Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. dec 2012

Inak holky narobila som si lupienky na lekno a ze vytienujem do fialova a tu v nasom kamennom cukrarskom ani paru ani slichu po fialovej prachovke 😠 😠 😠 tak mozem odznova modelovat nieco ine 😠 aaach

mimcak
5. dec 2012

Tak a tu je moja prva 3D torta.Je to pre tých kamionistov najprv chceli kamion,potom 3D líšku ,lebo ich šéf sa vola líška, po tretice mi volali,že predsa len ten kamion. Tak som im urobila kamon s líškou na vrchu a boli z toho nadšený ,ked si pre ňu prišli 🙂 😀 .

lucula73
5. dec 2012

@lussy23 nevymýšľaj.........však nemusíš hneď vedieť postavičky,skús začať niečím iným.......jja pečiem tiež asi dva roky a tiež postavičky neviem,prvé boli pat a mat a to sú také ksichtíky,že to urobí každý........A teraz chcú odo mňa baletku a netuším,ako sa z toho vykrutim,ešte neviem,ako to bduem robiť,ale možno vyskúšam.............treba skúšať a skúšať..... 🙂 🙂
a čo plánuješ robiť po škole,ak si vyučená cukrárka? 😕 😕 🙂 🙂

pristela
5. dec 2012

@lucula73 tato je uuplne jednoducha a je kraaasna 😵 😵

Inspiracia z netu :

pipka
5. dec 2012

@pristela jeeej ta je krasna 😉 a obzvlast krasna preto, ze netreba ksicht modelovat 😝 😀 😉

pristela
5. dec 2012

@pipka ked vyrastiem , budem aj ja taketo krasne jednoduche modelovat 😵

muffinka8
5. dec 2012

@pristela ja a ani manzel ziaden potah nejeme tak nam to je uplne jedno 😀 tak ma laka spravit MMF ale asi az v novom roku sa na to dam, bo teraz ine veci treba riesit.

glee
5. dec 2012

Zienky, je pribinacikovy krem vhodny do 2 poschodovej torty?

lucula73
5. dec 2012

@pristela naozaj je krásna,hlavne ten ksichtík vyzerá byť jednoduchý........
a ako sa robia tie topánočky,vieš mi prosím poradiť?to olepím na nohy?či ako? 😕
a vďaka...

pristela
5. dec 2012

@lucula73 jj, len olepis vysulkanu tenku potahovku , ono to nemusi byt okolo celej nožky , zospodu jej to aj tak nik nevidi 😅

pristela
5. dec 2012

@glee jasne , ze ano

glee
5. dec 2012

@pristela super, dakujem, len sa mala trochu obavy, ci bude dost tuhy, nikdy som ho nerobila ani nejedla 🙂

verunkah
5. dec 2012

@jakelina
@pristela ještě prosím Vás, co to je to MMF?? 😅

pristela
5. dec 2012

@verunkah mmf je hmota varabana z penovych cukríkov , recept je na prvej strane tejto diskusie 😉

@glee oooch , no tak po pribinacku , ked sa budes drzat toho receptu 😀 mozes aj kladivom buchať 😀 😀

verunkah
5. dec 2012

@pristela děkuji za informaci 😉 a dělá se s ní stejně dobře jako s tím smartflexem?

pristela
5. dec 2012

@verunkah och , toto sa pytas nespravnej 😀 😀 😀 😀 9 z 10tich ti odpise že smartflex je lepsi ja som ta desiata 😀 mne sa lepsie robi z mmf 😝 ale pokial si zaciatocnicka a nevies este zarobit take to spravne mmf asi sa ti s nim bude robit tazsie , ja ho mam rada od uplne prveho razu 😅 chutovo jasne ze nie , ale tak mne nechuti ziaden potah 😝

verunkah
5. dec 2012

@pristela moc díky za odpověď 🙂. Udělala jsem zatím jenom pár dortíků, vždycky jsem si dělala mléčný marcipán, ale po dnešku už ho nechci ani vidět 😀 😀. Z toho smartflexu jsem opravdu nadšená 😵 😵 😵, takže prozatím zůstanu u něho.. ono na to moje pečení cca pětkrát do roka 😀 😀

kikina84
5. dec 2012

maminy kde kupim dobru potahovaciu hmotu bielu, na potiahnutie klasickej malej torty..priemer 21-24cm..pripadne ake mnozstvo je treba? idem robit prvy krat..Je pripadne nieco co by som mala pri potahovani vediet?aby som to nedomrvila 🙂
dakujem

dm1
5. dec 2012

@vecernicci jasne v pohode ved to neponahla aj tak to bude az na dalsie vianoce. ja len aby ti v tom peniazky nestali 😉

dm1
5. dec 2012

@kikina84 odporucam smartflex velvet a da sa kupit vo viacerych e-shopoch napr. aj priamo v BA http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho.... Velvet predavaju aj v 1,4kg baleni to ti bohato staci aj zostane je to tak na 2 torty zalezi od ozdob ale vzdy je lepsie mat viac hmoty rozvalkanej aby si to lepsie potiahla. Odporucam pozriet si na youtube video ako potiahnut tortu tam uvidis ako uhladit boky aby neboli zahyby

