Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. jan 2013

@florentina aj vanilkový môže byť a keď pridáš ešte orechy bude to mňamka aj keď maslové moc nemám rada 🙂

eliska22
19. jan 2013

@florentina aj pre mňa to je sladké, už ho nerobievam a keď niekto chce, tak odhováram, že je to sladké, či nechcú radšej niečo iné 😀

florentina
19. jan 2013

@dadka212 tak prima, jdu na to. A prosím ty ořechy...jaké a jak je upravit?

dadka212
19. jan 2013

@florentina ja dávam mleté vlažské 😉

jakelina
19. jan 2013

@florentina já do tady toho karamelového ještě přidávám vždy šlehačku, jinak je to moc sladké a takové hutné. 😝

pristela
19. jan 2013

@dadka212 Dadi, no daaaaj uuuuuuž 😠 😀 😀 😀

jakelina
19. jan 2013

@florentina já zase dávám mleté lískové, myslím, že jsem ti je dávala na tom srazu. Tak ty tam přidám, když teda nemají alergii na ořechy.

dadka212
19. jan 2013

@pristela čo? fotky? 😕

florentina
19. jan 2013

@dadka212 a pražíš je nějak? Nebo prostě jen umelu a přidám do krému? A je lepší víc na jemno či hrubo?

dadka212
19. jan 2013

@florentina ako kedy keď sa mi chce opražím ak nie neopražím, ja v tom, zas až taký rozdiel nevidím 😅 a meliem neviem ja to robím takým tým mixérom vysokým s nožíkmi dolu čo sa melie ovocie na šťavy atď...iný strojček nemám....asi je to skôr najemno, ale je tam aj pár väčších kúskov...

florentina
19. jan 2013

@jakelina jasně dávala...děkuji. Ale ty už jsem sežrala 😉 ...tak ty byly hodně najemno.

florentina
19. jan 2013

@dadka212 super, děkuji za dokonalý rozbor 😉 ...zítra poreferuji, jak to dopadlo!

eliska22
19. jan 2013

toto ešte vo štvrtok som rýchlo večer robila monster muffiny, lebo moje dieťa staršie išlo v piatok na monter oslavu 😀 a samozrejme mi to povedala na poslednú chvíľu 😝

pristela
19. jan 2013

@dadka212 jasne že fotky , co ine ? 😀 😀 😀 😀 sa teším a už slintaaaam , len na to tu čakam 😀 😀

dadka212
19. jan 2013

@pristela 😀 ale to sa nemusíš, nemala som nič s čím sa dalo vyhrať, preto sa mi do toho nechcelo....

jakelina
19. jan 2013

@dadka212 ty je máš vždy krásné. Já mám příští týden volno, jinak od začátku ledna jeden dort za druhým. Už se těším, chci jet lyžovat a trochu užít volna. 😀 😀

jakelina
19. jan 2013

@florentina ty jsem mlela na klasickém mlýnku co je na strouhanku a já na tom melu i ořechy.

dadka212
19. jan 2013

tak tu sú, len jednu som zabudla odfotiť zas to bola krabica s whiskey 😝 čiže nuda...
ostatné boli v podstate naordinované ako majú vyzerať, takže tiež nuda, ten koník nelyžuje to je akože húpací koň podla hračky, vraj som génius tak sa asi podobal 😀
Lienka bola pre synovu učitelku, teda pre jej dcéru 15-ročnú 😀

florentina
19. jan 2013

@dadka212 hm, máš pravdu, všechny jsou nudné, jako vždycky...chápu, že tě to nebavilo.

@dadka212 nééééé, jsou úžasné jako vždy a vůbec nevím, co je na nich nudného. Ten kůň je boží a ten poslední dětský...zamilovala jsem se 😀

1zaza
19. jan 2013

Neznášam robiť autá a tak to aj vyzerá :(, ja už nechcem robiť autáááá

eliska22
19. jan 2013

@1zaza veď je superné !!!!!!!!

pristela
19. jan 2013

@1zaza bomboveee, klobuk dole 😵 😵 😵 😵

@dadka212 pchaa, ty sa do toho nerozumies!!!! suprove a ulozila som si zase 😵

dadka212
19. jan 2013

@florentina 😀 dakujem
@pristela vážne? ty si ukladáš moje torty? 😨 no ja som v šoku ani nezaspím dneska a to som spala len 2 hodinky 😅

pristela
19. jan 2013

@dadka212 si rob prdel zo mna !!!!!!! 😝 😝 😀 😀 😀 ved ty vacsi odbornik než ja!!!!!

ajka82
19. jan 2013

ahojte, ja na rychlo, len pridam, ked odidu nasi, tak podocitavam, alebo aspon popozeram nove vytvoriky...shaun na zelanie, ze neprosia celu potahovat, len navrchu obrazok-tvarohova 5,5kg, angelina pre moju starsiu, si prosila vanilkovy kremik a kreslenu angelinu, nie figurku-2,8kg, 3-oslava, celkom prekvapujuce pre mna, ze si dali balonikovy vzor ako som robila laurinke, len mali byt miesto macika chlapec s dievcatkom a baloniky navrchu 😅 vraj maju iny vkus a decentnu s kvetinkami neprosili...tvarohova s ovocim (2,2kg) a jedna kavickova aj zvonka aj z vnutra (3,5kg) 😉
angelinka ma take farby ako fotena zhora 😅

viera6
19. jan 2013

dievčatá ďakujem za pačitka, toľko som ešte ani nedostala 🙂 tortička maša mala úspech ešte aj v chuti ,bola punčová 🙂

glee
19. jan 2013

Moja najnovsia 🙂

glee
19. jan 2013

@dadka212 ahoj, prosim ta, tie posledne torticky, co si sem pridavala, v akej velkej forme si ich robila? Dakujem 🙂

dm1
19. jan 2013

@1zaza perfisne je to auto 😵

florentina
19. jan 2013

@1zaza nechceš? určitě dostaneš...až tohle uvidí další zákazníci, všichni budou chtít auta...parádní je.