Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
1. sep 2012

@vlada111 nadherná, krásna.... kvety úžasné.... 😵 to mne sa takto na prvýkrát nepodaria 😉

lamps
1. sep 2012

@pristela nooo, to je dobrý typ, len si musím najprv kúpiť to veľké vedro 😀 😀 😀

simasa
1. sep 2012

@mrka2 Nie, ozehlila som foliu, dala na tortu a potom na to stuhu.

mrka2
1. sep 2012

@simasa ahaaaa... no jednoduchsie to asi bude s tou priesvitnou paskou 🙂 zehlenie fakt nemusim 😝 😝 😝

levandulka3
1. sep 2012

@vlada111 Nádherná, rovnučká a krásne ruže, mňžem vedieť koľko vážila a aké veľké si dávala korpusy a kolko krát prekrojené 😝 idem totož robiť na budúci mesiac a mám sa vojsť do 10 kg a ešte som takú nerobila ďakujem 😉

luciahromadkova
1. sep 2012

@eliska22 pekne torticky, narodeninova ma super farby a tomas je tiez krasny..., je robený iba z potahovky alebo vo vnutri je horalka a sojovy kmen? dakujem za odpoved 🙂

luciahromadkova
1. sep 2012

@dadka212 svadobne nadherne, krasne 😵

mimcak
1. sep 2012

@mrka2 ĎAkujem za radu 😉

ginepra
1. sep 2012

@anibas dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

dadka212
1. sep 2012

ďakujem kočky moc 😵

@vlada111 no nádherná 😵

pristela
1. sep 2012

fuu, normalne je vzdy dalsia praca odfotit tortu 🙄 tu je ta biela , dufam , že ma s nou nevysmaria, taaak sa bojíííím a dufam, ze budu presný , bo inak nestiham odvoz do bojníc 😕 tu bojnicku mozem odfotit az na mieste, snad prezije 😕 , bo piesok a tucniakov budem davat az na mieste
tato biela je este malinko poprasena trblietkami

janula.h
1. sep 2012

@pristela náááááááááááádhernááááááááááá

ajaku
1. sep 2012

@pristela prekrásna práca 🙂

lucula73
1. sep 2012

@mrka2 normálne som odstrihla stuhu takej dlžky ako treba okolo torty,vystrela na linke,aby tá strana,čo ide na tortu bola na vrchu,taký istá kus obyčajne lepiacej pásky alebo aj kusok vačší a pomaly od kraja to priliepam,to sa tak samé vlastne nalepí na tú pásku.......a čo trčí po okrajoch pásky,to v pohode zarovnám potom...
lepšie sa to robí,ak ti má niekto pomocť tú stuhu pridržať,ale už som to robila aj sama 🙂
@pristela fíha...prekrásna je...klobúk dolu 🙂 🙂 🙂

mrka2
1. sep 2012

@pristela hu huuu... cakala som,ze mi vyrazi dych a stalo sa 😀

jakelina
1. sep 2012

@pristela je nádherná a nejvíc se mi líbí ten spodní lem, takový krásný ten vzor, jako fakt nádherná. 😉

ajka82
1. sep 2012

@pristela nadherne 😵
prosim ta, gulicky male si lepila ci bielkom si zdobila? lebo ja rozmyslam ako si "ulahcit" pracicku najblizsie a este som sa nerozkodla...kujem 😉

teodorie
1. sep 2012

@pristela Myslím, že se bát reakce nemusíš, dort je vážně úchvatný 😀 😀 😀

anibas
1. sep 2012

@pristela NEMÁM SLOV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JE PANI TORTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EXCELENTNÁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pristela
1. sep 2012

