 2015

@pristela ty jsi tak šikovná a nápaditá. Ten tank nemá chybu 🙂 🙂 🙂

kubrt
11. jan 2015

@grasie zlatá děvčátka,

kubrt
11. jan 2015

@jenie123 aibrush je v dobrých rukou 🙂 máš krásně vystínováno

jenie123
11. jan 2015

@kubrt ďakujem moc krásne, si strašne zlata.. 🙂🙂🙂

pristela
12. jan 2015

@mimcak rozmery 24-17-14 aaale aj som zrezavala cize konecne rozmery netusim 😕

mimcak
12. jan 2015

@pristela Ďakujem.

halienka
12. jan 2015

Ahojte babky, tak už aj ja mám prvé dve v tomto roku za sebou, obe podľa obrázku, a som aj rada, že som nemusela riešiť čo a ako, lebo som tak nascípaná a ešte aj seknuté v krku, že ani neviem ako som tú druhú dokázala spraviť. Prajem vám krásne tortičkovanie celý tento rok 🙂 😵

ewana73
12. jan 2015

Baby Kosicanky prosiiiim, kde sa da kupit nugat?potrebujem na sobotu urobit tortu.. ☹

pristela
12. jan 2015

Holky prosim vas co robite muffiny 😉 mozem dat na ich vrch na ozdobu vanilkovy maslovy krem ? ten co don ide biela coko , neviete nahodou ci po case neobschne alebo co urobi ? ak mate iny typ sem s nim 😉 kujeeem

adrika202
12. jan 2015

dievčatá pomoooc ,nejake inšpiracie na 3D pandu ležiacu ?? dakujeeem 🙂

jenie123
12. jan 2015

@adrika202 Ja sa ju tento týžden chystám robiť, len ako ľadový medvedík.. 🙂

jenie123
12. jan 2015

@halienka úžasne a ta prvá nemá chybu.. Pekný začiatok a rýchle uzdravenie.. 🙂

adrika202
12. jan 2015

@jenie123
@sasettka dakujem velmi krasne dievčatá ,aj mna čaka na piatok 🙂 sediacu som robila ale chcu mensiu tak som zvedava ako dopadne 🙂 aj ked teda ja 3D torty okrem dopravnych prostriedkov robim rada 🙂

sasettka
12. jan 2015

@adrika202 urcite bude paradna, tesim sa na nu 😉

grasie
12. jan 2015

@mimcak @jenie123 @kubrt @jakelina @maya30 babuľky ďakujeeeem 😵 aj ostatným za páčitká 🙂
Majka veľmi sa ti ospravedlňujem, že som zavadzala 😀))) Tak ale ty nepotrebuješ dostávať prednášky, ty si iný king 😉

mamiaigi
12. jan 2015

Dievčence prosím Vás nejaké inšpirácie na 3D zajacika nemáte? Ja som po dlhom hľadaní našla tieto. Ďakujem moc.

dagmarmustafa
12. jan 2015

Caute,caute.Tak sa pomaly rozbieham aj ja...... Idem si vas popozerat.Krasne torticky pribudli🙂

dagmarmustafa
12. jan 2015

A ešte jedna ,zabudnutá....🙂

sollange
12. jan 2015

@mamiaigi Mám jedného v albume 😉 ,ale nič nové oproti tomu čo si našla-akurát to bol zajac baran 🙂

brunila
12. jan 2015

@pristela nemám slov pro tak krásnou práci.Ještě že ten tank byl pro tvého malého oslávence.Jinak by byl k nezaplacení.Dokáži si představit jakou musel mít obrovskou radost.Úžasné,prostě úúúúúúúúúúúžasné!!!!!! 🙂 🙂

gabulka15
12. jan 2015

ahojky žienky , potrebujem poradit mam upiect tortu pre chlapca -lego lenze ju chcu bez marcipanu cize len krem a teda ozdoby. len neviem ako mam ozdobit boky torty bude to obdlznik. dakujem za kazdu radu .

crowka18
12. jan 2015

Ahojte, mam taku asi dost zvlastnu otazku, ale ked modelujem z hmoty napr.smartflex alebo si farbim hmotu,tak sa mi tam lepia mini chlpky. Je mi to velmi neprijemne, neviem,ci je to z utierky,ked si umyjem ruky alebo odkial. Nemate taky problem niektora? Dakujem

muffinka8
12. jan 2015

@crowka18 áno stáva sa. Treba ruky poriadne usušiť a napríklad ešte poutierať papierovým obrúskom. A veľa "chĺpkov" je hlavne vtedy keď sa s hmotou príliš veľa pracuje, že je napríklad veľa miešaš, alebo tak.

crowka18
12. jan 2015

@muffinka8 Ked chcem sytejsiu farbu, musim vela miesit,aby bola pekna. Na bielej a svelych to najviac vidno ☹ Alebo mam pouzivat solamyl? Obmedzim to? Len si myslim,ze hmota bude suchsia a tazko sa mi budu spajat casti.

muffinka8
12. jan 2015

@crowka18 Solamyl nedávaj. Radšej si daj biele veci keď s hmotou pracuješ. A ruky utri do bieleho uteráka a potom ešte prípadne do obrúska a nejak skús si ich jednu o druhú pošúchať, aby každá smietka opadla. Ale aj tak sa tomu úplne nedá vyhnúť, lebo šak aj vo vzduchu je kadečo, aj na podložke. Alebo skús rukavice používať.

crowka18
12. jan 2015

@muffinka8 diky, skusim sa podla toho riadit 😉