Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
24. máj 2014

@jakelina dakujem ti no a to som este extra dve zvonilky modelovala, len som sa bala, zeby sa deti zlakli, tak este tretiu som skusila a ak by z nej tiez nic nebolo, bola som rozhodnuta len vyrezat z hmoty, ale tato posledna bola ok
dakujem vsetkym za pacitka 😉

maya30
24. máj 2014

@sikag krajku som asi kupila poslednu lebo som chcela dat link ale uz nemaju...ono to malo byt zdobene rucne bielkom ale to by som sa neodvazila a ta krajka bola velmi podobna tomu co chceli, inak da sa objednat tu https://m.facebook.com/pages/Vecičky-pre-vaše-t...
A ciernej zas neslo az tak vela, asi stvrt malej lyzicky na 16g prasku a este mi aj zostalo...a cake pops su z rozmrveneho pernika a normalne potiahnute, nerobila som s cokoladou, lebo na 2 kusy stapat coko je blbost....no a posypane je to malinkymi perlickami striebornymi a bielymi, gulka bola tak orosena ze to drzalo samo 😉

maya30
24. máj 2014

@sikag krasna je ta torticka, aj farebne je taka neotrepana 😵 a aj ja susim na plastovych lyzickach a palcom ten lupen zatlacim aby sa drotik viac prehol...mozno mas ten kuzel prilis vysoky 😉

mrka2
24. máj 2014

@sikag nádhera! 😵

maya30
24. máj 2014

@lokalistin ved ich mas pekne prepracovane a kopu detailov, nemas byt preco nespokojna 😵

maya30
24. máj 2014

@halienka
@mia114 baby krasne torticky 🙂

mrka2
24. máj 2014

@grasie haha, vtipna torta 😀 paradna je 😉

mrka2
24. máj 2014

tak aj ja pridam svoje, v zivote tolko nebudem piect, uplne odpadavam od unavy. 😝 Majka L. @maya30 ,nechapem, ty si pre mna hrdinka,ze tolko toho postihas.. a take nadherne!!! ufff 😉
na tyzden som nemala mat ani jednu,lebo ideme na dovolenku,ale aj tak ma prehovorili. ja som taka slabaaa, viem sice povedat nie,ale ked ma zacnu vydierat cez deti,tak nemam srdce odmietnut 😔 😅 😝

govinda
24. máj 2014

@sikag krásne máš tie ruže a aj super farbu, milujem modrú. A pekne sa ti jemne lesknú. A veruže, hrany sú super rovné, ako si to dosiahla? 😕

mimusa94
24. máj 2014

@aduskatt a kolko by si zanu pytala ty?? :/ neweiem niekto berie za 1kg 9e niekto zasa 12....:/

daja55
24. máj 2014

Moje najčerstvejšie, jedna narodeninová a dve posledné PSP

aduskatt
24. máj 2014

@mimusa94 aka plnka tam bola?

mimusa94
24. máj 2014

@aduskatt robila som cokoladovu ,kokosovu, asi 3platy som potrela jahodovym dzemom a na kazdy druhy korpus som na kokosovu plnku poukladala banany

aduskatt
24. máj 2014

@mimusa94 tak minimalne 50 EUR, aj to by musela byt veeeeeeeeelmi dobra kamoska, inak 60 bez mihnutia oka

mimusa94
24. máj 2014

@aduskatt tak na druhy krat budem vediet :D :D 🙂 ty beries cca kolko za kg torty? ako to hodnotis?? ktore polozky pocitas?

aduskatt
24. máj 2014

@mimusa94 ja hlavne neberiem za kila, ja si cenu stanovujem inak a samozrejme pocitam vsetky polozky, nevidim dovod, preco by som mala niekomu nieco davat z vlastnych zdrojov🙂)

mimusa94
24. máj 2014

@aduskatt tak tak presne 🙂 keby som mala pocitat poloykz tak ma cena torty vyjde na noo okolo tych 60e

aduskatt
24. máj 2014

@mimusa94 no ved a co Ti brani to tak pocitat?🙂)) ci robis charitu?😀

mimusa94
24. máj 2014

hh ne nerobim charitu :D :D ale to bola prva torta tak pre ,,zakaznika,, chcel tortu okolo 30e 😀 🤐 😔 😀