Fakt holky? 😕 ja viem , ze vypadam ako ... 😅 ale ked mne doma len myknú plecom vždy 🙄 a ja pak neviem či dobre či zle
@ajka82 neblázni!! že lepiť 😕 😕 bielkom a sáčkom davala som foto tusin dve strany dozadu

jakelina
1. sep 2012

@pristela a to dole máš dělané stencils tukem a cukrem??? Ještě jsem snad takový vzor ani neviděla a vypadá to úžaaaaaaaaaaasně 😉

ajka82
1. sep 2012

@pristela 😀 to len ja som taky blazon, ze by som to nalepila? 😅 😝 tak bielko to isti teda aj u mna, len aby sa mi este podarilo dobru konzistenciu, lebo mne nie vzdy sa dari... dakujem, foto som asi prehliadla 🙂

jakelina
1. sep 2012

Holky všechny co jedete na sraz, co berete sebou jako svůj výrobek??? Já nějak nevím co vzít, žádnou kytku ani postavičku neumím pořádně, ještě by se mi to po cestě polámalo. Perník taky neumím moc zdobit, já fakt nevím co vyrobit??????????????? 😲 😲 😲 Dejte mi nějaký tip, co tam bývá, já jsem ještě na takovém srazu nebyla.
Jinak fakt přivezu jenom tu domácí marmeládu a pak mi to někdo otřískáte o hlavu 😀 😀 😀.

pristela
1. sep 2012

@jakelina ano stencil tuk+cukor , ja nemam sablony z cukrarskych potrieb , sice sa mi strasne pacia,ale su mooooc drahe ☹ mam take tie samolepiace kupene v hobby e shope , a hodne dlho som vyberala ktory vzor 😕 tak som rada , že moze byt , kujeeeem si poklad!
ja tie sablony budem asi brat na stretko a ukazem pracu s nimi na tej krabici, teda ak sa mi bude chciet nieco predvadzat a nehodim sa marod 😀 😀 😀 sa pak pripojim k tebe s ochutnavkami 😀

a dakujem aj ostatným , vy ste moje záchrankyne sladkééé 😀 😀 😀 😀

jakelina
1. sep 2012

@ajka82 tak si kup takové ty tubičky s hotovým bílkovým zdobením, hned můžeš použít a jde to s tím sice trochu hůř, vytláčet to z té tuby než z sáčku nebo kornoutku, ale na takové zdobení to je dobré.

jakelina
1. sep 2012

@pristela právě se dívám, jak to máš blízko u sebe, skoro se ti to dotýká, tak nechápu jak ti to tam drží a nerozmažeš si to vedle. Já to ještě neměla ani odvahu vyzkoušet, jsi borec 😉

yamahafazer
1. sep 2012

@vlada111
@pristela baby tieto vase torty to su ine umelecke diela sa mozu v amerike skovat lebo tieto su nadherne,ale urcite aj chutne 🙂 nadherne su tie torty uplne dokonale 😵

pristela
1. sep 2012

@jakelina domacu marmeladu mozes predsa aspon ja by som bola rada 😀 aj kyslím okurkám a tomu divnemu pečenému čaju 😀 ja tiez este nic nemam a ani neviem co
tie sablony mam obstrihane aby sa dali davat blizo seba

@ajka82 no miesaj cukor s bielkom aspon 10minut bud rucne , niektore robia aj slahacom a ked vytiahnes lyzicku a nalejes s nou do toho bielka cestu 😀 čiaru , tak by ti tam mala zostat viditelna a len pomalicky sa rozlievat.
niektore davaju aj kvapky citronu alebo solamyl

ajka82
1. sep 2012

@jakelina a myslis, ze maju take aj jemne fialove odtiene? ja to budem musiet do fialova 😕 lebo ja na taketo veci v obchodoch nepozeram, ked si viem aj doma vyrobit nejak 😅

rapunzel1
1. sep 2012

@maca77 áno je, existuje šľahačka minul L, čiže bezlaktozove, myslím, že som ho videla aj v Kaufe, alebo aj pudingový, môže sa urobiť zo0,5 l sójového mlieka, alebo bezlaktózového, vanilkový struk a kukuričný škrob asi 50 g, 2 lyžice múky, dve vajcia uvariť puding a vmiešať heru po vychladnutí, alebo šľahaný nad parorou vaječný s kakom a do toho potom po vychladnutí dať heru, v tomto nie je hera vôbec cítiť je super