Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
16. dec 2013

@ajka82 krasna tortuska 🙂 mne sa najviac ten hydrant paci 😅 😀 😀 ci co to je 😝 😉
je cely z hmoty, ci si obalovala nieco? 😕 😉

ajka82
16. dec 2013

@pipka hydrant 😀 to je schranka listova, aj listy su po zemi, lebo maco padol na rit 😝 a celu z hmoty som robila... nemala som sojove rezy ani nic podobne 😅

pipka
16. dec 2013

@ajka82 jaaaj, no sak pisem ze neviem co to je 😀 😀 ale je to pekneee, o to islo 😀 😉

govinda
16. dec 2013

kočky, ako dlho dopredu si môžem pripraviť figúrku z smartflexu? Ak urobím dnes, vydrží do nedele?
A je smartflex flower vhodný na figúrky?

njonja
16. dec 2013

Nieco z ineho sudka 😉 sme robili s malym pernikovu chalupku…

macickarebeka
16. dec 2013

zo vsetkych tort co som robila sa mi podarili len dve rovne. Druhej fotky nemam tu je Jahodka.

macickarebeka
16. dec 2013

tie ostatne uz boli krive.. ja som aj preto nefotila torty z boku.. tu je jeden priklad. co robim zle, ze tie torty su krive?

luciahromadkova
16. dec 2013

@njonja soni prekrasne.... 😵

njonja
16. dec 2013

@luciahromadkova dakujem Luci🙂 Sme sa snazili🙂 Pat je zase chory, tak tvorime! Ti poviem, ze bol zdravy presne tri dni a tyzden bol bez teploty ☹

lokalistin
16. dec 2013

@govinda mozes urobit a skus si precitat jednu stranu dozadu tam je otazka ohladne hmot a niekto tam pisal, ze smartfelx flower a velvet su najlepsie hmoty na figurky-nic v zlom,

lokalistin
16. dec 2013

@govinda akurat kukam, ze si sa to pytala ty, @muffinka8 ti odpovedala a na dalsej strane sa to pytas znovu, moc nechapem, o co ide, potrebujes viac nazorov? ok ja pouzivam na vsetko WI, ale je velmi mäkka v poslednom case, ale aj tak nevymenim, smart nemam rada a na kvety len gumpastu 😉

lokalistin
16. dec 2013

@macickarebeka ukaz nam tu so svadobnym parom celu a este by som rada videla tu noemovu archu

michaela3011
16. dec 2013

@macickarebeka ked si naplnis tortu kremom, tak si ju pekne zarovnaj. potom celu tortu schovaj na par hodin do chladnicky, tam ti pekne zatuhne krem a pripadne si torta "sadne" (to zvykne robit ked nie je moc tuhy krem a vobec to nevadi). po tych par hodinach si tortu vytiahni a zarovnaj nerovnosti, ktore este uvidis. odporucam potom celu tortu omaslovat ( tenka vrstva = maslo + odrezky z torty pokial mas alebo trochu kremu). nez si vyvalkas potahovku tak tortu maj v chlade. potom iba tortu obalis a odporucam pouzivat zehlicku na marcipan ( neni to ani draha vec), tou si potahovku pekne zarovnas na torte a neboj sa trosicku pritlacit.

mamcas
16. dec 2013

Boze zienky ja som odrovnana... 😒 cely clovek ma boli, straaasne sa mi nechce do tej rybarskej torty, teda modelovat, nic nestiham, deti furt ako z divych vajec, potrebovala by som spat vkuse viac ako hodinu a pol, najleosie celyyyy den. Sorry za postazovanie, ale doma pochopenie nenajdem 😝

michaela3011
16. dec 2013

@macickarebeka a este som zabudla k tomu napisat, nie kazdemu to ide hned!!! treba stale skusat a ucit sa na svojich chybach!!! pokial stale nebudes spokojna ani po dlhom case, tak odporucam navstivit kurz namiesto staleho vypisovania na podobne fora... v dobrom!!! tam to budes mat s ukazkou!!! pokial sa chces venovat tortam, tak ta investicia bude stat za to 😉

pipka
16. dec 2013

babule..neviem ci viete, ale v lidli SALKO za 0,99€ 😉
aj cokoladu na varenie maju v akcii...tu 52% -nú. 😉

govinda
16. dec 2013

@lokalistin na predchádzajúcej strane som sa pýtala na hmoty všeobecne, lebo som skúšala robiť len s pasta dama a chcela som vedieť, že aké sú tie iné hmoty. @muffinka8 ďakujem za odpoveď. V druhom príspevku na tejto strane som sa pýtala, či mi figúrky vydržia od teraz do nedele, kedy ich dám na tortu 🙂 Nebol to zdvojený príspevok kvôli viacerým odpovediam a ak to tak vyznelo, veľmi sa ospravedlňujem ☹
A samozrejme aj tebe ďakujem za odpoveď

jakelina
16. dec 2013

@govinda neboj, figurky ti vydrží. Víš před vánocemi je tu málo lidí co čte, každá máme honičku doma, práce, dorty, perníky a cukroví. Tak se klidně ptej dvakrát, někdy to zapadne 😉

luciahromadkova
16. dec 2013

@njonja ak ta to ukludni aj samko je chory... uz druhy tyzdne ho mam doma, takze aj my tvorime, hrame sa a tak...takze prvy rok v skolke je taky, uz nastupujem v januari do prace, tak predpokdladam, ze to bude aj dalej...tak sa budeme s manzelom na OCR asi striedat.... 😉

njonja
16. dec 2013

@luciahromadkova uz v januari? tak to budes mat fakt pestre! Inak v lete budem pravdepodobne na SK znova, by sme sa mohli stretnut…🙂 Ale uz nejdem tuto kockam zapisovat tortove stranky, lebo ma admin stopne🙂

muffinka8
16. dec 2013

@govinda aj 2 týždne ti vydržia, lebo hmota na vzduchu stvrdne a nemá sa tam čo pokaziť

luciahromadkova
16. dec 2013

@njonja super budeme mat prazdniny dame stretko...strasne ma mrzelo, ze sme sa nestretli... a tiez pisem, ze mam rozhodne strach z prace....ako to budem zvladat.... nebojim sa o pracu s detmi, ale skor administrativa, vzajomne vztahy s kolegynami a nemyslim len v nasej skolke ale aj medzi skolkami....tak

pipka
16. dec 2013

@njonja nestopneee, kludne nam napis kedy tu budes, aj ja ta chcem vidieeeet 😀 😵 😵

govinda
16. dec 2013

@muffinka8
@jakelina a mám držať figúrky v chladničke alebo normálne pri izbovej teplote?

govinda
16. dec 2013

@lokalistin a čo je to tá VVI? 😕 ja ako začiatočník amatér fakt neviem 😀 😀 😀

njonja
16. dec 2013

@luciahromadkova , @pipka dam urcite vediet.-) My sme tusim skoro susedy v bratislave 😀 … Luci, aj mna to mrzelo, ale tak to asi tak malo byt. Stretneme sa v roku 2014 😉 a neboj, zaciatky budu asi tazke , ale snad sa to k dobremu utrasie!!! Ty mas obrovske kvality, jedine to by mohol by trosku problem, kolegyne by mohli zavidiet 😀 😀

jakelina
16. dec 2013

@govinda při pokojové teplotě v nějaké krabičce, ať se na ně nepráší

pipka
16. dec 2013

@njonja tesiiim sa veeelmi 😵 😵 😵 prazdniny to istia 😉

njonja
16. dec 2013

@pipka 😀 😀 😀