dadulka271
24. máj 2014

Odovzdané 😀

anibas
24. máj 2014

Pekný deň žienky - pridávam svoje "žĺtka" 😀 Svadobná neváži ani 6 kg, vrch má priemer cca 9 cm - objednávka veľmi narýchlo - čokoľvek čo chcem - ale potom už ma nebavila, keď mi brácho zavolal včera o 21:00, že je v nemocnici 😒 😒 Všetko mi padalo z rúk. A ešte jednu 3D dopekám a kedy budem robiť - netuším 😝

govinda
24. máj 2014

@mimusa94 zhruba pred 2 týždňami tu bola rozoberaná téma, koľko pýtať za tortičky.
Ja som amatér a tortičky robím ozaj krátko a aj to len rodine - sestre, dcére, manželovi a len 3 tortičky som mala na zákazku a popýtala som 10 eur za kilo. Kamarátka stanovuje tak, že spočíta náklady a zapýta si dvojnásobok nákladov zhruba. Prípadne mám ešte jednu kamošku a tá za obyčajné tortičky s vyrezávačkami berie 10 eur / kilo, kvietkované na drôtikoch 12 eur / kilo a pri postavičkových si za postavičky si ráta zvlášť. Každá kočka individuálne, ale zase nie tak, aby si bola pod cenou úplne 😉

jakelina
24. máj 2014

@anibas jsou krásné a s bráškou je mi to líto, přeji ať je to brzy dobré. Já měla minulý týden čtyři dorty a dvě děti v nemocnici. Jedno v Opavě a druhé v Olomouci, tak vím jak ti je. Dorty jsem už nerušila, měla jsem už i namodelované postavičky a kdybych měla nečinně sedět a hledět do blba, tak je mi ještě hůř.Já jsem se o víkendu po odvezení dortů úplně složila a zařekla jsem se, že o prázdninách nepeču. Mám jenom pár dortů pro rodinu.

michaela3011
24. máj 2014

zienky s tazkym srdcom pridavam aj ja svoju, na ktoru som sa voooobec netesila a bola mojou nocnou morou... nerada robim nieco co sa mi nepaci 😠 😅 nemozem povedat, zeby som sa snazila 😅 torticku som spravila bachratejsiu a nechcelo sa mi uz z nej zrezavat 😀 tak som nakoniec nerobila ani ten konarik ako tam mal byt 🙂 nech to opticky nevyzera este bachratejsie 😀 aspon s farbami som spokojna 😎 tie som trafila na prvy sup 🙂 si myslim 😀 aspon to islo rychlo a bezbolestne 😀 pridam vam sem aj fotku podla coho som mala robit torticku... inak chcela som aj prehovarat kolegynu na nieco ine 😝 ale nakoniec to berem tak, ze co chcela, tak to ma 😀

pekny slnecny vikend este zelam 😵

nika266
24. máj 2014

@anibas 9 cm a to si ju vyrezávala z platu ? Ale ináč jedna aj druhá je super 🙂

anibas
24. máj 2014

@nika266 Monika áno - mohla som aj plechovom hrnčeku upiecť, ale plát ide rýchlejšie 😀

grasie
24. máj 2014

kočky ďakujem za lajky aj za milé slová @timuss ďakujem 🙂
@mrka2 dík, to bol aj zámer 🙂
@zenabla až taký namakaný nie je, kočky tu majú omnoho namakanejšie, je to tým, že pod poťahom je ganáž, ktorá sa tak špeci nanáša a potom sú tie hrany ostré a boky krásne hladké. ale sú tu aj frajerky, ktoré toto dokážu aj s maslom 🙂

viera6
24. máj 2014

@jenie123 prosim ta aku farbu si použila na krajku a ruze na tej troj poschodovej?

elamaslakova
24. máj 2014

@mrka2 Nádherné tortičky

svetlo55
24. máj 2014

Žienky, pridávam svoje, aj keď jedna nie je jedlá 😉 a druhú chceli jednoduchú 🙂