7samara004
5. dec 2012

@kikina84. Ja som dnes kúpila v Bille marcipan 150 g za 2,59 eur. Majú ho aj v Kauflande, podľa mňa to nájdeš hocikde a píše tam, že to stačí na tortu v priemere 26 cm

dm1
5. dec 2012

@7samara004 kupila si snad najdrahsiu hmotu ked si to prepocitas na kila ved to ta kilo vyjde na 17 eur 😲 . neskutocna cena ani gumpasta tolko nestoji! ak navyse myslis Dr.Oetner tak to ani nahodou nevyjde na tortu priemer 26cm je to proste nemozne to by musela byt na priesvitno potiahnuta a vysoka tak 3cm 😝. Ozaj sa oplati kupit radsej kilo potahovky v shope a vyjde to aj lacnejsie.... Navyse kocky co s nim aj robili neboli spokojne....

pristela
5. dec 2012

@7samara004 😀 😀 😀 nestaci 😀 ani omylom 😀

@kikina84 hlavne nekupuj ziaden "pravy" marcipan z hyper marketov , alebo dr. oetker, nerobi sa s nim dobre , vlastne nerobi sa s nim nijak 😅 tak ako @dm1 danka odporuca- smartflex +videa 😵

dm1
5. dec 2012

@pristela ja sa nestacim cudovat ozaj ked si to clovek prerata na kilovu cenu neskutocne predrazena a navyse ZLA hmota!!!! vrrr ja by som ich normalne nahlasila za klamanie zakaznika! ved v tej cene za kilo si clovek moze objednat smartflex hockde na slovensku a dat si ho poslat kurierom 😝. Alebo ked sa mu zda vela hmoty 1,4kg tak bars aj vedierko floweru a aj to vyjde kurierom lacnejsie ako oetker... 😲

pristela
5. dec 2012

@dm1 no oni to beru asi tak ze za "par" penazi 🙂 maju bez postovneho" pravy" marcipan za super cenu 🙂 ked si vezmu , ze ich tych 150g vyjde na celu tortu 😀
ja sa skor divím , ze to tam Oetkeraci napisali , vsak to obalovali asi len suchy 3cm vysoky korpus 😕 a navyse je to vypocet hmoty z uz potiahnutej mini torty, si myslím , ale ze potrebuju vyvalkat vacsi kruh nez je torta tam uz nikde nepisu a to zaciatocnik uvidí az ked ide potiahnut ☹ no des

dm1
5. dec 2012

@pristela tak tak presne preto vravim jednoznacne klamanie zakaznika..... vela kociek to mozno zbytocne potom znechuti a budu si mysliet ze su nemozne ked to nedokazu.... 😝

zsuzsu
6. dec 2012

lussy23 - Dakujem 🙂
Tak by som chcela spravit ten krem pribinacik ale nedostanem tu ten Ole puding alebo co to tam ide ☹ (nezijem na SK) z ineho sa to neda spravit?

kacenika
6. dec 2012

@pristela fantasticke torty co si pozerala na prima love idu byvat od soboty aj na Joj o 18,00 😉 A prosim Ta chcela by som vyskusat potiahnut tortu prvy-krat MMF.. Hmotu som robila 2-krat, 1.krat bola dobra, len som nemala dost na potiahnutie, tak som z nej len modelovala a bola super. Ale ta druha bola nejaka sypka ale lepkava.. Da sa to potom nejako napravit cerou alebo vodou, ci uz je to na vyhodenie 😕 ?

kacenika
6. dec 2012

@zsuzsu ja si myslim ze by si to mohla nahradit stuzovacom, ten Ole je tam hlavne na zahustenie 😉

mimcak
6. dec 2012

@kacenika ,
@zsuzsu nemyslím,že len na zahustenie ten tam dá práve tu vanilkovu,alebo čokoládovú chuť pribináčika. A stužovač ti tu chuť nedá.